Skocz do zawartości

Dom w Aksamitkach 2 / Archon z modyfikacją indywidualną


Recommended Posts

Cytat

Wcale nie musisz się tłumaczyć - to Twoja wentylacja i skoro spełnia Twoje wymagania jest jak najbardziej OK! Jednak wentylacja mechaniczna nie uwzględniająca wywiewu z łazienki/toalety nie spełnia wymogów ani obowiązujących przepisów ani standardów (nie gustów, bo jeśli ktoś gustuje w takich klimatach, to jego prawo!).


Ależ to bzdury !!!, w łazience i WC jest wentylacja w dodatku nie tylko mechaniczna z rekuperatora ale i zdublowana grawitacyjna ze wspomaganiem wentylatorem punktowym.

Cytat

Moja uwaga o Twojej wentylacji mechanicznej miała Ci uzmysłowić, że skoro Tobie odpowiada to obiektywne druciarstwo, to chyba nietaktem jest odmawianie inwestorowi Domu w Aksamitkach prawa do aranżacji własnej przestrzeni życiowej, które z właściwościami technicznymi wykonanych prac nie ma nic wspólnego!


Nie ma żadnego druciarstwa, owszem pierwotnie były trochę dziwne rozwiązania, ale to było dawno i nieprawda, bo teraz mam piec gazowy z solarem, więc wszystko jest przerobione.
Każdy ma prawo do aranżacji własnej przestrzeni życiowe, to prawda i niech to robi, ale jak chwali się tym na forum publicznym to ja mam prawo do własnej oceny, więc po co Ty to pokazujesz ?, wszak nie ma to nic do właściwości technicznych wykonywanych prac, ale za to jest pokazem złego gustu i reklamą swojej firmy. Niestety w tym przypadku reklamą w złym kontekście. Bo sam chyba wiesz, albo raczej powinieneś wiedzieć że tego rodzaju ozdobniki i kolorki to mocno przebrzmiała elegancja, która dawno odeszła do Popierdółkowa i dla firmy wykonawczej jako takiej, zapewne nie przyczyni się do przyciągnięcia nowych klientów.
No tak, ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć sam mieszkając jak jaskiniowiec icon_lol.gif w domu krytym strzechą z okienkami małymi jak otwory strzelnicze, icon_lol.gif w dodatku ze szprosami. Tak wiem, masz takie upodobania i to Twoje święte prawo, a moje to skrytykować bo mam inne nowoczesne podejście do architektury i wystroju wnętrz. icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Kolejny nawiedzony, który zerwał się spod budki z piwem?
To jest w końcu forum budowlane czy "pacz pan, który głośniej krzyczy ten ważniejszy"?
Weźcie Wy się może do roboty, zamiast na forum siedzieć i udawać, że się na budowaniu znacie.


Nawiedzony to ty jesteś ze swoimi fotkami i reklamami kancelarii :takaemotka:
Jak dobrze zauważyłeś jest to forum budowlane anie słup ogłoszeniowy, obkleiłeś się reklamami jak budka z piwem pod którą chyba często bywasz skoro tak często o nie wspominasz.
Ty się znasz na budowaniu, tylko w pysku jesteś jesteś mocny bo fotki nic nie mówią kto dana prace wykonał.
Porządnemu fachowcowi takie przechwałki nie są potrzebne, porządny fachowiec nie ma czasu siedzieć na forum i się przechwalać. A podobno pracy masz od zaje.... że nie mogłeś podjąć się wybudowania domu Leszkowi, ale pisać i się reklamować to czas masz. Żenada Iruś, żenada.

Cytat

Widzę, że pewniej się czujesz kiedy możesz komentować to co zrobią inni - takie zwykłe polskie malkontenctwo, z domieszką zawiści.


A ty co robisz? Sam komentujesz innych, wyśmiewasz się z ich wypowiedzi w sposób "kulturalny" a o zawiści nie wspomnę bo jak ciebie nikt nie zaczepia to zaczepiasz innych aby tylko siać zawiść. Przez takich szumowin jak ty odeszło w ostatnim czasie kilku bardzo pożytecznych kolegów.

A pomieszczenia biurowego w firmie pozazdrościła by niejedna różowa landrynka icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

A pomieszczenia biurowego w firmie pozazdrościła by niejedna różowa landrynka icon_lol.gif


No fakt to może być wszystkim, tylko nie biurem.
Natomiast ulokowanie sedesu w tym WC jest chyba najgorsze z możliwych. Nie wierzę że projektant tak to opracował i pewnikiem to jedna z tych tytułowych modyfikacji. icon_razz.gif
Ale mam przynajmniej nadzieję że to nie Ireneusz jest autorem tych modyfikacji.
Link do komentarza
Cytat

No fakt to może być wszystkim, tylko nie biurem.
Natomiast ulokowanie sedesu w tym WC jest chyba najgorsze z możliwych. Nie wierzę że projektant tak to opracował i pewnikiem to jedna z tych tytułowych modyfikacji. icon_razz.gif
Ale mam przynajmniej nadzieję że to nie Ireneusz jest autorem tych modyfikacji.


Dlaczego? Popatrz z innej perspektywy na ten kibelek, wstając z kibelka łapiesz się za drabinkę i się podnosisz icon_biggrin.gif
Ja też nie wierzę aby Irek, tak doświadczony budowlaniec nie doradził inwestorowi i go nie odwiódł od takich kfiatuszków icon_razz.gif
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Ależ to bzdury !!!, w łazience i WC jest wentylacja w dodatku nie tylko mechaniczna z rekuperatora ale i zdublowana grawitacyjna ze wspomaganiem wentylatorem punktowym.

Popatrz - na to nie wpadłbym, że można wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła wykorzystać do "wentylacji" przewodu spalinowego od pieca, a w zamian łazienkę wentylować grawitacyjnie, mechanicznie punktowo i jeszcze dodatkowo z odzyskiem ciepła. A regulację wydajności tych punktowych wentylatorów oczywiście posiadasz... Może już nie wchodź w szczegóły swoich autorskich rozwiązań :takaemotka:
Cytat

Nie ma żadnego druciarstwa, owszem pierwotnie były trochę dziwne rozwiązania

Uhmm

Cytat

Każdy ma prawo do aranżacji własnej przestrzeni życiowe, to prawda i niech to robi, ale jak chwali się tym na forum publicznym to ja mam prawo do własnej oceny

Znowu za duzo wody - nie pokazuję swojego domu tylko efekt końcowy budowy. Nie podoba Ci się? Fajnie - to mówi tyle samo o guście inwestorów co o Twoim icon_razz.gif

Cytat

wszak nie ma to nic do właściwości technicznych wykonywanych prac, ale za to jest pokazem złego gustu i reklamą swojej firmy. Niestety w tym przypadku reklamą w złym kontekście. Bo sam chyba wiesz, albo raczej powinieneś wiedzieć że tego rodzaju ozdobniki i kolorki to mocno przebrzmiała elegancja, która dawno odeszła do Popierdółkowa

Tak sądzisz? Na podstawie trendów panujących w Pcimiu Dolnym, czy gdzie tam mieszkasz... icon_lol.gif
Dobra, przestaję być złośliwy, bo gust to gust i możesz mieć dowolny - Twoje prawo icon_mrgreen.gif

Cytat

No tak, ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć sam mieszkając jak jaskiniowiec icon_lol.gif w domu krytym strzechą z okienkami małymi jak otwory strzelnicze, icon_lol.gif w dodatku ze szprosami.

