Skocz do zawartości

Posadzki Cemex Slid


Recommended Posts

Witam

Podczas ostatnich targów budowlanych zainteresowały mnie posadzki Cemex Slid... czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia? Czy jest lepsza od posadzki anhydrytowej?
Ja mam zamiar dać ten materiał na cały budynek...interesuje mnie przede wszystkim czy jest on odpowiednia na ogrzewanie podłogowe (wiadomo, że przez producenta, jak i przedstawicieli firmy zachwalany)



Pozdrawiam
Jarek
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Witam

Podczas ostatnich targów budowlanych zainteresowały mnie posadzki Cemex Slid... czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia? Czy jest lepsza od posadzki anhydrytowej?
Ja mam zamiar dać ten materiał na cały budynek...interesuje mnie przede wszystkim czy jest on odpowiednia na ogrzewanie podłogowe (wiadomo, że przez producenta, jak i przedstawicieli firmy zachwalany)



Pozdrawiam
Jarek



SLID CEMEXU PORAŻKA 150 M2+OGRZEWANIE PODŁOGOWE TEŻ 150M2 PODŁOGA ROZPAŁA SIĘ NA KAWAŁKI PO 30DZNIACH OD. WYLANIA .WYLEWANA BYŁA 10MAJA 2013 . CAŁY MAJ BYŁ DESZCZOWY WIEC WARUNKI SUPER NA SCHNIĘCIE WYLEWEK. CEMEX ZWALA WINĘ NA WYKONAWCĘ I OD PÓŁ ROKU NIC Z TYM NIE ROBIĄ .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

SLID CEMEXU PORAŻKA 150 M2+OGRZEWANIE PODŁOGOWE TEŻ 150M2 PODŁOGA ROZPAŁA SIĘ NA KAWAŁKI PO 30DZNIACH OD. WYLANIA .WYLEWANA BYŁA 10MAJA 2013 . CAŁY MAJ BYŁ DESZCZOWY WIEC WARUNKI SUPER NA SCHNIĘCIE WYLEWEK. CEMEX ZWALA WINĘ NA WYKONAWCĘ I OD PÓŁ ROKU NIC Z TYM NIE ROBIĄ .


Trudno dostrzec dylatację brzegową a o izolacji już nie wspomnę to chyba jej wcale nie dali.
Próbka posadzki do analizy i rzeczoznawca na miejsce zbrodni i sprawa się rozstrzygnie.
Link do komentarza
Cytat

Trudno dostrzec dylatację brzegową a o izolacji już nie wspomnę to chyba jej wcale nie dali.
Próbka posadzki do analizy i rzeczoznawca na miejsce zbrodni i sprawa się rozstrzygnie.




DYLATACJA JEST SŁADO WIDOCZNA BO BYŁA POOBCINANA PO WYSCHNIĘCIU WYLEWEK.

PRZYGOTOWANIE DO WYLEWEK CZYLI STYROPIAN I DYLATACIE OBWODOWE WYKONYWAŁEM SAM WIĘC WSZYSTKO BYŁO OK . DYLATACJE W PRZEJSCIACH ROBIŁ WYKONAWCA PODCZAS WYLEWANIA WYLEWEK .
CAŁY CZAS PODCZAS WYLEWANIA SLIDU NA BUDOWIE NADZOROWALI TECHNOLODZY Z CEMEXU .

ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ CO DO PRZYGOTOWANIA NIE BYŁO .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

o ile mi wiadomo to ; styropian potem folia alu potem rurki ogrz.podłogowego potem wylewka i powinno być ok . tak ?


Najpierw to powinna być chuda posadzka (jest u Ciebie?) potem na chuda posadzkę kładziesz np folie czarną jako izolację przeciw wilgotnościowa a potem to tak jak piszesz. Wynika ,że pominąłeś bardzo ważny element a zarazem najtańszy w stosunku do całości.
Cytat

jak tak to nie pisz jak być pracował w Cemex ie


icon_eek.gif Że niby ja pracuje dla Cemexu?

Tak po mojemu to robiąc wylewki przed tynkowaniem to ta dylatacja brzegowa powinna być wykonana ze styropianu gr 1 cm. Bo co Ci da ta pianka 0,5 cm jak przykryjesz a raczej zalepisz ją tynkiem i guzik po dylatacji.
Link do komentarza
Cytat

Najpierw to powinna być chuda posadzka (jest u Ciebie?) potem na chuda posadzkę kładziesz np folie czarną jako izolację przeciw wilgotnościowa a potem to tak jak piszesz. Wynika ,że pominąłeś bardzo ważny element a zarazem najtańszy w stosunku do całości.

icon_eek.gif Że niby ja pracuje dla Cemexu?

