Skocz do zawartości

Montaż paneli przed czy po montażu drzwi gdy ościeżnice nieregulowane


majka001

Recommended Posts

Montaż paneli przed czy po montażu drzwi gdy ościeżnice nieregulowane.
Czy przy tego typu futrynie można czy nie można zamontować futrynę a potem panele, tak żeby panele były osadzone pod ościeżnicą icon_smile.gif.
Wydaje mi się że to rozwiązanie ma tylko zastosowanie gdy ościeżnica regulowana, ale świećcie mnie proszę
Link do komentarza
podłogowe
.
Drzwi są już zakupione z ościeżnicą nieregulowaną...
mieliśmy klaść panele po montażu drzwi ale wtedy będzie szpara między ościeżnicą a panelem a tego nie chcę.
Sęk w tym że usłyszałam że to trudniej jest zrobić...
Fachowiec mówi że to bez sensu wciskać panele pod ościeżnice- chciałąm tak zrobić żeby nie było tej nieestetycznej przerwy....ale to by trzeba było podważyć ościeżnicę??
wiadomo przy ścianie zakryje to listwa....ale przyciąć futryne jest trudno żeby wszystko się zgrało idealnie...

macie jakieś rady?
tak żeby nie zmienić ościeżnic na regulowane....? Edytowano przez majka001 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie jestem fachowcem, ale ten Twój, to chyba coś niecoś "przymulasty".

Przykładowe rozwiązanie: https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/a/12214-ukladanie-paneli-i-warstwowych-desek-podlogowych - etap 6.

A ewentualną szparę można zamaskować listwą maskującą, dobraną do paneli lub ościeżnicy.


Ps. Przeczytaj co napisał Barbossa, bo to istota tego "problemu"
Link do komentarza
Cytat

Zmień "fachowca", albo niech ten kupi sobie odpowiednie narzędzia.

Jak dobrze przytnie ościeżnicę i panele, to będzie "stała" i nie będzie "przerwy".




dzięki za poradę bałam się że może się przy tym obcinaniu coś uszczerbić... drzwi -powiedzmy sobie szczerze -nie są najwyższej jakości.....

koledze kiedyś fachowcy przycinali i czegoś takiego bym nie chciała miec jak oni.......
ten ma narzędzia na szczęście -może go troche wystraszyłam icon_smile.gif))) po budowie nie są zachowane idealne piony w wejściach....i wylewka pozostawia troche do życzenia-teraz to wychodzi....

a fachowiec dobry poprawił wiele tematów po innych partaczach. m.in. łązienke mam już extra.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...