Ten "domek jaskiniowca" poza dziewiętnastoma okienkami ze szprosami (bo jakoś te szprosy trzeba było zrekompensować) posiada pełną wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (w trzech łazienkach także), za filtry powietrza robi GWC żwirowe o wydajności maksymalnej 700 m3 na godzinę. Może nie podobać Ci się elewacja, która jest częściowo stylizowana na budownictwo szachulcowe, a częściowo obłożona naturalnym, łupanym piaskowcem... Ogrzewany nie solarami, bo to rozwiązanie dla głupców, tylko pompą powietrze-powietrze i powietrze-woda, z awaryjnym źródłem w postaci kominka zasilanego drewnem z własnego lasu (jak to u jaskiniowców icon_mrgreen.gif). Na dzień dzisiejszy brakuje zielonych okiennic, ale jest tu jeszcze tyle braków, że ten nie jest najważniejszy icon_razz.gif

Cytat

Tak wiem, masz takie upodobania i to Twoje święte prawo, a moje to skrytykować bo mam inne nowoczesne podejście do architektury i wystroju wnętrz. icon_razz.gif

Ten fragment podobał mi się najbardziej icon_cool.gif Szczególnie wzmianka o nowoczesnym podejściu do architektury i wystroju wnętrz. Czyżby jednak ten Twój jeden landrynkowy fotel naprawdę zawrócił Ci w głowie - dla mnie to tylko histerycznie snobistyczna próba doganiania trendów z minionej epoki. Na nowoczesne podejście Cię nie stać... mylę się???
Pokaż swój dom, a będziemy mogli się przekonać jakie to nowoczesne trendy przyswajasz na Śląsku. Chyba, że ta nowoczesność kończy się na landrynkowym fotelu w półwiecznej (tak jak wzór fotela) willi .

Niestety nie mogę publikować zdjęć pokazujących naprawdę nowoczesne, ogólnoświatowe trendy, prezentowane na corocznych targach np. Ambiente we Frankfurcie nad Menem (restrykcyjna ochrona wzorów), ale gdybyś chciał jednak liznąć nowoczesnego designu to mogę coś podesłać na priv. Jedno zastrzeżenie - nie koniecznie będzie to to, co Ciebie by zainteresowało... Irbis pisał tu kiedyś o architekturze Calebaut'a, który się tam wystawia, ale nikt nie podjął tematu i się nie dziwię - nie te realia...
Kto chce może sprawdzić: Nowoczesna Architektura Vincent Callebaut

Teraz Panowie wybaczą - pozwolę aby inni mogli wyrazić swoje zdanie - Wasze już znam
Link do komentarza
Jedno muszę ci Irek przyznać, wyśmiewanie się z innych lubisz najbardziej, teraz jesteś w swoim żywiole bo możesz się pokłócić i po naśmiewać.
Piszesz, że Irbis kiedyś tu pisał, przecież pisze tu cały czas!!!!!! Nie rób z nas głupszych niż sam jesteś, ok?
Link do komentarza
Cytat

Niestety nie mogę publikować zdjęć pokazujących naprawdę nowoczesne, ogólnoświatowe trendy, prezentowane na corocznych targach np. Ambiente we Frankfurcie nad Menem (restrykcyjna ochrona wzorów), ale gdybyś chciał jednak liznąć nowoczesnego designu to mogę coś podesłać na priv. Jedno zastrzeżenie - nie koniecznie będzie to to, co Ciebie by zainteresowało... Irbis pisał tu kiedyś o architekturze Calebaut'a, który się tam wystawia, ale nikt nie podjął tematu i się nie dziwię - nie te realia...


Ależ Ireczku o jakich realich piszesz ?. Wiadomo że kogoś takiego jak Ty, budującego chatki w sałatkach, mocno muszą szokować te awangardowe projekty, czy raczej wizje komputerowe z nikłą szansą realizacji.
A realia są takie jak pokazujesz na przykładzie wystroju wnętrz swojej chatki.


Cytat

Popatrz - na to nie wpadłbym, że można wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła wykorzystać do "wentylacji" przewodu spalinowego od pieca, a w zamian łazienkę wentylować grawitacyjnie, mechanicznie punktowo i jeszcze dodatkowo z odzyskiem ciepła.


Ja wpadłem na taki pomysł i wyobraź sobie że przez kilka lat to działało i komin przestał się "pocić".
Tak w łazience i WC jest też wentylacja grawitacyjna (pozostałość po starym systemie) wspomagana punktowym wentylatorem, bo jak nie wiesz to Cię uprzejmie informuję, że grawitacja słabo działa szczególnie w lecie.
Zapytasz pewnie po co jest ta grawitacja w łazienkach gdy istnieje inna mechaniczna z rekuperacją ?.
Owa jest po to że w lecie praktycznie nie używam rekuperatora, a do wentylacji innych pomieszczeń stosuję prosty wynalazek - uchylanie okien, które są obowiązkowo wyposażone w siatki.
Jak widzisz te informacje pozwolą Ci zweryfikować Twoje, wyrażane w innym temacie, wątpliwości na temat opłacalności i bieżących kosztów utrzymania rekuperatorów, których zyski z odzysku ciepła w zimie, zostają całkowicie zaprzepaszczone w okresie letnim. Sie kochany ucz, bo nauka to potęgi klucz. icon_idea.gif

Cytat

Ogrzewany nie solarami, bo to rozwiązanie dla głupców


przestaje takim być gdy dostajesz 80% dopłaty, więc powstrzymaj się z takimi kategorycznymi ocenami icon_evil.gif

Cytat

Ten fragment podobał mi się najbardziej icon_cool.gif Szczególnie wzmianka o nowoczesnym podejściu do architektury i wystroju wnętrz. Czyżby jednak ten Twój jeden landrynkowy fotel naprawdę zawrócił Ci w głowie - dla mnie to tylko histerycznie snobistyczna próba doganiania trendów z minionej epoki. Na nowoczesne podejście Cię nie stać... mylę się???
Pokaż swój dom, a będziemy mogli się przekonać jakie to nowoczesne trendy przyswajasz na Śląsku. Chyba, że ta nowoczesność kończy się na landrynkowym fotelu w półwiecznej (tak jak wzór fotela) willi .


