Skocz do zawartości

Satel Versa 10 - problemy z uruchomieniem


Recommended Posts

Zamontowałem instalację alarmowa opartą na centrali Satel Versa 10 i czujkach PIR Bosch Blue Line 2 (o obwodów). Wszystkie czujki połączyłem w konfiguracji 2EOL NC i tak też zaprogramowałem (wejścia od 2 do 9). Sygnalizator zewnętrzny SP-4001 podłączyłem zgodnie z instrukcją wykorzystując wejście 1 (działa). Problem jest taki że centrala nie aktywuje wejść czujek, zarówno podczas czuwania jak i testu wejść (są nieaktywne, diody nie migają itp.). Problem zapewne tkwi w ustawieniach (konfiguruję manipulatorem bo nie posiadam odpowiedniego kabla). Jakie ustawienia odpowiadają za mój problem ?


OK. Znalazłem zwarcie i teraz jest OK. Edytowano przez BIGL (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
Cytat

Witam, mam małe pytanko do ludzi którzy mają doświadczenie w montowaniu takich instalacji. Czy przy konfiguracji 2EOL/NC trzeba wykorzystać 4 żyły przewodu, czy też można tylko 3 (wspólna dla COM zasilania i styków). Czy wpływa to jakoś na pojawianie się fałszywych alarmów?


Spokojnie możesz zrobić to na wspólnej masie. W działaniu nie będzie różnicy. Problem pojawi się jak będzie trzeba coś pozamieniać na przewodach celem ustalenia przyczyn wadliwego działania urządzeń. Ale jest tez szansa, że nigdy cos takiego nie będzie miało miejsca.
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...