Skocz do zawartości

tablet dla dzieciaka ...


Recommended Posts

Taaaa.... młoda gwiazda sobie uzbierała na tablet. Chce i koniec.
No więc ponieważ to dla dziecka , więc liczę się z tym że jej się znudzi (więc nie ma co szaleć z wydawaniem kasy) .
Używać go będzie do przeglądania stron internetowych , oglądania filmów , więc musi mieć fifirifi (wi fi). Będzie też grać w gry on line (młoda podpowiada - "google play" by się zdało) ... i takie tam, jak to dzieciak. Nie musi mieć gps. Przekątna 7' w zupełności jej wystarczy.

Więc siedzę na allegro i paczę . Wypaczałam , ale się nie znam .
Proszę osoby znające temat o podpowiedź co będzie lepsze , ewentualnie podanie jakiegoś modelu do max. 500zł.
Będę wdzięczna za podpowiedzi .
To co wypaczałam:

ainol-crystal-2-quad-core (czterordzeniowy procesor icon_eek.gif )
http://allegro.pl/10-dni-promocji-ainol-cr...3159186525.html

overmax-basecore-7 (dwurdzeniowy procesor)
http://allegro.pl/tablet-overmax-basecore-...3161202197.html

No i - niech mi ktos doradzi czy coś z tego powyżej się nada? które?
jeśli żadne - co kupić?
Będę wdzięczna za pomoc icon_smile.gif .

Link do komentarza
Dziecku się NIE znudzi, daję miesięczną pensję na to - chyba, że kupisz badziew. Nie oszczędzaj na sprzęcie albo odpuść. Jeśli chcesz kupić za małe pieniądze to idź do sklepu FIZYCZNEGO i pomacaj bo: niektóre tablety/telefony mają bardziej czułe (nie wiem jak to fachowo określić) ekrany. Organoleptycznie, jeśli przesuniesz palcem to albo zareaguje albo inaczej....

Podam przykład na co dzień używam telefonu HTC. Kilka dni temu dostałem do łapy tablet LARK do zabawy (osobiście nie mam nic do firmy bo GPS lark chwaliłem) i powiem tak: nawet przez okno bym nie cisnął bo by mi się nie chciało.
Link do komentarza
z tym znudzeniem to bym polemizowała icon_wink.gif - był Play Station, komputer, laptop , teraz tablet - za kilka miesięcy wyjdzie znowu jakaś nowość i tablet pójdzie w odstawkę...
no i - to jest dzieciak - dzieciaki nie szanują (widzę po smartfonie , ma go kilka miesięcy i wygląda jakby z krowy wyszedł drugą stroną) , więc naprawdę wiem co piszę ... w granicach 500 stów z jak najlepszymi parametrami za tą kasę i będzie to miała dobre ...
Link do komentarza
Cytat

Dziecku się NIE znudzi, daję miesięczną pensję na to - chyba, że kupisz badziew. Nie oszczędzaj na sprzęcie albo odpuść. Jeśli chcesz kupić za małe pieniądze to idź do sklepu FIZYCZNEGO i pomacaj bo: niektóre tablety/telefony mają bardziej czułe (nie wiem jak to fachowo określić) ekrany. Organoleptycznie, jeśli przesuniesz palcem to albo zareaguje albo inaczej....

Podam przykład na co dzień używam telefonu HTC. Kilka dni temu dostałem do łapy tablet LARK do zabawy (osobiście nie mam nic do firmy bo GPS lark chwaliłem) i powiem tak: nawet przez okno bym nie cisnął bo by mi się nie chciało.



Tablet Lark można kupić w carrefour , podejdę w wolnej chwili i zerknę co to za dudo- bo masz rację, jak można organoleptycznie że tak powiem ocenić, to dlaczego nie skorzystać? icon_smile.gif
natomiast na forach czytałam, że ten Lark to zależy jaki model - jedne mniej , inne bardziej udane icon_wink.gif



Cytat

Właśnie Lark ... moja 11-latka ma taki - Lark FreeMe 70.6
Kupiłam w sklepie internetowym za ok. 200 zł
Ma go od stycznia i jeszcze się jej nie znudził, wciąż odkrywa w nim coś nowego

Kupiłam jej do niego pokrowiec z klawiaturką za 56 zł ... i jest prawie jak mały laptop



zadowolona jest mała z tego sprzętu? jak z rozdzielczością?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Dobrze, żeby tablet miał powyżej 1GB ram, bo inaczej aplikacje bedą mulić.