Kotuś przysrałeś się do tego landrynkowego kolorku chyba podświadomie kierując się własnymi preferencjami, tymczasem prezentowany wcześniej fotel ma kolor ewidentnie ciemno czerwony.
Niestety zepsuję Ci Twoje rubaszne poczucie humoru i poinformuję że kupiłem fotel w kolorze szarym. icon_lol.gif
Głupi fotel który wywlekasz chyba już trzeci raz. Mam nadzieję jednak że nie zazdrość Tobą kieruje, więc może cena która nie snoba, mającego w tym przedziale cenowym meble w całej chatce, tak szokuje. icon_razz.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Ależ Ireczku o jakich realich piszesz ?. Wiadomo że kogoś takiego jak Ty, budującego chatki w sałatkach, mocno muszą szokować te awangardowe projekty, czy raczej wizje komputerowe z nikłą szansą realizacji.
A realia są takie

:
Tak w łazience i WC jest [...] wentylacja grawitacyjna (pozostałość po starym systemie) wspomagana punktowym wentylatorem, [...] w lecie praktycznie nie używam rekuperatora, a do wentylacji innych pomieszczeń stosuję prosty wynalazek - uchylanie okien, które są obowiązkowo wyposażone w siatki.
To Twoje słowa, dla przejrzystości zamiast w cytat ujęte kursywą. To miałem na myśli pisząc "realia" icon_mrgreen.gif

Cytat

Sie kochany ucz, bo nauka to potęgi klucz. icon_idea.gif


Pozwolisz, że w lecie skorzystam z zalet chłodzenia powietrza wentylacyjnego przez GWC?
i absolutnie nie będę otwierał (uchylał) okien przy 35 st.C !!! :takaemotka:
Moje ułomne - na miarę możliwości - zapożyczenie z Callebauta.
W ekstremalnych przypadkach pompa powietrze-powietrze doprowadzi temperaturę do akceptowalnej - chłodząc.
Otwieranie okien w lecie, to tak jakbym przestał zimą jeździć samochodem, a przesiadł się na sanki...
Ot, postęp w Pcimiu Dolnym!

Cytat

przestaje takim być gdy dostajesz 80% dopłaty, więc powstrzymaj się z takimi kategorycznymi ocenami icon_evil.gif

Przestaje - tu się zgodzę bez komentarza!

Cytat

Kotuś przysrałeś się do tego landrynkowego kolorku chyba podświadomie kierując się własnymi preferencjami, tymczasem prezentowany wcześniej fotel ma kolor ewidentnie ciemno czerwony.


Znaczy landrynkowy?! icon_mrgreen.gif

Cytat

Niestety zepsuję Ci Twoje rubaszne poczucie humoru i poinformuję że kupiłem fotel w kolorze szarym. icon_lol.gif
Głupi fotel który wywlekasz chyba już trzeci raz. Mam nadzieję jednak że nie zazdrość Tobą kieruje, więc może cena która nie snoba, mającego w tym przedziale cenowym meble w całej chatce, tak szokuje. icon_razz.gif


Mówisz, że rubaszne poczucie humoru ... Czy ja wiem - sam zobacz: fotel, designerski kupiłeś za kilka tysięcy, a latem uchylasz okna, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, bo wentylację z rekuperacją zrobiłeś a'la namiastka. Samo to nie jest nadzwyczajne! Ot tak lubisz i tak masz - nic mi do tego... Ale stawianie się w takich okolicznościach na pozycji guru współczesnej architektury i wzornictwa wywołuje u mnie uśmiech politowania.

Zastanawiałem się jak wytłumaczyć o co chodzi z tym "byle kim" dwa posty wyżej, bo obawiałem się, że zostanie to odebrane jako arogancja co najmniej w stosunku do innych użytkowników forum! Dałeś mi tu świetną okazję do wyjaśnienia o co mi chodziło - nie żartuję z osób, tylko z ich pompatycznego zachowania, szczególnie kiedy idą na całość pisząc jak Ty, o "obiektywnym guście".



Link do komentarza
Cytat

Pozwolisz, że w lecie skorzystam z zalet chłodzenia powietrza wentylacyjnego przez GWC?
i absolutnie nie będę otwierał (uchylał) okien przy 35 st.C !!! :takaemotka:
Moje ułomne - na miarę możliwości - zapożyczenie z Callebauta.
W ekstremalnych przypadkach pompa powietrze-powietrze doprowadzi temperaturę do akceptowalnej - chłodząc.

Otwieranie okien w lecie, to tak jakbym przestał zimą jeździć samochodem, a przesiadł się na sanki...
Ot, postęp w Pcimiu Dolnym!



Jak wybudujesz, uruchomisz, to ocenisz, czy otwieranie okien jest, czy nie jest potrzebne. Czy Twoje GWC spełni rolę.


A w Pciniu Dolnym zastosowano (uwaga bo to trudne słowo i trudne pojęcie) wentylację hybrydową.
Dopowiem, że w Pciniu Dolnym są tez kabriolety, których nie używa się w zimie - bo ich stać na 2 samochody (ciekawe czy kosztuje to mniej niż PCi służąca do schładzania i dobrze wykonane GWC)
To jest kwestia wyboru. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Jak wybudujesz, uruchomisz, to ocenisz, czy otwieranie okien jest, czy nie jest potrzebne. Czy Twoje GWC spełni rolę.

Sądzisz? Ja nie muszę czekać - już dziś nie otwieram okien latem w swoim pierwszym domu. Pompa ciepła powietrze-powietrze spokojnie daje sobie radę, co najwyżej muszę pilnować aby ktoś z domowników nie przesadził z chłodzeniem. Staram się utrzymywać temperaturę tak do 10 stopni niższą niż na zewnątrz - komfortowo i nie grozi chrypką.
GWC zastosowałem raczej jako bezobsługowe filtrowanie powietrza, a że przy okazji je schłodzi tym lepiej

Cytat

A w Pciniu Dolnym zastosowano (uwaga bo to trudne słowo i trudne pojęcie) wentylację hybrydową.


Jak takie trudne to nie męcz się - powiedz wentylacja przewodu spalinowego: masz mechaniczny wywiew wentylacji i grawitacyjne usuwanie spalin. Szkoda tylko, że działają w tym samym czasie icon_rolleyes.gif Standard współczesnego budownictwa w Pcimiu - super!

