Skocz do zawartości

wodne ogrzewanie podłogowe


tomasz.k

Recommended Posts

Zamierzam założyć w nowo budowanym domu ogrzewanie podłogowe wodne jako jedyny rodzaj ogrzewania. Mam ściany trójwarstwowe z pustaka bet. komórkowy 24cm - styropian 10 cm - pustak kom. 12 cm. Sufit, podłoga również ocieplona styropianem 10 cm. Czy będę miał ciepło? Czy ktoś ma podobny dom?
Link do komentarza
To jest bardzo dobry pomysł. Prosze zwrócić tylko uwage na fachowe podłaczenie kotła. wiekszośc speców od instalacji podłacza ogrzewanie podłogowe z kotłem na powrocie bez żadnego zabezpieczenia tego urządzenia. Tak samo jak silnik w samochodzie musi miec swoją minimalną temperature pracy. Eksplatacja ogrzewania podłogowego jest około 30-40 % tańsza. Komfort uzytkowania tez. Jako samo ogrzewanie w całym domu nie proponuje. Małe grzejniki szczególnie przy duzych oknach i szyberdachach na poddaszu są wskazane. Unikamy w ten sposób ich parowania i poprawiamy cyrkulacje powietrza. Dobrym rozwiązaniem jest uzupełnienie całej instalacji w wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła.Może koszty inwestycyjne duże ale koszty eksploatacyjne........... hm takie rachunki cieszą.

Pozdrawiam [avanta]
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Zamierzam założyć w nowo budowanym domu ogrzewanie podłogowe wodne jako jedyny rodzaj ogrzewania. Mam ściany trójwarstwowe z pustaka bet. komórkowy 24cm - styropian 10 cm - pustak kom. 12 cm. Sufit, podłoga również ocieplona styropianem 10 cm. Czy będę miał ciepło? Czy ktoś ma podobny dom?


Szanowny Panie radzę dokładnie rozważyć stosowanie og. podłogowego jako jedynego systemu. Prosze pamiętać że położenie dywanu, zastosowanie różnego wykończenia podłogi, wielkośc strat ciepła dla danego pomieszczenia i bezwładnośc og. podłogowego może powodować liczne problemy.

Cytat

To jest bardzo dobry pomysł. Prosze zwrócić tylko uwage na fachowe podłaczenie kotła. wiekszośc speców od instalacji podłacza ogrzewanie podłogowe z kotłem na powrocie bez żadnego zabezpieczenia tego urządzenia. Tak samo jak silnik w samochodzie musi miec swoją minimalną temperature pracy. Eksplatacja ogrzewania podłogowego jest około 30-40 % tańsza. Komfort uzytkowania tez. Jako samo ogrzewanie w całym domu nie proponuje. Małe grzejniki szczególnie przy duzych oknach i szyberdachach na poddaszu są wskazane. Unikamy w ten sposób ich parowania i poprawiamy cyrkulacje powietrza. Dobrym rozwiązaniem jest uzupełnienie całej instalacji w wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła.Może koszty inwestycyjne duże ale koszty eksploatacyjne........... hm takie rachunki cieszą.

Pozdrawiam [avanta]


Ogrzewanie podłogowe z kotłem na powrocie. To ciekawe! Czy słyszał Pan o zaworach trójdrogowych?
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Ja również myślę o ogrzewaniu podłogowym w całym domu (łącznie z poddaszem).Przeczytałem wiele publikacji na ten temat.Rozważam też możliwość zamontowania na poddaszu grzejników.Trudno podjąć ostateczną decyzję.Z tego co się dowiedziałem to jeżeli chodzi o pokrycie podłogi z ogrzewaniem podłogowym to są produkowane specjalne wykładziny dywanowe które można stosować przy podłogówce dotyczy to też paneli.Także nie tylko terakota, kamień i glazura.Pisze się często że nie powinno być op w sypialni ponieważ dużą powierzchnię zajmuje łóżko.A jeżeli jest to łoże na 30-40 cm nózkach to będzie zachowana cyrkulacja,co innego jeżeli łóżko przylega całą powierzchnią do podłogi.Dlatego coraz bardziej sie skłaniam do op w całym domu
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...