Skocz do zawartości

Problem z poziomem stropu


Recommended Posts

Witam.
Mam spory problem . Jestem na etapie wykonywania posadzek na parterze i piętrze nowo budowanego domu. Na parterze jest wszystko OK, ale na użytkowym poddaszu pojawił się problem. Otóż postanowiłem wziąć laserową poziomicę i wymierzyć różnicę poziomów pomiędzy skrajnymi ścianami budynku . Wyszła mi różnica 5 cm !! Czyli strop nad częścią budynku został nierówno wypoziomowany na ścianach i stąd mam poważny kłopot . Aż mnie to dobiło. Mam wylane betonowe schody , które mają mieć wysokość na gotowo 17 cm.Aktualnie między poziomem wylewki , a poziomem schoda mam 2 cm miejsca (na styropian) + 4 cm (lub 5 cm -wtedy schody miałyby po 18 cm - > mniej wygodne) (na taka deskę były przygotowane schody) Czyli mam maksymalnie 4 lub 5 cm na wszystko .
Teraz jak wymierzyłem to wszystko aż mnie załamało. Mam problem ze zmieszczeniem np. rur pod kaloryfery pod wylewką przy najmniej z jednej strony domu - tam są tylko na szczęście 2 pokoje . Nie wiem jak z tego problemy wybrnąć . Na początku pomyślałem ,że zrobię schody na wysokość 18 cm , ale właściwie nic to nie zmienia. Koncepcja pewnego fachowca aby naciąć beton na stropie i tam włożyć rury od wody wydaje mi się kompletnie głupia i bezsensowna bo osłabię strop i będę łapał pustaki na dole. A on zrobi swoje - skasuje i tyle . Problem będzie mój.
A muszę przecież zmieścić : 1,5 cm styropianu , rury od kaloryferów w izolacji oraz wylewkę i panele podłogowe( w łazience kafelki)
W sumie to mam jeszcze jeden kłopot z sufitem nad salonem i kuchnią właśnie z powodu źle ułożonego stropu. ale mam mogę założyć Płytę Gips - Karton i będzie OK.
Co mi możecie poradzić ? Schodów nie chcę burzyć bo szkoda problemów i kasy ,które na nie wydałem - a w sumie to byłoby najłatwiejsze.. Jak wybrnąć z tego galimatiasu.

Link do komentarza
Po pierwsze jaka to poziomica laserowa?Jakiej klasy bo jak za 100 zł to możesz nią słupki w ogrodzeniu stawiać.Powinien być do tego celu użyty niwelator. A po drugie założę się że jest wszystko ok, tylko źle pomierzyłeś.
Jakiego rodzaju masz ten strop bo jakoś nie doczytałem.
Mury na poddaszu już stoją?
Najprościej zmierzyłbyś poziom szlaufwagą to takie dwie menzurki z podziałka połączone wężem a w środku woda.
Link do komentarza
Nie jest to niwelator ani produkt profesjonalny.
Dobrze by było jakbyś zawołał kogoś kto wylewa posadzki i niech Ci zmierzy poziom zanim zaczniesz coś robić.
Co do wysokości schodów to tragedii nie ma bo zawsze można wyrównać dolewając odpowiednią warstwę na każdy stopień.
Link do komentarza
Fakt , ze schodami to nie ma problemu bo faktycznie moge podnieść stopnie. Ale pozostaje tylko jeden dylemat : chce mieć stopnie jak najwygodniejsze więc nie chcę przesadzać z ich wysokością . Maksymalnie dla wygody mogę mieć 18 cm.
Pomyślałem sobie ,że najprościej jak wezmę do mojej poziomicy statyw . Ustawię sobie na lamelkach położenie poziomicy i zmierzę wysokość poziomicy na statywie oraz wysokość promienia na przeciwległej ścianie . Pomierzę wysokość i zrobię to ponownie przestawiając poziomicę na przeciwległą ścianę gdzie poprzednio miałem rzucony promień lasera . Mierząc róźnice poziomów powinienem mieć prawidłowy pomiar. Tak mi się wydaje .
Dzisiaj pomierzyłem wysokość ścian na parterze i wyglądają na równe więc może moja pomyłka . Sprawdzałem 2 metrową poziomicą belki na stropie i wyglądają na OK.
Link do komentarza
Nie wiem bo nie widziałem ,ale tak jak napisałem jest dobrze icon_smile.gif . Rozumiem twoje zaniepokojenie. Dla poprawnego poziomu potrzebny byłby niwelator albo wspomniana szlaufwaga (do niej potrzeba dwóch ludzi najlepiej) ewentualnie poziomica laserowa samopoziomująca się i tak jak pisałeś na statywie ustawić ja np w takim miejscu abyś mógł dokonać pomiarów we wszystkich pomieszczeniach. Na ścianie robisz kreskę na jakieś tam wysokości ,a potem metrówką mierzysz.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...