Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

budowa domu w internecie?


Gość inwestor:-)

Recommended Posts

Gość inwestor:-)
Znalazłem w necie informacje o produktach budowlanych wystawianych na BUDMIE . Chcę się budować, a nie chce mi się wybierać do Pń. Super rozwiązanie, mam nadzieję, że na tej stronie pojawisię więcej produktów. Polecam!

Znacie jakieś inne strony z produktami potrzebnymi do budowy domu?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam przed sobą katalog BUDMA 96', po obglądzie BUDMY 2007 to w materiałach i technologi jakościowych zmian nie widać. więc buduj kolego z BUDMA!!!!! tylko przypomnę ceny z 96' 1m3 gazu 0,55 zł 1l oleju opałowego 0.60 zl kWh to 0.21 zl !!!!!!!!
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwestor powinien mieć trochę wyobraźni.... uruchamiamy ją 2012 rok 1m3 gazu 2,6 zł 1l oleju opalowego 5.2, zł kWh 0.8 zł i pytanko do inwestora, czy zostaje w domu z BUDMY na następne 5 lat..?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość T. Brzęczkowski
Tylę lat już piszę... ale to nie ja. Mogę tylko zapewnić, że przejmujących się tym za ile ogrzeją dom za 3 czy więcej lat będzie coraz wiecej, a jak wejdzie zatrzymana w styczniu zeszłego roku energetyczna cetyfikacja budynku i podatki kominowe, to wszyscy o tym pomyślą.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 9 miesiące temu...
Oszczędności są bardzo ważne. Również oszczędność czasu. Jeśli więc możemy kupić materiały przez internet dlaczego z tego nie skorzystać? Każdy z oferowanych produktów powinien posiadać rzetelny opis a sprawą kupującego jest czy zawierzy rozwadze czy "zasroczkuje".
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że to dobry pomysł - kupowanie przez internet materiałów budowlanych. Można zaoszczędzić dużo czasu. Raczej kupiłabym np. dachówkę czy Ytong niż spodnie - które jednak należałoby przymierzyć przed kupnem. icon_biggrin.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
 • 1 miesiąc temu...
To jest sposób opłacalny dla każdego. Wystarczy sklep internetowy, koszyk , forma płatności i jeden człowiek z samochodem dostawczym. Tylko firmy uważają to za zbyt kłopotliwe i nie wierzą w opłacalność takiej formy sprzedaży.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rusztowania są bardzo drogie dlatego kupowanie ich opłaca się firmom, które będą z nich ciągle korzystały.
W moje firmie budowlanej (w której pracowałam) nie było rusztowań - wypożyczaliśmy je od jakiejś firmy. Oznacza to więc że rusztowania z prawdziwego zdarzenia sporo kosztują. Chodzi tu oczywiście o bezpieczeństwo ludzi, którzy chodzą po tych rusztowniach. Bo to co obserwuje się na budowach domów jednorodzinnych - tzn. "rusztowania" które chwieją się na wszystkie strony, a ludzie chodzą po jakichś cienkich deseczkach - to nieporozumienie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszelkie pomysły na kupowanie przez internet o ile nie kradną nam pieniędzy są dobre. Po pierwsze oszczędność czasu po drugie wygoda. Problem tylko że nikt nie dba o uaktualnienia strony internetowej i dzwonią potem do nas że to wyszło a tego nie dowieźli.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • A czego konkretnie poszukujesz i w jakiej miejscowości, może cos podpowiem
  • Prace remontowe zostały rozpoczęte. Deski są zdjęte.   Szacunki na podstawie oględzin innych w innych miejscach domu, gdzie to i owo było robione nie do końca są zgodne ze stanem faktycznym: Pomiędzy legarami jest beton wylany w taki sposób, jakby legary były traconym szalunkiem. Ale pod betonem nie ma keramzytu, a gruz silikatowy. Potwierdzają to odkrywki w kilku punktach. Całość wysmarowano tajemniczą substancją w kolorze czarnym, jakby lepikiem. Co by to nie było – skuwam to coś czarne młotkiem na sprężone powietrze (przy próbach szlifowania na małych obrotach substancja natychmiast się topi i zasyfia ściernicę). W tej chwili mam skute 2/3 podłogi.   Obawiam się ruszyć legary. Pomimo, że pomiędzy nimi i betonem wydaje się istnieć pewna szczelina, żaden z nich nie drgnie (zaklinowane gruzem lub mocowane jakoś do stropu/dwuteowników).   Panele sobie odpuściłem. Pójdzie gres udający deski na zaprawę CM-16 lub podobną. Beton zamierzam zagruntować, przykryć legary siatką Ledóchowskiego, przykleić listwy tynkarskie W-10 i wykonać warstwę wyrównującą z ZW-04 (ZW-08, o której omyłkowo pisałem na początku to mój błąd). Powinno to pozwolić na klejenie płytek po 48 godzinach od wylania warstwy.   Czy dużo ryzykuję, pozostawiając legary? Bo że ich usuwaniem ryzykuję zniszczenie betonu i gwałtownym wzrostem czasu operacji i kosztów to wiem.
  • Witam, Potrzebuję porady co do odizolowania domu który będę budował od drgań które powoduje przebiegająca w pobliżu (50 m) kolej i przejeżdżające po niej pociągi. Czy ktoś z Państwa ma sprawdzone sposoby co do sposobu izolacji lub wyboru rozwiązań konstrukcyjnych. Jak się buduje fundamenty odporne na drgania przenoszone w tym przypadku przez kolej. A może przed domem warto zbudować jakiś podziemny rów oporowy . Za każdą radę bardzo dziękuje.
  • Gość Patryk
   Droga służy do poruszania się po niej samochodów, a stawianie progów wedle mody, czyli tam gdzie popadnie, to moim zdaniem największa spie****ina ostatnich lat. Serio, nawet ludzie włączający lewy kierunek na rondzie są mniej zje***i, niż wszyscy stawiający progi co 15m. Zapytajmy kierowców karetek i lekarzy z Instytutu "Pomnik" Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jak stawianie wysepek w stronę starej miłosnej nie przejezdnych nawet dla karetek wpłynęło na komfort ich i pacjentów. Zapytajmy również zawieszenie naszych aut jak się trzyma i za ile strzeli nam sworzeń przy zwrotnicy od tego je**nia go co 20m po progach. Droga jest dla samochodów, dla pieszych chodnik. Nie jeżdzę po chodniku wiec prosze sp**ć od jezdni
  • Witam, Widzę że Intek jesteś dobrze zorientowany  w temacie. Potrzebuję porady jak odizolować budowany dom od drgań związanych z torami kolejowymi. Czy mogę się bezpośrednio skontaktować ?
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...