Skocz do zawartości

Mocna konstrukcja na worek bokserski


Recommended Posts

Planuje skonstruować taka konstrukcje na worek bokserski potrzebuje rad jakich materiałów użyć aby wszystko było mocne a górna część nie wygięła się w dół i aby służyła przez jakieś 10 lat szacuję że na haku będzie obciążenie około 120 kilogramów ponieważ sam worek waży 60 a przy dynamicznych skokach pewnie będzie 2x większe .

Myslałem nad tym aby konstrukcja była z prętu ze stali konstrukcyjnej a łączenia spawane , konstrukcja bardzo przypomina huśtawkę jednak nie mogę kopać dołów w ziemi dla lepszej przyczepności , myslałem o podstawkach gumowych które zaznaczyłem na szaro zeby zmniejszyc obciążenie na betonie . Macie jakieś pomysły piszcie
[attachment=16195:dra.bmp]

dra.bmp

dra.bmp

Link do komentarza
Ma to byc w garażu , podłoże betonowe . Jesli daloby sie na tym powiesic 4 wieprzki to bardzo dobrze ma to byc mocna konstrukcja na bardzo dlugi czas . Najbardziej mnie interesuje jakich materialow uzyc do tej góry (nazwa) , ja slabo znam sie na budownictwie niestety
Link do komentarza
w bloku?
to tym bardziej w sufit, bo to żelbet pewnie
a to co wkleiłeś to do zawieszania siatek z zakupami, lub zająca na skruszenie

z czego ściana i sufit, możesz odpowiedzieć?

a jak się upierasz na tego "koziołka" to heby trzysetki i życia Ci (i Twoim następcom do 100 pokolenia wprzód) nie staczy na rozp... konstrukcji (w sumie to dżołk)
Link do komentarza
no sciany sa z cegly bo jak wiercilismy to kruszylo na pomaranczowo ale za cegla jest cos mocniejszego prawdopodobnie zelbeton , sufit jest nietkniety ale tez pewnie ten material co za cegla . Heby trzysetki? co to jest jaka jest tego pelna nazwa zeby zobaczyc np. na allegro? wydaje mi sie ze ten koziolek to najlepsza opcja bo nic miejsca nie zajmuje w garazu praktycznie.
Link do komentarza
sufit z cegieł? to blok chyba jeszcze z przed Przedwiośnia icon_biggrin.gif

może co najwyżej pierw jest izolacja termiczna,
moim zdaniem uparłeś się na konstrukcję o największym oporze myśli technicznej, ale skoro lubisz pod górkę czyli spawanie żelastwa, to poszukaj sobie rur kwadratowych, chyba najbardziej optymalne rozwiązanie dla tego pomysłu
przekój "na oko" doberze Ci ślusarz, który to by wykonywał (znajdź takiego i sobie pogadaj o pomyśle), niemniej przekrój tej belki nie będzie drobny, stawiam na jakieś 160x60x4 (jeżeli taki istnieje w katalogu - w necie pełno o tym)

osobiście dałbym nocniejszą kotwę w strop i pozamiatane, ale co kto woli
Link do komentarza
Cytat

Planuje skonstruować taka konstrukcje na worek bokserski potrzebuje rad jakich materiałów użyć aby wszystko było mocne a górna część nie wygięła się w dół i aby służyła przez jakieś 10 lat szacuję że na haku będzie obciążenie około 120 kilogramów ponieważ sam worek waży 60 a przy dynamicznych skokach pewnie będzie 2x większe .

Myslałem nad tym aby konstrukcja była z prętu ze stali konstrukcyjnej a łączenia spawane , konstrukcja bardzo przypomina huśtawkę jednak nie mogę kopać dołów w ziemi dla lepszej przyczepności , myslałem o podstawkach gumowych które zaznaczyłem na szaro zeby zmniejszyc obciążenie na betonie . Macie jakieś pomysły piszcie
[attachment=16195:dra.bmp]


Zadzwoń do tego gościa niech ci wyceni sam stojak bez huśtawki.
http://allegro.pl/siedzisko-hustawki-170-l...3211579493.html

Na srodku poprzeczki wkręcisz hak do rusztowań z uchem zamkniętym spawanym :
http://allegro.pl/sruby-sruba-haki-do-rusz...3204055595.html
Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...