Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Mam zamontowaną bramę przesuwną o szerokości 4,5m, przeciwwaga ma 1,8m czyli razem wszystko to 6,3m. Ponieważ nie mieliśmy więcej miejsca na działce na przeciwwagę to wybraliśmy taką długość zgodnie z sugestią firmy w której ją zamawialiśmy. Powiedzieli że w naszym wypadku będą to minimalne dopuszczalne wymiary i ciężary.Narazie nie montowaliśmy automatu do otwierania. Pręty bramy są w środku puste by była lżejsza.

Bezpośrednio po montażu brama nie chodziła płynnie blokowała się przy przesuwaniu i trzeba było użyć znacznej siły by proces otwarcia lub zamknięcia przeprowadzić do końca icon_wink.gif Teraz się to chyba "wyrobiło" bo jest dużo lepiej. Do tego przy przesuwaniu trochę się buja na boki.
Trzeci problem(jak dla mnie chyba najważniejszy) to nie trzymanie jednej lini poziomu bramy i przeciwwagi przy przesuwaniu: jak ją otwieram to w pewnym momencie przeciwwaga opuszcza się w dół a brama o tyle samo w górę, natomiast przy jej zamykaniu proces jest odwrotny, brama w dół przeciwwaga w górę. Czy z taką usterką będzie możliwe funkcjonowanie bramy po montażu automatu do jej otwierania? Bo chyba wszystko powinno chodzić w jednej linii poziomej?

Pytania zadaję bo czeka mnie wizyta reklamacyjna ekipy montażowej a wiem, że lubią dawać różne wytłumaczenia do zastanej sytuacji.

J Edytowano przez jakobs1977 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Zrób jakieś zdjęcie poglądowe.
Brama będzie się trochę "bujać" przy ręcznym otwieraniu, przy automacie powinno się to już ustabilizować.

Bez zdjęć ciężko ocenić. Ile rolek podtrzymuje przęsło? W jakiej odległości od siebie są zamocowane w betonowej stopie?
Link do komentarza
Cytat

Witam
.

Bezpośrednio po montażu brama nie chodziła płynnie blokowała się przy przesuwaniu i trzeba było użyć znacznej siły by proces otwarcia lub zamknięcia przeprowadzić do końca icon_wink.gif Teraz się to chyba "wyrobiło" bo jest dużo lepiej. Do tego przy przesuwaniu trochę się buja na boki.
Trzeci problem(jak dla mnie chyba najważniejszy) to nie trzymanie jednej lini poziomu bramy i przeciwwagi przy przesuwaniu: jak ją otwieram to w pewnym momencie przeciwwaga opuszcza się w dół a brama o tyle samo w górę, natomiast przy jej zamykaniu proces jest odwrotny, brama w dół przeciwwaga w górę. Czy z taką usterką będzie możliwe funkcjonowanie bramy po montażu automatu do jej otwierania? Bo chyba wszystko powinno chodzić w jednej linii poziomej?

Pytania zadaję bo czeka mnie wizyta reklamacyjna ekipy montażowej a wiem, że lubią dawać różne wytłumaczenia do zastanej sytuacji.

J


Reklamacje powinieneś złożyć zaraz po stwierdzeniu nieprawidłowości w działaniu. A jeżeli fachowcy z firmy będą się bronic ,że to nie wina montażu czy wada fabryczna to powiedz ,że jest jeszcze taka instytucja jak Rzecznik Konsumentów.
Przed wizytą popstrykaj trochę fotek dokładnie tych miejsc gdzie stwierdziłeś jakie nieprawidłowości,a to po to abyś miał dowód.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Mam zamontowaną bramę przesuwną o szerokości 4,5m, przeciwwaga ma 1,8m czyli razem wszystko to 6,3m. Ponieważ nie mieliśmy więcej miejsca na działce na przeciwwagę to wybraliśmy taką długość zgodnie z sugestią firmy w której ją zamawialiśmy. Powiedzieli że w naszym wypadku będą to minimalne dopuszczalne wymiary i ciężary.Narazie nie montowaliśmy automatu do otwierania. Pręty bramy są w środku puste by była lżejsza.