Cytat

Dopowiem, że w Pciniu Dolnym są tez kabriolety, których nie używa się w zimie - bo ich stać na 2 samochody (ciekawe czy kosztuje to mniej niż PCi służąca do schładzania i dobrze wykonane GWC)


W Pciniu wszystko jest możliwe. A odpowiedź na Twoje pytanie zależy od tego, czy ten kabriolet ma dach w tym samym stylu co wentylacja, znaczy: do jazdy podnoszony na sznurku czy listewce... a jakże by inaczej - nadal będzie to kabriolet, a w dodatku hybryda!!! Jak się kogoś zapytasz, to na pewno wybierze hybrydę zamiast solidnego, nie kombinowanego kabrioletu.

Inaczej będzie wyglądała kwestia kiedy ten kabriolet nie ma dachu i pomysłodawca tworzy dach z plandeki, stelaż z parasola i podnoszenie na listewce - wspaniały pomysł, wart docenienia... do czasu aż na zlocie kabrioletów zacznie forsować swoją wizję jako jedyną słuszną, mieniąc się wynalazcą! Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Brakuje mi głosu Inwestora.
Wykonawca i Podglądacze to za mało aby dyskutować o gustach i guścikach.
Szkoda.


Bobiczku... Ciebie też muszę przekonywać, że aranżacja wykończenia w 100% należała do Inwestorów?
Oni nieświadomie zabrali głos w tej dyskusji prezentując swoje preferencje icon_mrgreen.gif

Nie wyobrażam sobie wykończenia wnętrza przez wykonawcę według własnego widzimisię - czy ktokolwiek sobie wyobraża budując swój dom? Na każdej ścianie wypisane były pisakiem zalecenia co do rodzaju, koloru wykończenia. Owszem kasty wentylacyjne wyszły jak wyszły, bo Inwestorzy nie zdecydowali się na obniżenie całych sufitów, choć miejsce na to było (co widać po wysokości pomieszczeń na zdjęciach). Z powodu krótkiej kołderki czasowej miało nie być zdobienia krokwi, na co Inwestorzy mocno nalegali. Przestoje w oczekiwaniu na materiały załatwiły ten problem pozytywnie. A w kwestii szczegółów - pomarańczowa toaleta ożywiła intensywnym kolorem, jak by nie patrzeć, ciemne przyziemie. Reszta pomieszczeń - no cóż... inwestorka i jej aranżacje cieszą się popularnością w wielu krajach Europy - tyle mogę powiedzieć.

Adaptacja zmieniła w stosunku do pierwowzoru, z tego co pamiętam, tylko to, że dodano jedną kondygnację (przyziemie) i zmieniono kształt ryzalitu na parterze. Chyba też zmieniono kształt kolumn podpierających balkon nad wejściem z przekroju okrągłego na kwadratowy.

Fragment projektu z łazienką w przyziemiu dla malkontentów - Demo już raz pokazał, że perspektywa to dla niego pojęcie niewiele mówiące. Inwestorzy zmienili tylko stronę na której ów wc-cik wisi, co nie zmieniło faktu, że korzysta się z niego wygodnie (odległości normowe są zachowane), a drabinka grzejnika (och psuję Wam taką zabawną narrację...) niestety nie jest zlokalizowana naprzeciw wc-cika, a nieco bliżej okna.

DSC01446.jpg

Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Demonizujesz robaczku Irbisa!
Ani on, ani ja nie pozwalamy sobie jeździć po głowie byle komu. icon_razz.gif icon_wink.gif


To nie wiedziałem, że masz rozdwojenie jaźni Irek.
Jeżeli nie lubisz jak ktoś jeździ po twojej główce to i ty nie czyń tego drugiemu.

Cytat

Łazienka firmowa


Jak ta drabinka nie jest prawie na przeciw kibelka to ja jestem chyba ślepy.
Wystarczy policzyć ilość płytek na ścianie aby określić odległości.
A tak na marginesie to masz Irek pozwolenie od inwestora/właściciela/projektanta wnętrz na pokazywanie zdjęć pomieszczeń? bo ja bym sobie nie pozwolił aby ktoś bez mojej wiedzy publikował zdjęcia wnętrz, to są prawa autorskie.
Link do komentarza
Cytat

:
Tak w łazience i WC jest [...] wentylacja grawitacyjna (pozostałość po starym systemie) wspomagana punktowym wentylatorem, [...] w lecie praktycznie nie używam rekuperatora, a do wentylacji innych pomieszczeń stosuję prosty wynalazek - uchylanie okien, które są obowiązkowo wyposażone w siatki.
To Twoje słowa, dla przejrzystości zamiast w cytat ujęte kursywą. To miałem na myśli pisząc "realia" icon_mrgreen.gif


To bym nie wpadł na to co miałeś na myśli, bo zwrot o realiach był pod tym tekstem:
Cytat

Niestety nie mogę publikować zdjęć pokazujących naprawdę nowoczesne, ogólnoświatowe trendy, prezentowane na corocznych targach np. Ambiente we Frankfurcie nad Menem (restrykcyjna ochrona wzorów), ale gdybyś chciał jednak liznąć nowoczesnego designu to mogę coś podesłać na priv. Jedno zastrzeżenie - nie koniecznie będzie to to, co Ciebie by zainteresowało... Irbis pisał tu kiedyś o architekturze Calebaut'a, który się tam wystawia, ale nikt nie podjął tematu i się nie dziwię - nie te realia...
Kto chce może sprawdzić: Nowoczesna Architektura Vincent Callebaut


tak więc związek myślenia z pisaniem bardzo luźny, jak w tym dowcipie o nerwie łączącym oko z odbytem:
Cytat

Naukowcy odnaleźli nerw łączący oko z odbytem :
Gdy wbili człowiekowi igłę w odbyt, to w jego oku pojawiła się łza
Gdy wbili człowiekowi igłę w oko to ten się zesrał.

Link do komentarza
Cytat

Na przykład Ambiente wyjechałeś z odbytem...



???

Czytaj każdy cytat z osobna, to nie napiszesz powyższego stwierdzenia, które w tym kontekście nie ma żadnego sensu... jak można na trzeźwo to połączyć...

O kurde, miałem nic nie pisać
Link do komentarza
Cytat

Smutne to wszystko, ale takie Polskie.


Ty się tak tą polskością nie frapuj bo dostaniesz nieodwracalnego luźnego zwisu. icon_lol.gif
Sam jesteś częścią tej Polski, smutne jest Twoje przekonanie o własnej wyjątkowości - taki narcyzm w pułapce samouwielbienia,
na tle tych szarych zawistnych polaczków. icon_evil.gif
Link do komentarza
A tak wlazłam .... czytam, czytam .... konwersacja widzę kwitnie icon_lol.gif

Cytat

Znaczy landrynkowy?! icon_mrgreen.gif



A nieeeee .... tu muszę stanowczo zaprotestować , ciemno czerwony to nie landrynkowy !!!! Landrynkowy to róż majtkowy, no weź Truskawka - kolorów nie rozróżniasz?! icon_razz.gif icon_biggrin.gif

Cytat

Coście się czepili tych kabrioletów? Normalny samochód, tyle że ma otwierany dach. Brakuje, żeby ktoś napisał, że zimą kabrioletem nie da się jeździć, bo w środku jest zimno.


