Skocz do zawartości

Czy na takiej działce mogę wybudować coś małego ?


Recommended Posts

Witam, bardzo prosiłbym o pomoc w następującej sprawie:

mam możliwość zakupienia dość ładnie położonej działki o powierzchni 0,8 ha łąki klasy IV.
W studium przeznaczenie dla tego terenu zapisana jest rolnicza przestrzeń produkcyjna, na sąsiednich działach nie stoją żadne zabudowania, są to tereny uprawne oraz łąki.

Interesuje mnie, czy na takiej działce mógłbym zbudować niewielki domek (<25m2) bez zezwolenia na budowę, tylko na zgłoszenie w starostwie powiatowym ?


Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc. Edytowano przez Mikelek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Czyli na takiej działce nic nie da się postawić ?
Nawet niewielkiego domku bez fundamentów ?

Holender... to niedobrze, bo już miałem nadzieję, że może da się mieć taką działkę "na lato". Dobrze że się tutaj zapytałem PRZED kupieniem ;)



Wydaje mi się, że drewniany domek bez fundamentów mógłby przejść. Znam kilka przykładów takich budowli, na przykład ściany opierały się na solidnie umocowanych kamieniach lub domek był na nóżkach (8 podpór - drewnianych pali, a na nich wzniesiony domek). Wiem, że tamte "niebudowle" przeszły jakiś czas temu kontrolę z nadzoru, trochę było problemów, ale udało się to wybronić. Nie ma jednak gwarancji, że w innym przypadku będzie tak samo.

Swoją drogą, to chyba do czegoś takiego jak tu pozwolenia nie potrzeba? Tylko pewnie myślisz o czymś więszym...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...