Bezpośrednio po montażu brama nie chodziła płynnie blokowała się przy przesuwaniu i trzeba było użyć znacznej siły by proces otwarcia lub zamknięcia przeprowadzić do końca Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_wink.gif"> Teraz się to chyba "wyrobiło" bo jest dużo lepiej. Do tego przy przesuwaniu trochę się buja na boki.
Trzeci problem(jak dla mnie chyba najważniejszy) to nie trzymanie jednej lini poziomu bramy i przeciwwagi przy przesuwaniu: jak ją otwieram to w pewnym momencie przeciwwaga opuszcza się w dół a brama o tyle samo w górę, natomiast przy jej zamykaniu proces jest odwrotny, brama w dół przeciwwaga w górę. Czy z taką usterką będzie możliwe funkcjonowanie bramy po montażu automatu do jej otwierania? Bo chyba wszystko powinno chodzić w jednej linii poziomej?

Pytania zadaję bo czeka mnie wizyta reklamacyjna ekipy montażowej a wiem, że lubią dawać różne wytłumaczenia do zastanej sytuacji.

J


Nie ma lepszej opcji najlepsza to już teraz montaż automatu do jej otwierania,i wszystko się okaże czy firma zrobiła to profesjonalnie nie można na razie nikogo oskarżać ,oraz będzie możliwość ciągłego testowania całości w okresie gwarancyjnym .Nie ma na co czekać .Otwieranie ręczne to nie to samo ,brama powinna przejść jeszcze chrzest w okresie zimowym i najlepsza opcja jak będzie jeszcze na gwarancji . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zrób jakieś zdjęcie poglądowe.
Brama będzie się trochę "bujać" przy ręcznym otwieraniu, przy automacie powinno się to już ustabilizować.

Bez zdjęć ciężko ocenić. Ile rolek podtrzymuje przęsło? W jakiej odległości od siebie są zamocowane w betonowej stopie?




Wygląda to tak jak na zdjeciu. Fundament ma wymiary 200x60 głebokosc 110cm

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Wygląda to tak jak na zdjeciu. Fundament ma wymiary 200x60 głebokosc 110cm



Z drugiej strony słupka jest te kółko, które trzyma w pionie prowadzenie bramy?

Rok temu montowaliśmy bramę: 6,50 m w świetle przejazdu + 2,50 przeciwwaga, na trzech rolkach. Kilka minut regulacji i chodziła w miarę sprawnie. Po dwóch tygodniach doszedł automat i nie było żadnych zastrzeżeń.

Z tym, że montaż na trzech rolkach jest stabilniejszy, np na dwóch opiera się ciężar przęsła, trzecia dociska przeciwną ściankę prowadnicy, przez co nie ma "bujania" przęsła góra i dół gdy minie się środek ciężkości przy przesuwaniu...

Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Widzę, że temat ożył. Dodam tylko, że wypoziomowanie to podstawa - zważywszy na fakt, że w miarę przesuwania skrzydła w stronę słupka ogrodzeniowego z zamkiem (zakładam, ze bramę zamykamy na klucz jeśli jest bez napędu) robi nam się element o szerokości przynajmniej 2 m podparty z jednej strony zrównoważony przeciwwagą. Łożyska (samosmarujące) mają za zadanie zapewnić płynną pracę ale pod warunkiem, że nie są zapiaszczone, a sama prowadnica drożna (czyli nie zabłocona, oblodzona etc.)
I tu chyba ten "przysłowiowy pies pogrzebany". Napęd wyręczy nas w prowadzeniu skrzydła ale konserwacja i tak leży po stronie użytkownika.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
U mnie problem jest podobny, też brama się blokowała, a później chyba trochę za bardzo się wyluzowała, ciekawa jestem jaką bramę miałeś i jak rozwiązałeś problem. Wydaje mi się, że to może być jakaś wada techniczna, z która wyszła cała seria tych bram. No ale pewności nie mam, dam znać co powie fachowiec.
Link do komentarza
Cytat

U mnie problem jest podobny, też brama się blokowała, a później chyba trochę za bardzo się wyluzowała, ciekawa jestem jaką bramę miałeś i jak rozwiązałeś problem. Wydaje mi się, że to może być jakaś wada techniczna, z która wyszła cała seria tych bram. No ale pewności nie mam, dam znać co powie fachowiec.



Po zastanowieniu dalej podtrzymuję moją wersję. Prowadnica i wyważenie bramy. Skoro sa tu mechanizmy rolkowe, trzeba zadbać o drożność szyny.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Jeśli na działce brakuje miejsca na bramę przesuwną z przeciwwagą, można wybrać bramę teleskopową lub składaną. Przy montażu bramy automatycznej, pamiętajcie o bezpieczeństwo. W Polsce mało który producent montuje w standardzie listwy bezpieczeństwo, większozść z nich rezygnuje aby obniżyć cenę jednocześnie narażając na zaklaszczenie lub zmiażdżenie użytkowników bramy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...