Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
agrosantos

2 stopy fundamentowe obok siebie

Recommended Posts

Witam. Otóż mam taki problem (czysto akademicki). Muszę postawić nową stopę fundamentową (pod słup ramy) obok istniejącej stopy fundamentowej (będącej częścią już istniejącej hali). Zależy mi na tym by słupy nowy i stary znajdowały się jak najbliżej siebie. Najprościej by było tą nową stopę posadowić nad starą stopą. Jednak w moim rozumowaniu to nie jest zgodne ze sztuką budowlaną bo wtedy stara stopa fundamentowa będzie przejmowała obciążenia od nowej i starej stopy. Wg mnie jako poprawnym wariantem by było posadowienie stóp starej i nowej (przy użyciu ścianki berlińskiej) na tym samym poziomie posadowienia. Jednak w tym wariancie słupy będą oddalone od siebie o odległość równą 2x odsadzki stóp. Czy są jakieś inne sposoby posadowienia fundamentów dzięki którym by była możliwość jak najbliższego posadowienia tych słupów obok siebie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi icon_biggrin.gif

Cytat

Witam. Otóż mam taki problem (czysto akademicki). Muszę postawić nową stopę fundamentową (pod słup ramy) obok istniejącej stopy fundamentowej (będącej częścią już istniejącej hali). Zależy mi na tym by słupy nowy i stary znajdowały się jak najbliżej siebie. Najprościej by było tą nową stopę posadowić nad starą stopą. Jednak w moim rozumowaniu to nie jest zgodne ze sztuką budowlaną bo wtedy stara stopa fundamentowa będzie przejmowała obciążenia od nowej i starej stopy. Wg mnie jako poprawnym wariantem by było posadowienie stóp starej i nowej (przy użyciu ścianki berlińskiej) na tym samym poziomie posadowienia. Jednak w tym wariancie słupy będą oddalone od siebie o odległość równą 2x odsadzki stóp. Czy są jakieś inne sposoby posadowienia fundamentów dzięki którym by była możliwość jak najbliższego posadowienia tych słupów obok siebie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi icon_biggrin.gif

no nie żebym się tam zaraz miał znać ale...
nie możesz nowej stopy postawić jak należy obok , zrobić jej niższej i zakończyć belką do starego słupa ????
z poziomem wyjdziesz na 0
a przerwy tyle co dylatacji Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)

Załączam rysunek poglądowy. Tylko jedna rzecz mi tak troszkę nie pasuje, bo jeśli zrobię stopę wraz z belką żelbetową w sposób jak w załączniku to ta stopa będzie trzymała tylko prawą stronę, a powinna i lewą. Czy może trzeba dać stopę symetryczną zamiast mimośrodowej której użyłem? Przepraszam za pytania które co dla niektórych mogą być infantylne:D

DSC01446.jpg

Cytat

Załączam rysunek poglądowy. Tylko jedna rzecz mi tak troszkę nie pasuje, bo jeśli zrobię stopę wraz z belką żelbetową w sposób jak w załączniku to ta stopa będzie trzymała tylko prawą stronę, a powinna i lewą. Czy może trzeba dać stopę symetryczną zamiast mimośrodowej której użyłem? Przepraszam za pytania które co dla niektórych mogą być infantylne:D

bardziej myślałem o czymś takim
rozmowa akademicka znaczy teoretyzujemy sobie

DSC01446.jpg

na takich wieszakach się domy stawia np. przy wstawianiu tzw. plomb
tylko oczywiście w praktyce ktoś to musi policzyć
  • Lubię to 1

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• oooo nie nie nie nie yaco181 te bombeczki musze miec dla moich corek :p 1. Wróbelek Elemelek – 110zl 2. Sowa "Mądra głowa" - 110 zl  
    • Zainteresowała mnie fotografia w tekście pokazująca "profile z otworami ułatwiającymi prowadzenie przewodów i rur". Jakie by te profile nie były, to w procesie produkcji nikt nie szlifuje krawędzi ich otworów, wiec elektryka, który przeciąga przez nie przewód tak jak to pokazano na fotografii, należałoby wygonić z budowy. Uszkodzenia izolacji przewodów murowane, co wychodzi podczas pomiarów przed oddaniem instalacji elektrycznej do eksploatacji. Potem jest szukanie gdzie i jak to się stało, kiedy stelaże obszyte są płytami, wszystko pomalowane, wykończone... a tu trzeba ściany pruć.
    • 1. Możesz kupić pokojowe sterowniki Autaon, podłączyć je do siłowników i będzie to jakoś działało. 2. Możesz kupić sterownik j.w. Auratona lub ciekawe rozwiązania Bero i sterować kotłem no/off i też jakoś będzie działało.    Pierwsze rozwiązanie jest proste, niezależne od tego co teraz masz, ale jak nagrzejesz salon a w jakimś pokoju będzie zimno, to kocioł nie będzie o tym wiedział i nie włączy się.   Drugie rozwiązanie jest o tyle lepsze, że centralnie sterujesz wszystkimi siłownikami i kotłem na zasadzie on/off. Ale ma jedną wadę, masz kocioł De Dietrich MCR3 Plus, do niego pewnie dedykowany sterownik komunikujący się z kotłem po OpenTherm. Na tym sterowniku możesz sporo podglądać i ustawiać. Sterując on/off musiał byś zrezygnować z tego dedykowanego sterownika.   Jak chcesz mieć full wypas zgodny z OpenTherm, to musisz poszukać czegoś, co z tym współpracuje, szukaj pod hasłem "sterowanie strefowe opentherm".  Być może system BeSmart od Beretty, może coś Honeywella. Temat jest szeroki i kłopotliwy o tyle, że niby OpenTherm to otwarty protokół z którego korzysta wielu producentów, ale nie wszyscy producenci postępują wg. tych samych zasad i nie wszystkie urządzenia ze sobą współpracują. Zdaje się, że akurat z De Dietrich jest akurat całkiem nieźle.     Instalatorzy kotłów i instalacji CO raczej Ci w tym nie pomogą poza podsunięciem dedykowanego albo uniwersalnego sterownika. Mój serwisant od kotła jak go zapytałem o czujnik pogodowy, to powiedział, że to tylko problemy robi. Jak ktoś się tym nie interesuje i nie lubi nowości, to woli to co zna i rozumie.    
    • Skoro Tobie nie chce się nawet napisać treści zadania, mnie się nie chce na to spojrzeć. 
    • Zamontuj na zasilaniu z pieca na bajpasie pompkę c.o. i będzie git   I zasilająca grzejniki rurka musi być powyżej górnej krawędzi grzejnika.
  • Popularne tematy