Skocz do zawartości

jaka moc kotła na ekogroszek?


artanis

Recommended Posts

Witam,
planuje zakup kotła z podajnikiem do domu o pow. 180m2, ściany gr. 48cm z pustka pow. 5cm, ostatni strop izolacja 15cm styropianu, który będzie rozbudowany docelowo do pow ok. 220m2 i ocieplony styropianem 15cm 0,031 w/mk + bojler na ciepła wodę 140l. Moje pytanie czy kocioł o mocy 10-12KW wystarczy na taką powierzchnię, podpatrzyłem na stronie eSterownik.pl wykresy spalania za poprzedni sezon szanownego kolegi zbigmaz1, który przy pow.320m2 i kotłe 17KW, nie przekroczył w okresie 12.2012-03.2013 mocy kotła 8-10KW. Może u mnie wystarczy te 10-12KW, żeby nie kisić 17KW, który może nie mieć wiekszęgo zapotrzebowania jak 8-10KW. Proszę o pomoc, jeżeli źle kombinuje to mnie poprawcie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

To może pochwal się co masz za domek, jaki duży i jak docieplony a co ci oni zaproponowali.
A tak nawiasem mówiąc to producent kotłów dobierający do m2 domu bez OZC to dziwne.




Domek 180m2 i ocieplony styropianem. Mam kocioł Kołotn Matix 250. Kawał kotła, który naprawdę daje rade. Sporo ich wymęczyłem zanim dobrali mi odpowiednim model ale naprawdę uważam, że zrobili kawał dobrej roboty. Edytowano przez roboczogodzina (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Cytat


To może pochwal się co masz za domek, jaki duży i jak docieplony a co ci oni zaproponowali.
A tak nawiasem mówiąc to producent kotłów dobierający do m2 domu bez OZC to dziwne.



Domek 180m2 i ocieplony styropianem. Mam kocioł Kołotn Matix 250. Kawał kotła, który naprawdę daje rade. Sporo ich wymęczyłem zanim dobrali mi odpowiednim model ale naprawdę uważam, że zrobili kawał dobrej roboty.


Nooo, rzeczywiście na podstawie tego opisu (charakterystyki) domu kocioł pewnikiem został idealnie dobrany.
Wielki szacun dla jasnowidzów pracujących w tej firmie icon_lol.gif

PS
I pewnie jeździsz sedanem z napędem na jedną oś w ciemnym kolorze, który mało pali jak na swoją klasę.
Na podstawie takiego opisu trochę ciężko dobrać rodzaj opon, nie sądzisz?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
planuje zakup kotła z podajnikiem do domu o pow. 180m2, ściany gr. 48cm z pustka pow. 5cm, ostatni strop izolacja 15cm styropianu, który będzie rozbudowany docelowo do pow ok. 220m2 i ocieplony styropianem 15cm 0,031 w/mk + bojler na ciepła wodę 140l. Moje pytanie czy kocioł o mocy 10-12KW wystarczy na taką powierzchnię, podpatrzyłem na stronie eSterownik.pl wykresy spalania za poprzedni sezon szanownego kolegi zbigmaz1, który przy pow.320m2 i kotłe 17KW, nie przekroczył w okresie 12.2012-03.2013 mocy kotła 8-10KW. Może u mnie wystarczy te 10-12KW, żeby nie kisić 17KW, który może nie mieć wiekszęgo zapotrzebowania jak 8-10KW. Proszę o pomoc, jeżeli źle kombinuje to mnie poprawcie.

Pozdrawiam


Zauważ że takie spalanie w niskich wartościach jest dość dziwne. Robi to bufor o którym nie wspominasz a jest w instalacji. Nie ma takich obciążeń kotła bo woda jest z bufora a w nim ten spadek nie jest taki drastyczny który później musi być szybko nadrabiany gdy go nie masz. Jednak jak docieplisz tak jak piszesz to kocioł RBR 11kW potrafi się też wyżej rozpędzić niż to jest podawane w tabeli icon_smile.gif

PS

Nie dopisałem że te wykresy są średnie z mocy a nie faktyczne w danej chwili. Edytowano przez zbigmaz1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...