No ale aplikacje dla dzieciaka nie będą znowu aż tak wymagające... icon_smile.gif Już pomijam, że u mnie na Xperia P z Androidem i przy pamięci równo 1 GB nie ma problemu z najbardziej pamięciożernymi gierkami, w tym nowa wersja carmaggedon... icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeżeli ma być to tablet dla dziecka to umówmy się, ze bezie służył głównie do gier oraz bajek, więc nie nastawiajmy się na drogi sprzęt, raczej na taki który posłuży nam przez góra rok intensywnego użytkowania. Podaj jaki budżet posiadasz na jego zakup  wtedy pomożemy, doradzimy.

Link do komentarza
16 godzin temu, KinowDomu_pl napisał:

Jeżeli ma być to tablet dla dziecka to umówmy się, ze bezie służył głównie do gier oraz bajek, więc nie nastawiajmy się na drogi sprzęt, raczej na taki który posłuży nam przez góra rok intensywnego użytkowania. Podaj jaki budżet posiadasz na jego zakup  wtedy pomożemy, doradzimy.

a niby dlaczego takie założenie? wg mnie, jest ono błędne...

kupiłem kiedyś najtańszy model (trochę ponad 100zł) - kilka godzin, jeden upadek i nadawał się do kosza...potem kupiliśmy samsunga - mimo wielokrotnego lądowania na podłodze, cały czas działa, i to już n-ty rok....(7 cali, kosztował o ile dobrze pamiętam pomiędzy 300-400zł)

Link do komentarza
Dnia 2.07.2018 o 14:58, KinowDomu napisał:

bezie służył głównie do gier oraz bajek

Jeśli do GIER, a nie do GIEREK ma służyć ten tablet, to właśnie nastawmy się na DOBRY - powinien być szybki, z dużym RAM'em, z dużą pamięcią i możliwością włożenia dużej karty SD... a jeśli do GIEREK - to też nie kupuj najtańszego, bo zaraz coś padnie i będzie rozpacz...

Tak, że nie zgodzę się z tobą, żeby nie nastawiać się na drogi sprzęt... Wszak tanie mięso jedzą psi...

Link do komentarza

Kupiłem sobie za ok 400 zł na Allikspresie 10" VOYO, 4GB RAMu, 64GB pamięci, procesora nie pamiętam, Android 7.0, chodzi z pół roku, przyszedł w ciągu dwóch tygodni...

Była jakaś promocja, potem były ok 150 zł droższe, ale trzeba parę dni pobuszować tam i coś znajdziesz...

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Powiem Ci, że te mniej znane firmy też robią niezłe i fajne rzeczy i jeśli nie musisz mieć wypasionego logo na swoim sprzęcie, to naprawdę warto jest kupić coś z niekojarzącą się z niczym nazwą.

 

Mój zięć siedzi w tych sklepach i jemu zlecamy zakup, a to smerfona, a to tabletu, czy innych bzdetów chińskich.

 

Moja lepsza połowa ma telefon 5,7" 4/64GB, Android 7, dwa aparaty z tyłu, z naprawdę dobrą optyką (córka jest fotografem i to jej ocena, a ona wie co mówi!), w tym jeden mogący robić zdjęcia w formacie RAV!!! Nie wspomnę o żyro, kompasach, GPSach, dwóch SIMach czy obsługi kart 128 GB... To wszystko za 450 PLN!!! Z tego wszystkiego oczywiście nie jest w stanie korzystać, ale możliwości  -  są!

Dnia 3.07.2018 o 18:36, uroboros napisał:

Tak, że nie zgodzę się z tobą, żeby nie nastawiać się na drogi sprzęt... Wszak tanie mięso jedzą psi...

Po zapoznaniu się z ofertą niektórych produktów wykonanych małymi i żółtymi rączkami - już nie stwierdziłbym tak kategorycznie...

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

A ja właśnie piszę z takiego taniego, chińskiego tabletu za 399 zł 10" VOYO, zakupionego rok temu  w chińskim sklepie i przysłanego przez Belgię...

3 gb RAMu, 64 gb pamięci, karta do 128 gb, BT, wifi, dwie karty SIM - nie używam -, nie ma GPSu, ale używam go tylko stacjonarnie,aparat 5 Mpix...

