Skocz do zawartości

Ogrodzenie na lata


Redakcja

Recommended Posts

Na początek dwa sprostowania:

"...Przepisy określają, że płot musi być ażurowy od wysokości 60 cm nad poziomem terenu. Łączna powierzchnia prześwitów w każdym przęśle ma wynosić nie mniej niż 25%, aby nie był utrudniony przepływ powietrza..."

Od kilku lat ten przepis już nie obowiązuje.

"...Ogrodzenie budowane od strony ulicy wymaga zgody gminnego wydziału architektury..."

Budowa ogrodzenia nie wymaga zgody. Wystarczy samo zgłoszenie zamiaru budowy.
Link do komentarza
Witam
"Aby ogrodzenie się nie przewróciło, wystarczą stopy fundamentowe pod słupkami. Warto jednak pod całością wykonać podmurówkę, choćby po to, żeby nasz pies nie mógł zrobić pod nim wykopu."

Dodam tyle że jeżeli ogrodzenie ma być na lata to fundament powinien być wykonany na głębokość poniżej strefy przemarzania.
A jeżeli stosujemy pomiędzy słupkami podmurówkę to ona też powinna spoczywać na fundamencie. Inaczej nie ma sensu jej murować bo za kilka lat sama się przewróci i popęka.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam
Podmurówka to podstawa i to solidna.
Co do górnej części to planuję wykonać betonowe słupy natomiast co do przęsła jeszcze rozmyślam.
Ze względu na to że do ogrodzenia będę miał nie całe 300 m muszę szukać najtańszego i zarazem trwałego rozwiązania.
Pracuję nad formą do odlewu pustaka z zewnętrzną imitacją cegieł z fugami.
5 pustaków ustawianych na sobie a w ich środek umieszczę zbrojenie i zaleje od góry betonem.
Barwienie już wykonywałem testowo i sie sprawdziło.
Teraz czekam tylko na słoneczko wiosenne i do roboty.
Raton
Link do komentarza
a ja mam trochę inne zdanie.
Jeżeli masz dużo terenu do ogrodzenia, to polecam zastosowanie paneli ogrodzeniowych (dostępne w mojej firmie)

Zalety:
- niski koszt metra.
- do wyboru dwie wersje: ocynkowana lub ocynkowana i pomalowana proszkowo według palety RAL
- możliwość zastosowania deski betonowej, która wygląda jak podmurówka i jest tania i szybka w montażu. Nie trzeba czekać do zastygnięcia itp tylko montuje się z prefabrykowanych elementów.
- łatwość montażu oraz wszechstronne zastosowanie
- różne wielkości, gruboście pręta, wielkości oczka czynią to ciekawy i bezpieczny sposób na tanie ogrodzenie

W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć panele ogrodzeniowe przemysłowe i posesyjne (w łuku)
firm DIRICKX i innych.
Duże rabaty jeżeli powiecie Państwo, że z forum BUDUJEMY DOM

Pozdrawiam
Michał Lewandowski
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...