Skocz do zawartości

Czy ktoś zna opinie o logiterm


romano87

Recommended Posts

Witam, ostatnio znalazłem taki kocioł https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/aktualnosci/10024-najmniejszy-kociol-retortowy-logiterm-duomax-8-kw. Zastanawiam sie nad jego kupnem , ale przeszukałem już cały internet i nie mogę znaleźć żadnych opinii o tym piecu, co gorsza o firmie też jest bardzo mało informacji w neci. A firma ma 15 lat. Czy ktoś mi może udzielić jakiś informacji na jego temat. Mam bardzo mały metraż do ogrzania bo 35m2 i zastanawiam się nad Żebiec 9kw, dzisiaj wszedł do kupna http://www.zebiec.pl/pl/component/content/article/194. Tutaj ruszta wodne tam żeliwne, co lepsze. Bardzo proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Cytat

Witam, ostatnio znalazłem taki kocioł https://budujemydom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/aktualnosci/10024-najmniejszy-kociol-retortowy-logiterm-duomax-8-kw. Zastanawiam sie nad jego kupnem , ale przeszukałem już cały internet i nie mogę znaleźć żadnych opinii o tym piecu, co gorsza o firmie też jest bardzo mało informacji w neci. A firma ma 15 lat. Czy ktoś mi może udzielić jakiś informacji na jego temat. Mam bardzo mały metraż do ogrzania bo 35m2 i zastanawiam się nad Żebiec 9kw, dzisiaj wszedł do kupna http://www.zebiec.pl/pl/component/content/article/194. Tutaj ruszta wodne tam żeliwne, co lepsze. Bardzo proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!!



To i tak dużo za dużo....
My od ponad roku robimy na zamówienie mały kociołek 7kW, było to tez opisane w prasie fachowej, ostatnio w Informatorze Instalacyjnym 2013r.

Do tak małej jednostki jak ktoś chce zainstalować ruszt wodny-, to jest mocno niepoważny.
Żeliwny,- nie ma latających sadzy i nic nie będzie kwitnęło w kominie......

Na zamówienie robimy to z najmniejszym (z tego co sie orientuję) palnikiem miałowo-groszkowym z wyjściem na paliwo 10x11cm. Wszystkie tzw II-ej generacji żeliwne, brucerowate itd. będą dla takiego budownictwa za duże....

Aby zachowac logiczne sprawności na małych mocach wyjście na paliwo musi mieć odpowiednio mniejszą średnicę (w zasadzie pole powierzchni).
Logiczne sprawności przy węglu są od ok.3,4kW.... a na 1-2kW to permanentny stan podtrzymania żaru z krótkimi okresami pracy.

Nie wiem, czy nie lepszy byłby kocioł gazowy, czy jakies maleństwo na pellet z zapalarką, bo 35m2 i kocioł z podajnikiem węglowym, to aż tak małego palnika nie ma na rynku, pewne rzeczy sa już nie do obejścia przy spalaniu węgla.
Link do komentarza
Cytat

A wiec ten na zamowienie 7 kw byłby dobry ? bo rózne juz opinie slysze i nie wiem co o tym myslec, mowia ze te kotly moga byc, nawet moj instalator ze jest ok. A Pan z jakiej firmy, i w jakiej cenie ten kocioł. on z podajnikiem i z rusztem awaryjnym, czy jak?Prosze i dziekuje za odpowiedz



Dobry to by był kocioł o mocy znamionowej 3kW z płynna modulacja od 1kW, ale przy węglu nie do zrobienia.
Jak musi być na węgiel, to mniejszego polecić już nie idzie.

Wybierając kocioł, obojętnie z jakiej firmy do tak małego mieszkania trzeba unikać r.wodnego oraz szukać możliwie najmniejszego palnika, konkretnie małego wyjścia na paliwo.

Po południu odezwę się na priva, bo trochę zawalony pracą jestem.

Link do komentarza
Cytat

Dobry to by był kocioł o mocy znamionowej 3kW z płynna modulacja od 1kW, ale przy węglu nie do zrobienia.
Jak musi być na węgiel, to mniejszego polecić już nie idzie.

Wybierając kocioł, obojętnie z jakiej firmy do tak małego mieszkania trzeba unikać r.wodnego oraz szukać możliwie najmniejszego palnika, konkretnie małego wyjścia na paliwo.

Po południu odezwę się na priva, bo trochę zawalony pracą jestem.


Ok, wiec czekam, nie wiem jaki ma ten logiterm 8 kw palnik ale napewno ma ruszta żeliwne. Chodzi tez o to ze piwnica tam gdzie bedzie stal piec jest "wyjatkowa" do odwiedzania i chcialbym ja odwiedzac raz na kiedys.

Cytat

Ok, wiec czekam, nie wiem jaki ma ten logiterm 8 kw palnik ale napewno ma ruszta żeliwne. Chodzi tez o to ze piwnica tam gdzie bedzie stal piec jest "wyjatkowa" do odwiedzania i chcialbym ja odwiedzac raz na kiedys.


aha dodam jeszcze ze ten logiterm ma w danych ze powierzchcnia do ogrzania to od 30 do60 m2.ale co to za firma?
Dzieki za odpowiedzi, chociazz ktos:)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...