Skocz do zawartości

Tynkowanie zewnętrzne


Recommended Posts

Halo :-)
Mam szybkie pytanie :
Panowie ocieplili ,połozyli siatkę i zatarli podkładem domek jesienią.Teraz mają "rzucić "kolorkiem- tynkiem mineralnym.
Słyszałam opcję że przed tynkowaniem powinni powierzchnię zmatowić, odtłuścić , przetrzeć ( nie wiem jak się to fachowo nazywa)
Czy tak ma być czy wszystko jedno ?
Prosze o odpowiedź :-)
Link do komentarza
Powinni zatrzeć dwa razy podkładem aby siatka nie przebijała,jeżeli zrobili to raz to teraz powinno zrobić się drugi raz. Nic nie trzeba matowieć czy odtłuszczać od razu można kłaść tynk .
Link do komentarza
Robienie elewacji na styropianie "na raty" .
Gdyby z jakich względów , nie udało nam się pokryć tynkiem docieplanej ściany w jednym roku , styropian powinien być pokryty warstwą kleju z zbrojoną siatką.
Wskazane jest, także zagruntowanie tej warstwy, uniwersalnym gruntem bez dodatku piasku kwarcowego taki grunt nie zmagazynuje w wierzchniej warstwie tylu zanieczyszczeń co porowaty kwarcowy i łatwo będzie się ich pozbyć .
Tak wykonana elewacja może przezimować do następnego roku .
W następnym roku przed nałożeniem tynku, konieczne jest najpierw spłukanie warstwy kleju wodą, w celu usunięcia zanieczyszczeń, które mogą zmniejszyć siłę przylegania tynku do warstwy zbrojonej, a potem jej ponowne zagruntowanie, tym razem już z użyciem gruntu z piaskiem kwarcowym.Na tak przygotowane podłoże można nakładać tynk . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Halo :-)
Mam szybkie pytanie :
Panowie ocieplili ,połozyli siatkę i zatarli podkładem domek jesienią.Teraz mają "rzucić "kolorkiem- tynkiem mineralnym.
Słyszałam opcję że przed tynkowaniem powinni powierzchnię zmatowić, odtłuścić , przetrzeć ( nie wiem jak się to fachowo nazywa)
Czy tak ma być czy wszystko jedno ?
Prosze o odpowiedź :-)



System ociepleń nie powinien być wykonywany etapami, maksymalna przerwa pomiędzy wykonaniem warstwy zbrojonej na nałożeniem tynku może wynosić 3-miesiące przy realizacji w okresie wiosna-jesień. Dlatego przed przystąpieniem do wykonywania kolejnych prac trzeba przeprowadzić ocenę stanu technicznego warstwy zbrojonej po okresie zimowym icon_smile.gif Pozdrawiamy
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...