...bo dach z materiału, a nie z blachy!



Widziałam, widziałam - fajne to masz icon_wink.gif .... jechać nie jechałam, ale po minach i dźwiękach wydawanych przez zachwconych "przejażdżkowiczów" wnoszę, iż zadowoleni byli wielce icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

A nieeeee .... tu muszę stanowczo zaprotestować , ciemno czerwony to nie landrynkowy !!!! Landrynkowy to róż majtkowy, no weź Truskawka - kolorów nie rozróżniasz?! icon_razz.gif icon_biggrin.gif


Mówimy o tym samym wątku i tym samym chińskim fotelu?
Dylematy landrynkowego fotela z Chin icon_wink.gif bo jeśli tak, to nie ja jestem daltonistą Smoczysiu i nie dam sobie wmówić, że przedmiot westchnień Demo nie jest landrynkowy - kwestia światła i cienia icon_cool.gif Porównanie spektrum nie kłamie - pokrywają się icon_biggrin.gif




Cytat

na tle tych szarych zawistnych polaczków. icon_evil.gif


Jeśli masz na myśli siebie, to zgadzam się w całej rozciągłości.
Reagujesz wybuchem zawiści na to, że ktoś coś robi dobrze, bo sam raczej nie potrafisz nic
- sądząc po jedynej rzeczy jaką pokazałeś, czyli wentylacji, która działa jak uchylisz okna.
Co wnosisz swoją obecnością na forum? Zapomniałbym - to co chciałbyś aby było uznane za wysublimowany gust. :scratching:
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Czytaj każdy cytat z osobna, to nie napiszesz powyższego stwierdzenia

Napisałem i podtrzymuję. Co mnie obchodzą wrażenia na temat związku przyczynowo-skutkowego kogoś, kto interpretuje jak mu wygodnie a odpowiada tak aby niewygodne kwestie zatuszować.

Cytat

jak można na trzeźwo to połączyć...

w taki sposób? Masz na myśli kotłownię Demo? To ja dodam - jak można na trzeźwo chwalić się tą wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, którą Bajbaga z atencją nazywa wentylacją hybrydową (może pomagał w jej powstaniu?), która wymaga otwierania okien w lecie!

Wrócę jeszcze do kwestii wywołanej przez Demo:
Cytat

Bo sam chyba wiesz, albo raczej powinieneś wiedzieć że tego rodzaju ozdobniki i kolorki to mocno przebrzmiała elegancja, która dawno odeszła do Popierdółkowa. [...] No tak, ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć sam mieszkając jak jaskiniowiec w domu krytym strzechą z okienkami małymi jak otwory strzelnicze, w dodatku ze szprosami.

Napisałem skąd mógłbym wiedzieć, gdyby to co pisał ów wyznawca trendów jedynie słusznych, było prawdą. Nie jest! I tu powstaje wątpliwość - jak wiedzę tę nieprawdziwą posiadł ów mentor landrynkowych foteli z Chin (sorry - zamienionych na Chińską szarzyznę) i czy nie warto, aby zachował ją dla siebie w tych okolicznościach...
Link do komentarza
Cytat

To ja dodam - jak można na trzeźwo chwalić się tą wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, którą Bajbaga z atencją nazywa wentylacją hybrydową (może pomagał w jej powstaniu?), która wymaga otwierania okien w lecie!


Jakbyś nie zauważył to Demo się nie chwali, On to opisuje, natomiast chwalipięta to z ciebie jest i to w dodatku taka hybryda spamerskochwalipięta, bo przecież Spamer to twoje drugie a może i nawet trzecie imię.
Link do komentarza
Cytat

Mówimy o tym samym wątku i tym samym chińskim fotelu?
Dylematy landrynkowego fotela z Chin icon_wink.gif bo jeśli tak, to nie ja jestem daltonistą Smoczysiu i nie dam sobie wmówić, że przedmiot westchnień Demo nie jest landrynkowy - kwestia światła i cienia icon_cool.gif Porównanie spektrum nie kłamie - pokrywają się icon_biggrin.gif




Aleś se zadał trudu , naprawdę ... nie trzeba było.
Ów fotel jest obiektem moich westchnień, a kolor czerwony jednym z ulubionych i dlatego będę swoich poglądów bronić własną piersią.
Landrynkowy to soboie może być półgolf damski , albo ckliwy melodramat tudzież irokez na głowie punka.
Fotel egg nie jest landrynkowy .... jest ciemnoczerwony ..... piękna , nasycona ciemna czerwień.

DSC01446.jpg





Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a dokładnie właśnie od kąta padania światła, mozliwości aparatu w kontekście oddania własciwych barw , obróbki zdjęć.... itepe.

Dla ścisłości - z definicji landrynkowy to kolor nienaturalny, lukrowaty, cukierkowy, przesłodzony. Klasyczna czerwień taka nie jest. Jeśli kiedyś już mi się znudzą do moich brązów i beżów tuturkusy i amarantowe róże jako dodatki - wszystkie wymienię na klasyczną czerwień , ona zawsze się obroni. I bynajmniej nie jest landrynkowa.
Howkh.

Link do komentarza
Cytat

to nie ja jestem daltonistą Smoczysiu i nie dam sobie wmówić, że przedmiot westchnień Demo nie jest landrynkowy


Wiele razy udowadniałem że piszesz nieprawdę, teraz będzie kolejny.
Proszę wskazać gdzie ja napisałem że ten fotel jest moim przedmiotem westchnień ?, tylko tyle.
Owszem podoba mi się, chciałem kupić i kupiłem, tylko tyle.
Teraz będziesz szukał gdzie były te "westchnienia" , więc Ci podpowiem - pisała Dagmara o "wymarzonym". Skąd ona to wzięła?, tego zaiste nie pomnę. W każdym razie ja nigdy do mebla nie wzdycham ani nie mam żadnych marzeń meblowych.
Rozumiem że wg. Ciebie samo podobanie jest powodem do pisania takich bzdur, wnioskuję też że ty sam, kupujesz tylko te meble które Ci się mocno nie podobają.
No cóż, to by się mogło zgadzać z tym co widać na fotkach w wyposażeniu Twojego domostwa. icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Wiele razy udowadniałem że piszesz nieprawdę, teraz będzie kolejny.


