Skocz do zawartości

Trapez czy blachodachówka


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Szukam porady odnośnie blachy na dach. Z góry informuję o braku możliwości założenia dachówki, tak więc zostaje blacha. Wiele już pisano o pokryciach ale w żadnym wątku nie znalazłem odpowiedzi. Otóż jaka jest różnica między blachą trapezową al blachodachówką w jakości blachy zakładając tą samą blachę wsadową, tą samą hutę, i tą samą powłokę. Wiele się mówi o "papierowej" grubości blachy dachówkowej po tłoczeniu, że niby na krawędziach tłoczeń blacha jest jak papier i grad tudzież "igła" dziurawi dach. Prosze o informacje osoby które już blachodachówkę mają, czy mają jakieś doświadczenia z wytrzymałością blachy na tłoczeniach. Bardzo dziękuję i naturalnie pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja jestem stanowczo za blachą trapezową. I to nie z powodu niskich kosztów, (być może blachodachówka jest bardziej estetyczna), ale ze względu na czysty praktyzm. Arkusz blachy trapezowej można w każdej chwili wymienić, jeśli się na dachu coś z nim podzieje, duże, odcięte kawałki zawsze można wykorzystać (z blachodachówki jest więcej odpadów), według mnie, blacha jest również bardziej trwała. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. Poza tym, cena, blacha trapezowa jest pewnie tańsza...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...