Skocz do zawartości

Dobor kotła - projekt inż


Recommended Posts

Witam, jestem studentem wydz. Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, obecnie jestem w trakcie pracy nad moim projektem inżynierskim którego temat brzmi:

PROJEKT TECHNOLOGICZNO-EKONOMICZNY DOBORU KOTŁÓW DO OGRZEWANIA BUDYNKU JEDNORODZINNEGO

w projekcie mam zamiar na podstawie czynników technologicznych i ekonomicznych przy pomocy wielokryterialnej analizy porównawczej wskazać najlepszy kocioł do ogrzewania budynku jednorodzinnego. I tutaj mam prośbę do was drodzy forumowicze abyście w kilku punktach napisali jakie są wg was plusy i minusy użytkowania różnego rodzaju kotłów ( np. jak często się psuje, czy trzeba często ładować paliwo, czy występują jakieś ukryte koszty dodatkowe, jak trudno znaleźć specjalistę od ewentualnej naprawy, etc. ).

W pracy porównuję kotły :

a) na gaz zimny
-niskotemperaturowe z otwarta oraz zamkniętą komora spalania
-kondensacyjne
b)olej opałowy
- kocioł kondensacyjny
-kocioł niskotemperaturowy
c)gaz LPG
- kocioł kondensacyjny
d) węgiel kamienny
- na miał węglowy
- ekogroszek
d) prąd
- kocioł elektryczny
- pompa ciepła
e) drewno
- kocioł na pelety
- kocioł na drewno

Jeśli też jest możliwość to proszę o podanie danych dotyczących kotła którego używacie i na temat którego się wypowiadacie takich jak: producent, model, sprawność, moc.


Za każdego posta serdecznie dziękuję icon_smile.gif

Pozdrawiam
Joshamee
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Polecam zerknąć na nasza stroną Kociol_net,gdzie znajdziesz wiele ciekawych informacji,które mogą pomóc w pisaniu pracy,w razie dodatkowych pytań służę oczywiście pomocą na forum.



Aha, teraz to już wiemy wszystko.....
:ban:
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...