Tak po mojemu to robiąc wylewki przed tynkowaniem to ta dylatacja brzegowa powinna być wykonana ze styropianu gr 1 cm. Bo co Ci da ta pianka 0,5 cm jak przykryjesz a raczej zalepisz ją tynkiem i guzik po dylatacji.




trzy z sześciu pomieszczeń są wykończone co do ścian a dylatacja obwodowa był pianka 0,8 z folia
Link do komentarza
Cytat

Czyli tej foli izolacyjnej nie dawałeś.



pisałem wcześniej . podłoga jest z ogrzewaniem podłogowych więc musisz dać folię z alu żeby lepiej oddawać ciepło na pomieszczenia .

u mnie było tak : styropian utwardzany , folią, rurki i wylewa . oczywiście dylatacje po obwodzie i w przejściach.
wszystko książkowo przygotowane .
Link do komentarza
Cytat

pisałem wcześniej . podłoga jest z ogrzewaniem podłogowych więc musisz dać folię z alu żeby lepiej oddawać ciepło na pomieszczenia .

u mnie było tak : styropian utwardzany , folią, rurki i wylewa . oczywiście dylatacje po obwodzie i w przejściach.
wszystko książkowo przygotowane .


zalamka.jpg
Ja o chlebie Ty o niebie.Czy wiesz co to jest izolacja przeciw wilgotnościowa?
Ty jej nie masz i to jest dość poważny błąd.
Zobacz na tej fotce wyraźnie widać wystająca czarną folie i piankę dylatacyjną przy ścianę, teraz wiesz o czym piszę?

A tu jest przekrój kolejnych warstw .


Cytat

a po co Ty sie udzielasz - jak Ty wróg jesteś w temacie?
Daj sobie spokój - podejrzany o współpracę z Cemexem i tyle....
Wyjdzie Ci na zdrowie!

PS:
kliknij - "Pomocną Poradę"


Masz racje bo ja swoje a kolega swoje.
Mówisz i masz +
Link do komentarza
Cytat

zalamka.jpg
Ja o chlebie Ty o niebie.Czy wiesz co to jest izolacja przeciw wilgotnościowa?
Ty jej nie masz i to jest dość poważny błąd.
Zobacz na tej fotce wyraźnie widać wystająca czarną folie i piankę dylatacyjną przy ścianę, teraz wiesz o czym piszę?

A tu jest przekrój kolejnych warstw .



Masz racje bo ja swoje a kolega swoje.
Mówisz i masz +



Nie na sensu kłaść folię pod styropian jak strop na 20 cm grubości i pod spodem jest takie same piętro mieszkalne na którym też będzie podłogówka 100 % a jeszcze niżej jest następna kondygnacja i dopiero pod nią grunt
Link do komentarza
Cytat

Nie na sensu kłaść folię pod styropian jak strop na 20 cm grubości i pod spodem jest takie same piętro mieszkalne na którym też będzie podłogówka 100 % a jeszcze niżej jest następna kondygnacja i dopiero pod nią grunt


To Ty masz apartamentowiec? 150 m2 w bloku a wydawało mi się ,że piszesz o domku.
Twój cyrk Twoje małpy. Folia kosztuje grosze a spokój na całe życie. Czy to partej czy piętro 10 izolacja musi być.
Jestem ciekaw czy to myśl techniczna Twoich wykonawców czy tylko i wyłącznie Twoja inicjatywa aby foli nie dawać jako izolacji?
Link do komentarza
Cytat

DYLATACJA JEST SŁADO WIDOCZNA BO BYŁA POOBCINANA PO WYSCHNIĘCIU WYLEWEK.

PRZYGOTOWANIE DO WYLEWEK CZYLI STYROPIAN I DYLATACIE OBWODOWE WYKONYWAŁEM SAM WIĘC WSZYSTKO BYŁO OK . DYLATACJE W PRZEJSCIACH ROBIŁ WYKONAWCA PODCZAS WYLEWANIA WYLEWEK .
CAŁY CZAS PODCZAS WYLEWANIA SLIDU NA BUDOWIE NADZOROWALI TECHNOLODZY Z CEMEXU .

ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ CO DO PRZYGOTOWANIA NIE BYŁO .



Ja brałbym za doopę wykonawcę, bo coś jednak było NIE TAK.
Sama się rozpadła, czy gdy włączyłeś ogrzewanie?


Możesz mieć kłopot, bo jak sam piszesz część prac zrobiłeś sam. Rozłożyłeś styropian, zrobiłeś dylatacje.
Wykonawca może się teraz wypiąć icon_question.gif
Link do komentarza
Cytat

To Ty masz apartamentowiec? 150 m2 w bloku a wydawało mi się ,że piszesz o domku.
Twój cyrk Twoje małpy. Folia kosztuje grosze a spokój na całe życie. Czy to partej czy piętro 10 izolacja musi być.
Jestem ciekaw czy to myśl techniczna Twoich wykonawców czy tylko i wyłącznie Twoja inicjatywa aby foli nie dawać jako izolacji?



nie pisałem o mieszkaniu . dom ma trzy kondygnacje wylewka jest na najwyższym poziomie .każdy ma po 150 m2
Link do komentarza
Cytat

Ja brałbym za doopę wykonawcę, bo coś jednak było NIE TAK.
Sama się rozpadła, czy gdy włączyłeś ogrzewanie?


Możesz mieć kłopot, bo jak sam piszesz część prac zrobiłeś sam. Rozłożyłeś styropian, zrobiłeś dylatacje.
Wykonawca może się teraz wypiąć icon_question.gif



na budowie przed i w trakcie lania betonu byli obecni panowie technolodzy . sprawdzali przygotowanie i uznali za bardzo profesjonalne .

co do wykonawcy . wylał slida takiego jaki dostarczył cemex gruchą , przy stałym nadzorze technologów więc jaki ma wpływ że po 30 dniach wszystko spękało i poszło do góry . wylewka lana w maju a wygrzewana w październiku
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...