Skocz do zawartości

Instalacje odgromowa zapytanie


Recommended Posts

Cytat

Powiesz mu to jak mu piorun chałupę roz.... ? A blachodachówka do czego jest przykręcona?



Jeżeli chodzi Ci o drewnianą konstrukcję to tarcicę zaliczamy do materiałów mniej palnych. A skoro blachodachówka jest połączona ze sobą, a do niej podłączona jest istniejąca instalacja odgromowa, ta z kolei zamyka swój bieg w ziemi, to bawi mnie stwierdzenie "chałupę roz..." icon_biggrin.gif Edytowano przez Razmes (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli chodzi Ci o drewnianą konstrukcję to tarcicę zaliczamy do materiałów mniej palnych. A skoro blachodachówka jest połączona ze sobą, a do niej podłączona jest istniejąca instalacja odgromowa, ta z kolei zamyka swój bieg w ziemi, to bawi mnie stwierdzenie "chałupę roz..." icon_biggrin.gif


To chyba nie widziałeś jak taka tarcica się pali po uderzeniu pioruna,i pisze to nie jako teoretyk tylko praktyk bo kilkanaście lat byłem w OSP i gasiłem kilka razy pożary po uderzeniu pioruna.
A tak na marginesie to jak porządny piorun,taki rasowy icon_smile.gif walnie to i odgromówka nie pomoże,ale lepiej dmuchać na zimne i jaki jest koszt tych parę metrów druta położyć do całości ? a potem ktoś będzie sobie w brodę pluł ale będzie już za późno.Gra idzie o dużą stawkę o pieniądze a przede wszystkim o zdrowie i życie.
Więc jak twierdzisz ,że blachodachówka jest połączona ze sobą to po co zakładać odgromy po całej długości kalenic jak można dać zwody od rynien (o ile są to rynny metalowe) które powinny być połączone z blachodawóką,jaka oszczędność by była icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli chodzi Ci o drewnianą konstrukcję to tarcicę zaliczamy do materiałów mniej palnych. A skoro blachodachówka jest połączona ze sobą, a do niej podłączona jest istniejąca instalacja odgromowa, ta z kolei zamyka swój bieg w ziemi, to bawi mnie stwierdzenie "chałupę roz..." icon_biggrin.gif



Fajnie, że Cię bawi. Lubię rozrywkę.
Tylko wytłumacz mi, co za idiota pieprznął na pozostałej części dachu jakieś paskudne druty? Przecież tam jest też blachodachówka... Nie mógł się podłączyć u rury spustowej z rynny? A tam, na dole, pół metra druciku załatwiłoby sprawę do ziemi... Głupki to robiły! Nie mieli twojego rozumu...
Link do komentarza
Cytat

Fajnie, że Cię bawi. Lubię rozrywkę.
Tylko wytłumacz mi, co za idiota pieprznął na pozostałej części dachu jakieś paskudne druty? Przecież tam jest też blachodachówka... Nie mógł się podłączyć u rury spustowej z rynny? A tam, na dole, pół metra druciku załatwiłoby sprawę do ziemi... Głupki to robiły! Nie mieli twojego rozumu...



@Retrofoot, dobrze wiesz, czym powinien się w ziemi zakończyć odgrom, więc o pół metra druciku w ziemi nie ironizuj icon_confused.gif
A te brzydkie druty po dachu ciągnij po wszystkich kalenicach zgodnie z projektem instalacji, jeżeli nie masz projektu to wedle uznania inwestora. Tu widocznie było wedle uznania inwestora.

Bardziej bym się martwił tą rurą przedłużającą pion spalinowy, lepiej ściąga pioruny icon_confused.gif

A co do zastąpienia zwodów poziomych blachodachówką i wykorzystania rynien stalowych, bardzo często to spotykam w terenie. Zabronisz tego komuś, kto nie ma wytycznych do instalacji odgromowej?

@mhtyl Paliły się dachy po uderzeniu pioruna w blachodachówkę?
Link do komentarza
Witam. Dziękuję, że uzyskałem taki odzew z waszej strony. Z tego co sie dowiedziałem to uziomy połączone sa z ławą fundamentową. Ta rura odprowadzająca dym z komina została uziemiona łącznie z instalacją odgromową. A propo pomiarów były one wykonywane. Blacho dachówki z tego co czytałem przeważnie nie nadają sie do zapewniania ciągłości uziomu. Grubosc blachy musiałaby być nie mniejsza niż 4mm? Nie bede wnikał bo sie nie znam... icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

@Retrofoot, dobrze wiesz, czym powinien się w ziemi zakończyć odgrom, więc o pół metra druciku w ziemi nie ironizuj icon_confused.gif



1. Ta weź chociaż nicka skopiuj poprawnie, nie rób dziadostwa.
2. Jasne, że wiem. Tylko skąd te pół metra w ziemi? Nie o tym mowa przecie...

Cytat

A te brzydkie druty po dachu ciągnij po wszystkich kalenicach zgodnie z projektem instalacji, jeżeli nie masz projektu to wedle uznania inwestora. Tu widocznie było wedle uznania inwestora.



Nie rozśmieszaj mnie. Rozmawiałeś kiedyś z agentami ubezpieczeniowymi? To spróbuj. Wtedy wrócimy do tematu. I inwestor przestanie być najmądrzejszy.

Cytat

A co do zastąpienia zwodów poziomych blachodachówką i wykorzystania rynien stalowych, bardzo często to spotykam w terenie. Zabronisz tego komuś, kto nie ma wytycznych do instalacji odgromowej?



To nie całkiem tak. Zależy co rozumiemy pod pojęciem "blachodachówka" a co nie. I na pewno na jednym dachu nie można robić podwójnego definiowania tych samych pojęć. Skoro połowa dachu nie zasługuje na pojęcie "blachodachówka", a druga część już tak... Jak dla mnie (mam nadzieję, że i dla Ciebie) coś jest nie tak.


Cytat

Witam. Dziękuję, że uzyskałem taki odzew z waszej strony. Z tego co sie dowiedziałem to uziomy połączone sa z ławą fundamentową. Ta rura odprowadzająca dym z komina została uziemiona łącznie z instalacją odgromową. A propo pomiarów były one wykonywane. Blacho dachówki z tego co czytałem przeważnie nie nadają sie do zapewniania ciągłości uziomu. Grubosc blachy musiałaby być nie mniejsza niż 4mm? Nie bede wnikał bo sie nie znam... icon_smile.gif



Słuchaj, jest już trochę późno, ale ktoś Ci głupot naopowiadał...
Jutro wrócimy do tematu.
Na razie masz dwa linki, jeśli chcesz zyskać prawdziwą wiedzę.
http://ochrona.net.pl/ - to strona prywatna prof. A. Sowy
http://www.spinpol.com.pl/
Poczytaj trochę, nie daj z siebie robić wała...

Cytat

Z tego co sie dowiedziałem to uziomy połączone sa z ławą fundamentową.



Tak ma być!


Tylko te 4 mm mnie dobiły...

A w moją stopkę zaglądają?
Nowoczesne instalacje uziemiające w budynkach

Wyrównywanie potencjałów instalacji wprowadzanych do obiektu budowlanego Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...