Skocz do zawartości

pęknięta ściana w domku jednorodzinnym


Marta27

Recommended Posts

Witam, Pana icon_smile.gif


Mam takie pytanie. Otóż kilka lat temu kiedy było trzęsienie ziemi, jedna ściana domu w którym mieszkam, pękła, tzn. pojawiła się taka rysa z zewnątrz, i delikatnie od środka ją widać w pokoju. Sięga ona od piwnicy, do sufitu na parterze. Ze względu braków finansów przez te kilka lat nie było nic z tym robione, więc ta rysa delikatnie się poszerzyła. Ona znajdyje się prawie pół metra od rogu rogu sciany i podejrzewam, że jeśli nic z tym się nie zrobi, to ten kawałek domu może z czasem odpaść. Widać również, że podłaga pod oknem lekko się obniżyła i tam również widać taką delikatnie wolną przestrzeń. Chciałam poprosić o poradę. Co z tym zrobić??

Pozdrawiam,

Marta.
Link do komentarza
Cytat

Witam, Pana
Mam takie pytanie. Otóż kilka lat temu kiedy było trzęsienie ziemi, jedna ściana domu w którym mieszkam, pękła, tzn. pojawiła się taka rysa z zewnątrz, i delikatnie od środka ją widać w pokoju. Sięga ona od piwnicy, do sufitu na parterze. Ze względu braków finansów przez te kilka lat nie było nic z tym robione, więc ta rysa delikatnie się poszerzyła. Ona znajdyje się prawie pół metra od rogu rogu sciany i podejrzewam, że jeśli nic z tym się nie zrobi, to ten kawałek domu może z czasem odpaść. Widać również, że podłaga pod oknem lekko się obniżyła i tam również widać taką delikatnie wolną przestrzeń. Chciałam poprosić o poradę. Co z tym zrobić?? Pozdrawiam,
Marta.


Na dzień dzisiejszy to najlepiej ubezpieczyć obiekt ,można wypełnić pianką montażową i zamontować wskaźnik rozwarcia rys, który umożliwia pomiar zmiany rozwarcia rys trzeba monitorować osiadanie ścian ,budynek powinien zostać zgłoszony do nadzoru budowlanego niech się wypowiedzą co dalej. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Powiększające się pęknięcia ściany wymagają przeprowadzenia ekspertyzy przez rzeczoznawcę budowlanego i zależnie od jej wyników określony zostanie sposób przeprowadzenia naprawy (np. stabilizacja fundamentów, ankrowanie)



Ile to mniej więcej może kosztować, (chodzi mi o samo zgłoszenie i wyrażenie opinii co z tym robić) ?

Cytat

Na dzień dzisiejszy to najlepiej ubezpieczyć obiekt ,można wypełnić pianką montażową i zamontować wskaźnik rozwarcia rys, który umożliwia pomiar zmiany rozwarcia rys trzeba monitorować osiadanie ścian ,budynek powinien zostać zgłoszony do nadzoru budowlanego niech się wypowiedzą co dalej.




Dziękuję za radę odnośnie pianki i wskaźnika. Aby zgłosic do nadzoru budowlanego, i otrzymanie opinii trzeba płacić ?
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję za radę odnośnie pianki i wskaźnika. Aby zgłosić do nadzoru budowlanego, i otrzymanie opinii trzeba płacić ?


Zgłosić do nadzoru budowlanego PINB, przyjadą bo muszą, obejrzą za darmo ,to ich obowiązek (to jak policja tylko budowlana) ,mogą tylko wlepiać mandaty - jak coś nie tak z budynkiem coś jest nielegalnie postawione itd.. wtedy mogą zacząć się problemy,doradzą co dalej ,oni znają wszystkich w okolicy . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zgłosić do nadzoru budowlanego PINB, przyjadą bo muszą, obejrzą za darmo ,to ich obowiązek (to jak policja tylko budowlana) ,mogą tylko wlepiać mandaty - jak coś nie tak z budynkiem coś jest nielegalnie postawione itd.. wtedy mogą zacząć się problemy,doradzą co dalej ,oni znają wszystkich w okolicy .




Wszystko jest legalne, nic nie było dorabiane. Dzięki jeszcze raz za rady icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...