Mój drogi Demo... nigdy nic mi nie udowodniłeś, choć nie przeczę, że starasz się aby tak wyglądało! Ja nie muszę Ci udowadniać - po prostu taką przyjąłeś taktykę, aby tworzyć własną rzeczywistość i przedstawiać ją jako jedyną prawdziwą. Dostosowałem się tylko do Twoich reguł i widzę, że coś Cię w uwiera kiedy stosowane są do Ciebie...

Cytat

Proszę wskazać gdzie ja napisałem że ten fotel jest moim przedmiotem westchnień ?, tylko tyle.


Wskaż gdzie napisałem że zajmowałem się aranżacją wnętrz Domu w Aksamitkach, gdzie napisałem, że to mój dom. Tylko tyle.
Nie znalazłeś - nie szukałeś nawet, bo przecież wiesz na czym polegają Twoje manipulacje, więc nie graj tu skrzywdzonej Dziewicy Orleańskiej - ktoś się jeszcze daje na to nabrać?

Cytat

No cóż, to by się mogło zgadzać z tym co widać na fotkach w wyposażeniu Twojego domostwa.

O tym pisałem wyżej icon_cool.gif


Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wskaż gdzie napisałem że zajmowałem się aranżacją wnętrz Domu w Aksamitkach, gdzie napisałem, że to mój dom. Tylko tyle.


A gdzie napisałem że dom Twój ?.
Zwrot o tym że chyba sam zajmowałeś projektem wystroju tego domu, był tylko złośliwym wtrętem i porównaniem do Twojego domu, złośliwym ale i serdecznym. To żaden wstyd projektować wnętrza. Masz taki gust jaki masz i na to niema rady, raczej.
A sam temat jest o domu w aksamitkach i o nim cały czas piszę, a Ty się podniecasz i odbierasz jako atak na Ciebie, na firmę i na tę całą kancelarię. icon_biggrin.gif
Luuuuuuzik. icon_lol.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

A gdzie napisałem że dom Twój ?

Zerknij do mojego postu wyżej, gdzie w przedostatnim akapicie cytuję Twoje stwierdzenie.

Cytat

Zwrot o tym że chyba sam zajmowałeś projektem wystroju tego domu, był tylko złośliwym wtrętem

O tym także pisałem w poście wyżej.

Cytat

Masz taki gust jaki masz i na to niema rady, raczej.

Widzisz... gustu nie dostaje się w prezencie urodzinowym. Należy go rozwijać i kształtować obserwując rzeczywistość. Ty masz problem z właściwą oceną samej rzeczywistości, o guście w takim przypadku zapomnij. Snobizm, a i owszem

Cytat

A sam temat jest o domu w aksamitkach i o nim cały czas piszę, a Ty się podniecasz i odbierasz jako atak na Ciebie


Poniżej Twoje słowa jako zaprzeczenie tego co napisałeś wyżej:
Cytat

No tak, ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć sam mieszkając jak jaskiniowiec w domu krytym strzechą z okienkami małymi jak otwory strzelnicze, w dodatku ze szprosami. Tak wiem, masz takie upodobania i to Twoje święte prawo, a moje to skrytykować bo mam inne nowoczesne podejście do architektury i wystroju wnętrz.


Nie abym coś sugerował, ale dla swojego dobra przemyśl ten fragment: Choroba psychiczna to stan zaburzenia postrzegania realnej rzeczywistości. Jak rozpoznać chorobę psychiczną? Chory ma omamy i urojenia oraz zaburzony tok myślenia. W chorobie psychicznej fałszywy odbiór lub przeżywanie świata prowadzi do dziwacznych, nieuzasadnionych sytuacją zachowań i działań.

Trudno się postronnemu obserwatorowi połapać o czym w zasadzie piszesz, bo wijesz się jak przyszpilona stonoga, wolisz udać wariata niż napisać, że miałeś zły dzień i czepiasz się bez uzasadnienia, tak dla rozładowania napięcia

Cytat

Luuuuuuzik.

Ja i owszem, ale w Twoim przypadku to może być zgubne...
Link do komentarza
Cytat

Choroba psychiczna to stan zaburzenia postrzegania realnej rzeczywistości. Jak rozpoznać chorobę psychiczną? Chory ma omamy i urojenia oraz zaburzony tok myślenia. W chorobie psychicznej fałszywy odbiór lub przeżywanie świata prowadzi do dziwacznych, nieuzasadnionych sytuacją zachowań i działań.


Widzę Irek, że byłeś u lekarza i została postawiona tobie diagnoza. Czyli wiesz teraz na co chorujesz i na co musisz się leczyć.
Link do komentarza
Gość Strawman
Cóż... miłej niedzieli życzę - tyle mogę dla Ciebie zrobić icon_rolleyes.gif

A wracając do tematu wątku: szkoda mi czasu na prymitywne przepychanki słowne, dlatego też wątek został niejako odstawiony na boczny tor - ufam, że zainteresowani to zrozumieją. Postaram się jednak informować na bieżąco o tym, co się dzieje w jego odpowiedniku na naszej stronie firmowej.

Pojawiło się kilka nowych zdjęć wykończeń, oraz wykończenie elewacji z listwami sztukaterii wokół okien.
Mała próbka:

Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Cóż... miłej niedzieli życzę - tyle mogę dla Ciebie zrobić icon_rolleyes.gif

A wracając do tematu wątku: szkoda mi czasu na prymitywne przepychanki słowne, dlatego też wątek został niejako odstawiony na boczny tor - ufam, że zainteresowani to zrozumieją. Postaram się jednak informować na bieżąco o tym, co się dzieje w jego odpowiedniku na naszej stronie firmowej.

Pojawiło się kilka nowych zdjęć wykończeń, oraz wykończenie elewacji z listwami sztukaterii wokół okien.
Mała próbka:


No Iruś tobie tez miłej niedzieli.
A faktycznie zainteresowanych tym tematem jest multum icon_lol.gif gdybyśmy tu nie pisali to były by tylko twoje wpisy icon_mrgreen.gif
Co do sztukaterii jest ładna, okno wygląda przyozdobione wygląda niczego sobie, ale czy to pasuje do całości? Jest to prosty domek, a nie jakiś dworek, więc wciskanie różnych stylów bo komuś się takie coś podoba może i przeważnie przynosi więcej szkód niż pożytku.
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

A faktycznie zainteresowanych tym tematem jest multum gdybyśmy tu nie pisali to były by tylko twoje wpisy


Odsłon na dzień dzisiejszy 82000 plus u mnie 33000 - widzę, że dwoisz się i troisz - dzięki icon_rolleyes.gif

Cytat

Co do sztukaterii jest ładna, okno wygląda przyozdobione wygląda niczego sobie, ale czy to pasuje do całości? Jest to prosty domek, a nie jakiś dworek, więc wciskanie różnych stylów bo komuś się takie coś podoba może i przeważnie przynosi więcej szkód niż pożytku.