Chodzi wystarczająco szybko i bez zamulania, więc gwarancja to tylko teoretyczne możliwości... A komfort użytkowania - wysoki - bateria wytrzymuje dużo, do pasjansów, gry w kulki, do przeglądania sieci, filmików na YT częściej  używam teraz tabletu, niż komputera, jak mam coś pisać, albo do operacji bankowych - to, owszem, włączam komputer.

 

Tak, że do nieprofesjonalnego, domowego używania - polecam takie tanie chińskie tablety :icon_mrgreen:

 

Zauważyłem, że nawet folii z ekranu jeszcze nie zdjąłem :zalamka: ale że trzyma się dobrze, jest może ciut porysowana, ale... niech sobie będzie :icon_mrgreen:

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dnia 8.02.2019 o 12:04, uroboros napisał:

Tak, że do nieprofesjonalnego, domowego używania - polecam takie tanie chińskie tablety :icon_mrgreen:

Moje dzieciaki też takie mają, po co więcej?

Dnia 28.11.2018 o 13:22, uroboros napisał:

Moja lepsza połowa ma telefon 5,7" 4/64GB, Android 7, dwa aparaty z tyłu, z naprawdę dobrą optyką

A co to za "telefon" jeśli można spytać?

Jakiś Asus zoom?

Link do komentarza
1 godzinę temu, MrTomo napisał:

co to za "telefon"

Jest to UMIDIGI... mówi CI to coś :icon_mrgreen::icon_mrgreen:

umidigi.thumb.jpg.7f0b228bf844eeb9f29ac42bb4786625.jpg

 

A ASUS'a Z010D mam od trzech lat, ale używam go tylko do nawigacji i jako aparat awaryjny z oddzielną kartą i numerem. Okazało się, że oprogramowanie ma "wszyty" jakiś, nie pamiętam już jego nazwy, wirus... można go zablokować, ale nie wiadomo jak w czasie może się zachować, więc nie mam na nim żadnych ważnych aplikacji. Na razie w pole mnie nie wyprowadził i zachowuje się poprawnie. Ma on wielką baterię - dlatego się na niego zdecydowałem, kosztował ok 500 zł - o RZECZYWISTEJ pojemności 5000mAh. Na nawigacji na tym telefonie bez zasilania, a więc na samej baterii - przejechałem z Puław do Szczecinka przez Poznań i zostało jeszcze 35% pojemności baterii...

Mam na nim YANOSIKa i śmigam :)

Link do komentarza

Umi to znana marka świetnych i co najważniejsze tanich telefonów. 

Osobiście wolę markę LeTv LeEco i mam 2 sztuki dual sim, bo ma fony chyba z najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

Jak chcecie się dowiedzieć coś o telefonach z Chin to polecam to forum:

https://telchina.pl/

Wszystkie informacje i pomoc techniczna.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Dnia 8.02.2019 o 12:04, uroboros napisał:

A ja właśnie piszę z takiego taniego, chińskiego tabletu za 399 zł 10" VOYO, zakupionego rok temu  w chińskim sklepie i przysłanego przez Belgię...

3 gb RAMu, 64 gb pamięci, karta do 128 gb, BT, wifi, dwie karty SIM - nie używam -, nie ma GPSu, ale używam go tylko stacjonarnie,aparat 5 Mpix...

Chodzi wystarczająco szybko i bez zamulania, więc gwarancja to tylko teoretyczne możliwości... A komfort użytkowania - wysoki - bateria wytrzymuje dużo, do pasjansów, gry w kulki, do przeglądania sieci, filmików na YT częściej  używam teraz tabletu, niż komputera, jak mam coś pisać, albo do operacji bankowych - to, owszem, włączam komputer.

 

Tak, że do nieprofesjonalnego, domowego używania - polecam takie tanie chińskie tablety :icon_mrgreen:

 

10 miesięcy temu to pisałem i nie zmieniam zdania! Używam codziennie, ostatnio zainstalowałem HBO GO i bez lagów filmy oglądam...

Ostatnio miałem problem z ładowaniem, myślałem że padły baterie, poszedłem do znajomego serwisanta, zostawiłem go - okazało się, że to wina oryginalnego przewodu do ładowania 😁 kupiłem nowy, droższy niż na alliexpresie :zalamka:, ale śmiga mój tablecik, jak nowy!

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...