Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, nie jestem pewna czy jest to odpowiednie forum/temat na to pytanie, jednak w chwili obecnej nie mam się do kogo zwrócić o pomoc, a potrzebuję zrobić projekt na przyszły tydzień. Chciałabym się dowiedzieć, czy dach w załączniku jest dobrze wypośredniczony? Z góry dziękuję za pomoc

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
A co a kalenica po prawej stronie taka jakaś okaleczona a ta po lewej to niby ile skosów ma? trzy? Po mojemu to na pierwszy rzut oka o dach kopertowy a Ty zrobiłeś jakiegoś dziwoląga.I jaki sąsiad ma dach? A tak to powinien być murek przeciwogniowy oddzielający dwa dachy.
Link do komentarza
To jest narazie tylko schematyczny rysunek, chodziło mi głównie wypośredniczenie dachów, dlatego pominęłam murek przeciwogniowy,natomiast nie mamy narzuconego dachu sąsiada. Myślałam na początku o dachu kopertowym, jednak stwierdziłam, że w przypadku sąsiada nie jest to możliwe, i że trzeba troche pokombinować... widze jednak, że mi się nie udało, będę próbować dalej... Czy jest tu coś dobrego, na czym mogłabym bazować?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

a teraz?


Jak na moje oko icon_smile.gif to darował bym sobie tan daszek dwuspadowy po prawej stronie,ten od strony sąsiada oraz kalenice od koperty również z prawej strony wyrównał bym z końcem dachu sąsiada,może nie będzie to symetryczne ale wizualnie chyba ładniej będzie wyglądało.
Nic nie piszesz o kącie dachu tego projektowanego jak i sąsiada oraz dałabyś przekrój poprzeczny bo on tez jest ważny aby mieć lepszą wyobraźnie o czym się pisze tym bardziej ,że Ty go widziałaś w rzeczywistości a Ja nie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Niestety ja również go nie widziałam, ponieważ mamy zadany rzut oraz położenie sąsiada i mamy sami zaprojektować dach. Jedyne co wiem, to to, że ma on być jętkowy, dwustojakowy. Dlatego tak ważne jest dla mnie prawidłowe wypośredniczenie dachu, bo myśle, że od tego zależy cała reszta projektu ;)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Dowiedziałam się, że konstrukcja takiego dachu (rysunek 2) wygląda jak konstrukcja zwykłego dachu bez sąsiada tylko ten daszek jest w formie dołożonego na górę elementu. Czy taki element ma jakąś nazwę? Niestety nie mogę znaleźć nic na ten temat, a chciałabym dokładnie się dowiedzieć jak wygląda taka konstrukcja
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...