Zapomniałeś dodać: prosty domek o trzech kondygnacjach. Elewacje stanowią duże prawie puste (niewielka ilość okien) powierzchnie. Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Odsłon na dzień dzisiejszy 82000 plus u mnie 33000 - widzę, że dwoisz się i troisz - dzięki icon_rolleyes.gif


Zapomniałeś dodać: prosty domek o trzech kondygnacjach. Elewacje stanowią duże prawie puste (niewielka ilość okien) powierzchnie.


Nie podniecaj sie tymi odsłonami, temat który ma dwa lata sam przez sie ma kilka tysięcy odsłon, interesują temat to taki gdzie ludziska piszą, pytają, wymieniają się swoimi spostrzeżeniami, a tu ja takich nie widzę poza tobą oczywiście.

A co mają do tego kondygnacje? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Nie podniecaj sie tymi odsłonami

Chyba Ty podniecasz się swoją obecnością na forum - poza tobą jest np. w tej chwili 4800 użytkowników. Z nich 11 czyta ten wątek... Sądzę, że nie dla Twoich wtrętów.

Cytat

temat który ma dwa lata sam przez sie ma kilka tysięcy odsłon, interesują temat to taki gdzie ludziska piszą, pytają, wymieniają się swoimi spostrzeżeniami

Te kryteria spełnia wątek o płytkach drewnopodobnych... ciekawe dlaczego ich tak ustawiałeś... czyżby to nie Twoja paczka?

Cytat

a tu ja takich nie widzę poza tobą oczywiście.

Tych 4800 użytkowników pisze coś na forum? Raczej szuka inspiracji, instrukcji, informacji. Temu służy ten wątek!

Cytat

A co mają do tego kondygnacje?

Jak nie wiesz, to ja nie będę Ci tego tłumaczył - sorry. Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

w taki sposób? Masz na myśli kotłownię Demo? To ja dodam - jak można na trzeźwo chwalić się tą wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła, którą Bajbaga z atencją nazywa wentylacją hybrydową (może pomagał w jej powstaniu?), która wymaga otwierania okien w lecie!



Gwoli ścisłości i w ramach edukacyjnych.

Wentylacja hybrydowa (jak sama nazwa wskazuje) nie jest wentylacją mechaniczną.
Z założenia jest to wentylacja grawitacyjna, wspomagana (w określonych sytuacjach) mechanicznie.

Pomijam już to, że istnieje coś takiego jak wentylacja mechaniczna wywiewna, w której też, z założenia nawiew jest przez nawiewniki lub uchylone (otwarte) okna - u Demo latem, bo zimą działa wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Tak więc pudło i kompromitacja - niestety.
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Gwoli ścisłości i w ramach edukacyjnych.


Chroń nas Panie przed taką edukacją - według Twojej definicji wystarczy zamontować w łazience wentylator wywiewny i już mamy wentylację hybrydową?!! ...

Cytat

Wentylacja hybrydowa (jak sama nazwa wskazuje) nie jest wentylacją mechaniczną.
Z założenia jest to wentylacja grawitacyjna, wspomagana (w określonych sytuacjach) mechanicznie.

O nasadach zapomniałeś kolego. Twoje twierdzenie, że wystarczy zamontować wentylator punktowy w łazience i już mamy wentylację hybrydową wprowadza czytających w błąd. Rozumiem, że próbujesz się jakoś wyślizgać z kłopotliwej kwestii udziału w tworzeniu tego "dzieła" u Demo???

Cytat

Pomijam już to, że istnieje coś takiego jak wentylacja mechaniczna wywiewna, w której też, z założenia nawiew jest przez nawiewniki lub uchylone (otwarte) okna - u Demo latem, bo zimą działa wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

I taką właśnie posiada Demo - przynajmniej to wynika z tego co napisał. Jeśli to jest hybryda, to tylko wtedy kiedy uznamy, że hybrydą jest skrzyżowanie dwóch dziwnych tworów, co u niego jak najbardziej ma miejsce

Cytat

Tak więc pudło i kompromitacja - niestety.


To, że spudłowałeś próbując (dlaczego?) bronić sposobu wykonania wentylacji u Demo, to kompromitacja i owszem. Nigdy bym nie pomyślał, że nie wiesz na czym polega zasada działania wentylacji hybrydowej, ale na naukę nigdy nie jest za późno - czas start: wujek Google, znajdź: "zasada działanie wentylacji hybrydowej", poczytaj i nie kompromituj się w tak niewybredny sposób.

Później możemy porozmawiać o detalach, ale chyba we właściwym wątku. Jako przyczynek do dyskusji rzucę kwestię z WT:
- W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna [...], nie można stosować wentylacji grawitacyjnej ani wentylacji hybrydowej.

Ale może Demo po prostu przedobrzył sprawę, i podkoloryzował nieco, bo w swoim wątku pisał że z Luny realizuje wywiew tylko z kuchni i kotłowni... Trudno rozmawiać z kimś kto w różnych wątkach pisze co innego...
Link do komentarza
Cytat

Później możemy porozmawiać o detalach, ale chyba we właściwym wątku. Jako przyczynek do dyskusji rzucę kwestię z WT:
- [i]W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna [...], nie można stosować wentylacji grawitacyjnej ani wentylacji hybrydowej.



A gdzie tam ( w lecie) jest [b]zastosowana
wentylacja mechaniczna ?

Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

A gdzie tam ( w lecie) jest zastosowana wentylacja mechaniczna?


Czyli system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Demo demontuje na lato?
To już się nie dziwię temu zgrabnemu montażowi, skoro on tylko na zimę

Zapytam się jeszcze co w takim razie wentyluje dom Demo latem? Miało być oszczędnie, bez zużycia prądu na wentylację, a okazuje się że wentylatory, poza centralą Luna, chodzą trzy. Nie sądzisz, że robić wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła tylko po to aby w największe upały otwierać okna... i wspomagać trzema wentylatorami wywiewnymi - dla mnie porażka totalna... znaczy hybryda, albo hydra!

A co z Twoim rozumieniem pojęcia "wentylacja hybrydowa"? Już doszedłeś na czym polegało Twoje pudło i kompromitacja? Skoro nie komentujesz to chyba tak. Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

O nasadach zapomniałeś kolego. Twoje twierdzenie, że wystarczy zamontować wentylator punktowy w łazience i już mamy wentylację hybrydową wprowadza czytających w błąd.



Tiaaa a z koziej ........... najlepsza trąbka.

