Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

Tylko czemu 4 żyłowy a nie 5? Teraz daje się pięcio żyłowe.

Jeżeli chcesz zrobić przedłużacz to poszukaj gotowych ,są takie 50 m przedłużacze.


Nie wiem dlaczego 4żyłowy a nie 5? Nie umiem Ci odpowiedzieć - akurat na tym to się kompletnie nie znam i kupię co mi kazano..... A takie przedłużacze patrzyłem i faktycznie są ale kosztują nieco więcej niż zakup kabla i muf nawet z "drogich" sklepów.
Link do komentarza
Cytat

4 piny to stary model gniazd - wtyczek 400V 16A .Choćby dla zapasu na przyszłość warto kupić przewód 5cio żyłowy.


A widzisz - stara betoniarka.... Faktycznie.

Nie ma sensu (dla mnie) robić zapasu bo po SSO kabel posłuży jeszcze przez chwilę jako przedłużacz zwykłego 230V (do czasu przyłącza ZE), a potem to albo będzie robił za przedłużacz "ogrodowy" albo wsadzę go w ścianę. Zwyczajnie bez sensu mi robić ten zapas - nie wykorzystam go. Mimo wszystko dzięki za radę.
Link do komentarza
Cytat

A widzisz - stara betoniarka.... Faktycznie.

Nie ma sensu (dla mnie) robić zapasu bo po SSO kabel posłuży jeszcze przez chwilę jako przedłużacz zwykłego 230V (do czasu przyłącza ZE), a potem to albo będzie robił za przedłużacz "ogrodowy" albo wsadzę go w ścianę. Zwyczajnie bez sensu mi robić ten zapas - nie wykorzystam go. Mimo wszystko dzięki za radę.


Nie ma znaczenia ,że stara betoniara . W gnieździe pomijasz jeden kabel i problem z głowy. Może wystąpić inny problem bo jeżeli ktoś od kogo będziesz "pożyczał" prąd ma różnicowkę a Ty dasz 4 żyłowy to może wywalać różnicówkę.
A tak to dużo nie zaoszczędzisz między 4 a 5 żyłowym a z perspektywy czasu możliwości większe bo nawet gdybyś miał odsprzedać komuś to 5 żyłowy prędzej sprzedasz aniżeli 4 żyłowy.
W ścianę nie powinno się kłaść linki ,ale jeżeli już to i tak 5 żyłowy ma większe pole manewru icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie ma znaczenia ,że stara betoniara . W gnieździe pomijasz jeden kabel i problem z głowy. Może wystąpić inny problem bo jeżeli ktoś od kogo będziesz "pożyczał" prąd ma różnicowkę a Ty dasz 4 żyłowy to może wywalać różnicówkę.



Ma znaczenie bo wiem od kogo i dla kogo pożyczam i to właśnie z tego źródła dostałem prikaz zakupu w/w kabla.

Cytat

A tak to dużo nie zaoszczędzisz między 4 a 5 żyłowym a z perspektywy czasu możliwości większe bo nawet gdybyś miał odsprzedać komuś to 5 żyłowy prędzej sprzedasz aniżeli 4 żyłowy.


Właśnie dlatego porosiłem tu o pomoc ale jakoś nikt nie ma do odsprzedania takowego kabla (nawet 5 żyłowego) ale owszem przyznaję, że jeśli już będę w hurtowni i różnica w cenie będzie niewielka to zakupię 5cio żyłowy.

Cytat

W ścianę nie powinno się kłaść linki ,ale jeżeli już to i tak 5 żyłowy ma większe pole manewru icon_biggrin.gif


Teoretycznie prawda, ale praktycznie to 50metrów kabla to (jeżeli nie zostanie na przedłużacz) to zginie gdzieś w ścianie i nawet nie zauważę kiedy i jak.... A że się nie powinno - no cóż wiele rzeczy "nie powinno" się robić tak jak robi się je na co dzień.

Ponawiam zapytanie - nie ma ktoś na zbyciu pozostałości po swojej budowie?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...