Skocz do zawartości

Odprowadzenia wody z dachu


Recommended Posts

Mam pewne wątpliwości co do sposobu odprowadzenia wody z dachu, którego widok załączam. (Problem akademicki)
Na zielono został zaznaczony stary budynek, na czerwono dostawiony, w którym można zmieniać wysokości nachylenia połaci. Czy lepszym sposobem na odprowadzenie wody z dwóch przyległych połaci jest:
a) jej odprowadzenie do jednej rynny (bok podłużny połaci dobudowywanej znajduje się na tej samej wysokości co bok starej)
b) usytuowanie dobudowywanej połaci wyżej nad połacią istniejącą. Woda by była odprowadzana z wyższej połaci za pomocą rynien do rur spustowych a stąd na połać już istniejącą i ostatecznie do rynny zamocowanej wzdłuż istniejącej połaci.
Z góry dziękują za odpowiedzi icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
No tak czasem łatwiej jest narysować icon_biggrin.gif
a) rysunek wyjściowy
b) wariant I
c) wariant II
Wariant I zapewne będzie wymagał większej szerokości rynny, zgadza się?
Chociaż się domyślam że dla wariantu I i II i tak trzeba będzie brać jak największe dostępne przekroje, bo budynek jest dosyć długi (80m)
Który wariant jest bardziej korzystny i dlaczego?
Z góry dzięki za odp icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Edytowano przez agrosantos (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
no to tak akademicko
podniesienie zewnętrznych = większa powierzchnia do wpadania deszczu skosem pomimo zadaszenia
po wtóre 80X7 to 560m2 przy oberwaniu chmury to hmmmmm duuuużżżżżo wody znaczy zwykła rynna nie pomieści
czyli w/g mnie ten "projekt" jest wysoce problematyczny

nie lepiej zrobić

/!/\!\


??? Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
hm niestety ze względu na dosyć niską wysokość ścian bocznych budynku środkowego (3m) wydaje mi się że taki wariant usytuowania połaci jest jedynie sensowny. Zależy mi aby wysokość użyteczna dobudowywanego budynku była min 3m. Zapewne trzeba będzie dobrać dużą liczbę spustów. Czyli wariant I jest bardziej sensowny ze względu na równomierne wpadanie deszczówki tak? Edytowano przez agrosantos (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Co do sposobu odprowadzania wody podobno instalacje podciśnieniowe mają dużą większą przepustowość niż grawitacyjne (przy tych samych średnicach). Tylko że nie jestem pewien czy takową instalację podciśnieniową można zastosować na dachu korytowym. Czy instalacje podciśnieniowe montuje się tylko na dachach płaskich?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...