Skocz do zawartości

podłączenie przedłużacza


spinol85

Recommended Posts

Z tego co widać u Ciebie tak się nie da, bo prawdopodobnie do puszki z łącznikiem nie jest doprowadzony przewód neutralny. Masz tylko fazowe i ochronny ? ten w żółto-zielonej izolacji. Choć już widziałem różne "cuda" w temacie zamieniania funkcji poszczególnych żył niezgodnie z ich przeznaczeniem.
A tak w ogóle, to z tych samych obwodów nie powinno się zasilać gniazd i oświetlenia. Elektryk w zasadzie powinien odmówić zrobienia czegoś takiego. Ponadto typowe przekroje żył przewodów do oświetlenia są znacznie mniejsze (1,5 mm2) niż tych do gniazd (2,5 mm2). A to oznacza dużo mniejsze dopuszczalne obciążenie prądem.
Link do komentarza
dzięki za podpowiedz
jednym słowem d... szkoda bo chciałem zrobić sobie takie małe pomieszczenie do majsterkowania wiecie o co mi chodzi
radio, lutownica może jakaś stacja dokująca do baterii no ale jak nie da rady to mówi się trudno sad.gif
jeszcze raz dzięki



obecnie nie posiadam takiego urządzenia ale myślę że można zrobić to też w ten sposób,
tylko jest jeden mały minus prąd będę miał dopiero po włączeniu światła
no ale jak inaczej nie idzie to zaraz zaczynam działać icon_biggrin.gif
pozdrawiam spinol85

DSC01446.jpg

Edytowano przez spinol85 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Możesz i tak, tyle, że taka przejściówka/złodziejka przyda Ci się również do innych pomieszczeń i jest to bez ingerencji w istniejącą instalacje. Ale pamiętaj o tym co napisał el-instalator: "Ponadto typowe przekroje żył przewodów do oświetlenia są znacznie mniejsze (1,5 mm2) niż tych do gniazd (2,5 mm2). A to oznacza dużo mniejsze dopuszczalne obciążenie prądem"
Link do komentarza
dziękuje wszystkim za pomoc ale ja jestem z natury uparty icon_biggrin.gif i postanowiłem się wpiąć we włączniku i jakoś się udało

a oto efekt końcowy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

icon_biggrin.gif

tylko teraz jeszcze jedno pytanko jak jestem podpięty pod światło to jakie obciążenie mogę podpiąć
np. radio, lutownica i bateria do wkrętarki nie będzie to za dużo ?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez spinol85 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...