Skocz do zawartości

Okno na klatce schodowej


Recommended Posts

Piszę ponieważ wpadłem na pomysł żeby zrobić u siebie okno na klatce schodowej do piwnicy. A dlatego o tym pomyślałem ponieważ ta klatka schodowa jest tak usytuowana że nawet w dzień jest na tych schodach ciemno jeśli nie zapli się światła.
Jednak jest w tym pewien problem. A mianowicie- schody zwykle ciagną się w taki sposób że wpierw do półpiętra, gdzie jest podest, następnie drugi ciąg schodów w przeciwnym kierunku. Tak jest też na klatce schodowej będącej tematem tego wątku. Wiadomo, jeśli podest znajduje się na półpiętrze to poniżej lini pięter. I okno zwykle robi się na ścianie nad podestem naprzeciwko schodów. Problem jednak w tym że parter mam ocieplony styropianem tak więc jesli okno chciałbym zrobić powyżej lini pięter (czyli na wysokości parteru) musiałbym uszkodzić tę izolację. Z kolei okno poniżej lini pięter (na wysokości piwnicy) to, wydaje mi się, trochę dziwnie wygląda i chyba nie będzie dawać tyle światła z zewnątrz co w przypadku umieszczenia go wyżej.
Tak więc co mi radzicie w takim przypadku? Zrobić okno poniżej lini pietęr czy też lepiej przebić się przez izolację i zrobić je powyżej tej linii?

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...