Nasada na komin jest rodzajem wentylatora pędzonym siłą wiatru, bądź energią elektryczną, bądź naprzemiennie jednym lub drugim (jeśli nasada jest hybrydowa), ze sterowaniem lub bez sterowania - w sposób mechaniczny wymusza ruch powietrza.

Działa dokładnie tak samo jak wentylator elektryczny w kanale wentylacyjnym - czyli okresowo działa jak wentylacja mechaniczna wywiewna.

dopisałem w nawiasie na niebiesko. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

Nasada na komin jest rodzajem wentylatora pędzonym siłą wiatru, bądź energią elektryczną, bądź naprzemiennie jednym lub drugim (jeśli nasada jest hybrydowa), ze sterowaniem lub bez sterowania - w sposób mechaniczny wymusza ruch powietrza.


Nie udawaj bardziej świętego od papieża - mówimy o wentylacji hybrydowej, więc nasada jak najbardziej hybrydowa i żaden wentylator w łazience tego nie zmieni... cobyś nie pisał o kozach i trąbkach - może na nich znasz się lepiej?!

Cytat

Działa dokładnie tak samo jak wentylator elektryczny w kanale wentylacyjnym - czyli okresowo działa jak wentylacja mechaniczna wywiewna.

Jednak różni się zasadniczo, bo wentylator w łazience nie wzmacnia ciągu wykorzystując siłę wiatru - to jest ta trzygłowa hybryda (hydra? ):
naturalna grawitacja jeśli jest wystarczająca, nasada wykorzystująca siłę wiatru jeśli trzeba, energia elektryczna kiedy trzeba a jest bezwietrznie lub kiedy wiatr za duży (do hamowania nasady). Pamiętajmy jednak, że sama nasada nie tworzy jeszcze wentylacji hybrydowej - potrzebne są nawiewniki... które Demo u siebie zastąpił otwieranymi oknami.

Podsumowując (nuży mnie ta dyskusja w której na siłę próbujesz pokazać, że rozwiązanie Demo mieści się w standardzie) można powiedzieć, że czarnoskóry młodzieniec z wachlarzem też może robić za wentylację hybrydową, kiedy zmęczony monotonią swego zajęcia włączy wentylator elektryczny i uchyli okno... pod warunkiem, że drugi będzie dmuchał w przewód wentylacyjny wzmacniając ciąg
Link do komentarza
Wentylacja hybrydowa, wcale nie oznacza, ze nasada musi być hybrydowa - to są dwa niezależne pojęcia.

I logiczne jest, że Demo nie ma nawiewników, tylko latem, aby wentylacja działała uchyla okna (co wyśmiałeś), bo nawiewniki (prawidłowe) nigdy nie są szczelne i dla takiego (tego) rozwiązania, raczej, nie pasują.
Przyznać trzeba, że przemyślał ten swój sposób wentylacji.

Aby to pojąć, trzeba zrozumieć wentylację.
Link do komentarza
Gość Strawman
Wentylacja Hybrydowa nie istnieje bez nasady kominowej.

Wentylacja Hybrydowa bez nasady kominowej z inteligentnym sterowaniem wentylatorem, uzależnionym od siły wiatru i ciągu w przewodzie wentylacyjnym to
proteza, nie hybryda!!!

Wentylacja grawitacyjna wspomagana wentylatorem łazienkowym, załączającym się według potrzeb, to namiastka wentylacji wywiewnej, jaką spotkać można w każdym niemal mieszkaniu - jeśli nie posiada ono wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła!

Jakbyś nie czarował i nie chwalił Demo z jego doskonałym pomysłem, to po prostu ułomne rozwiązanie, które stosuje się zwykle tam, gdzie nie ma innego wyjścia (blokowiska, budownictwo jednorodzinne minionego wieku). Robić sobie coś takiego przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to druciarstwo, które tu z dużym zaangażowaniem promujesz.

Cytat

Aby to pojąć, trzeba zrozumieć wentylację.


Wspiąłeś się na wyżyny - mniejsza o to jakie - Bajbaga jesteś WIELKI Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wentylacja grawitacyjna wspomagana wentylatorem łazienkowym, załączającym się według potrzeb, to namiastka wentylacji wywiewnej, jaką spotkać można w każdym niemal mieszkaniu - jeśli nie posiada ono wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła!


Jaka namiastka ? , jak chcę to włączam tę prawdziwą (według Ciebie) wentylację z rekuperacją. Nie potrafisz brachu zrozumieć że mogą obok siebie funkcjonować różne typy wentylacji - no mogą i ja tak mam, do tego nie martwię się kosztami pracy rekuperatora w lecie zjadającego całe zimowe oszczędności z odzysku ciepła, tak jak Ty. Nie mam GWC więc do chłodzenia w lecie nie jest mi potrzebna.

Link do komentarza
Cytat

Cytat


Wentylacja Hybrydowa nie istnieje bez nasady kominowej. [b][color="#FF0000"][color="#000000"]



Wężykiem i do złotych myśli. icon_mrgreen.gif


Pozwolę sobie to powtórzyć... bo to takie odkrywcze icon_mrgreen.gif


Wiedza w oparciu o materiały reklamowe ściągnięte z pierwszej strony wyników wyszukiwania Googla, co często zarzucasz innych, w tym przypadku wpuściła Cię w maliny icon_mrgreen.gif
Rozwiązanie najczęściej stosowane nie jest wykładnią dla systemu, a jedynie stosuje się do do ogólnego pojęcia - "wentylacja hybrydowa".
Idąc za definicją SJP:
"hybryda
1. połączenie w jedną całość różnych części, składników, wykluczających się gdy funkcjonują oddzielnie"
łatwo dojść do wniosku, że jedna z tych części składowych wcale nie musi się znajdować na końcu przewodu wentylacyjnego. icon_biggrin.gif

I są rozwiązania..., ba... nawet systemowe, które to udowadniają. icon_wink.gif
Link do komentarza
Gość Strawman
Na posty dotyczące wentylacji domu Demo odpowiedziałem we właściwym wątku - tam odsyłam zainteresowanych dyskusją nad innowacyjnym zastosowaniem hybrydowego połączenia: wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, wentylacji grawitacyjnej, wentylatora punktowego i uchylonych okien. icon_mrgreen.gif Edytowano przez Strawman (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Teraz odsyłasz, a przypomnijmy że sam zacząłeś tę dyskusję nie mającą nic wspólnego z tematem tego wątku i zaśmiecając sam sobie ten wątek, podobnie jak głupie teksty na temat fotela.
Jak widać z powyższego z Tobą nie da się normalnie dyskutować na temat i chyba tylko pozostaje współczuć każdemu kto zetknie się z tą "kancelarią" w procesie budowy własnego domu. wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...