Skocz do zawartości

okna vetrex czy vidok


Recommended Posts

Cytat

witam, na pierwszy rzut oka firmy te robią okna z tych samych podzespołów. Czy faktycznie to ta sama jakość? Proszę o poradę, bo nie wiem z której firmy wybrać (vetrex vr70 vs vidok prestige).



Witam,
dla okien istotnym parametrem jest współczynnik przenikania ciepła całego okna Uw (im niższy współczynnik, tym lepszy).
Okno Vidok ma Uw = 1,3 (W/m2K), a Vertex, w zależności od rodzaju szyby (U=1,1 lub U=0,7) ma Uw = 1,35 (W/m2K) lub Uw = 1,07 (W/m2K).

Warto również zwrócić uwagę na współczynnik przenikalności energii słonecznej, izolacyjności akustycznej i przenikalności światła.

Pozdrawiam
i życzę trafnego wyboru.
Link do komentarza
Możesz napisać jaki budżet ogólnie na zakup okien posiadasz? Wtedy łatwiej będzie coś doradzić,a poza tym nie miałem styczności z wyżej wymienioną firmą więc cieżko mi się wypowiedzieć. Wie,m tylko,że nie warto iść tylko na firmę,wcześniej warto zbadać właśnie jakość danych okien.
Link do komentarza
Cytat

Możesz napisać jaki budżet ogólnie na zakup okien posiadasz? Wtedy łatwiej będzie coś doradzić,a poza tym nie miałem styczności z wyżej wymienioną firmą więc cieżko mi się wypowiedzieć. Wie,m tylko,że nie warto iść tylko na firmę,wcześniej warto zbadać właśnie jakość danych okien.




nie mam specjalnie przeznaczonego budżetu na zakup okien, nie on jest najistotniejszy, ktoś może więcej zapłacić bo np ma więcej okien, wiem natromiast na jakich chcę profilach o okuciach: czyli veka i roto.
Mam rozumieć,że nie słyszałeś nic o tych dwóch firmach?

Cytat

Witam,
dla okien istotnym parametrem jest współczynnik przenikania ciepła całego okna Uw (im niższy współczynnik, tym lepszy).
Okno Vidok ma Uw = 1,3 (W/m2K), a Vertex, w zależności od rodzaju szyby (U=1,1 lub U=0,7) ma Uw = 1,35 (W/m2K) lub Uw = 1,07 (W/m2K).

Warto również zwrócić uwagę na współczynnik przenikalności energii słonecznej, izolacyjności akustycznej i przenikalności światła.

Pozdrawiam
i życzę trafnego wyboru.


dzieki za podpowiedź, też skłaniam się ku vetrexowi raczej
Link do komentarza
Cytat

Warto również zwrócić uwagę na współczynnik przenikalności energii słonecznej, izolacyjności akustycznej i przenikalności światła.



A czym różni się przenikalność energii słonecznej od przenikalności światła? To pierwsze dotyczy energii cieplnej?
Link do komentarza
Cytat

A czym różni się przenikalność energii słonecznej od przenikalności światła? To pierwsze dotyczy energii cieplnej?



Współczynnik przenikania ciepła dla okna pozwala obliczyć wielkość, a co za tym idzie także wartość strat energii cieplnej, która przez nie ulatuje.
Przenikalność cieplna okna jest określana przy użyciu współczynnika przenikania ciepła „Uw” podającego ilość energii w watach (W), przenikającej przez okno o określonej powierzchni (m²), przy różnicy temperatury zewnętrznej i wewnętrznej równej 1K, (1K = 1°C). Jednostką przenikalności cieplnej jest W/(m² * K).



Współczynnik przepuszczalności światła
opisuje stosunek ilości światła słonecznego docierającego do szyby zespolonej, do ilości światła, która zostaje przez nią przepuszczona. Właściwość ta podawana jest w procentach (%). Im wyższy procent przepuszczanego światła, tym jaśniej będzie w pomieszczeniu.

Pozdrawiam,
eko-m2
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...