Skocz do zawartości

Mała zmywarka - 45 cm


Recommended Posts

Cytat

A Ty stokrotko.35 jesteś panienką ? icon_lol.gif . :th_girl_hideface:


Przecież podaje się Ona jako,że jest kobietą icon_biggrin.gif
Mam kolegę który taką kupił,ale w domu jest ich tylko dwóch -On i jego żona ,ale patrząc na ceny to aż tak dużej różnicy w porównaniu z 60 nie ma a komfort nie porównywalny.I jeżeli nawet jest Was tylko dwóch to uważam ,że i tak warto kupić 60 cm.
Link do komentarza
Cytat

Ja często jem w pracy a córa w szkole.


Ale chyba nie jadacie tylko raz na dzień ? , bo to niezdrowe. icon_biggrin.gif
Z technicznego punktu widzenia jest tak jak bajbaga napisał . Teraz uważaj będzie najważniejsze ....., w dużej zmywarce możesz sztaplować naczynia i nie musisz ich codziennie myć pod warunkiem że je z lekka oczyścisz i drzwiczki muszą być lekko uchylone żeby się nie zaśmiardło . Ślady po jedzeniu nawet jak przyschną nic się nie stanie , zmywara da sobie z tym radę . Oczywiście w takim układzie niezbędne jest posiadanie odpowiedniej rezerwy naczyniowo-sztućcowej , czy jakoś tak .

Cytat

Przecież podaje się Ona jako,że jest kobietą icon_biggrin.gif


mehatylu jeden oprócz stanu płci są jeszcze stany cywilne . icon_lol.gif
Ale już wszystko jasne , stokrotka.32 nie odpowiadając na moje durne pytanie ....., odpowiedziała . To jest sztuka i przejaw geniuszu .Czy nie ? . icon_redface.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

mehatylu jeden oprócz stanu płci są jeszcze stany cywilne . icon_lol.gif
Ale już wszystko jasne , stokrotka.32 nie odpowiadając na moje durne pytanie ....., odpowiedziała . To jest sztuka i przejaw geniuszu .Czy nie ? . icon_redface.gif


Stan cywilny to jedno a nazewnictwo potoczne to drugie icon_biggrin.gif na mężatki nieraz mówią "Panienki" icon_lol.gif jak i pannę pozywają ,że jest kobietą icon_smile.gif

Cytat

Pod warunkiem, że się zmieści ............. icon_biggrin.gif


Jak to mówią jak się popieści ,to i się zmieści icon_mrgreen.gif
Widzę,że wszyscy tu polecają 60-tkę i to jest uważam słuszne,a z drugiej strony to czy warto jeżeli tak jak pisze stokrotka jest mało do zmywania a jedynie będzie ona służyła bardziej jako rekwizyt niż narzędzie codziennego użytku icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ja mam w domu zamontowaną taką zmywarke 45 cm i jestem z niej bardzo zadowolona.Nasza rodzinka liczy 3 osoby czyli ja i moich dwoch chłopaków (syn 18 lat) Zmywam w niej naczynia z calego dnia i od razu dodaje,ze jestem osobą duzo gotującą.Nie ma dnia bez dwu daniowego obiadu,śniadania i normalnej kolacji.Placek pieczony jest niejednokrotnie dwa razy w tygodniu.Gotowanie i pieczenie jest moją pasją.Gdybym naczytala sie tych komentarzy ktore tutaj piszecie pewno bym kupila wieksza ktora by mi zupełnie nie była potrzebna.Ani razu nie zdarzylo sie jeszcze tak,zeby mi w niej zabrakło miejsca.Zmywarke mam z firmy Bosch ktora jest naprawdę rewelacyjna i czasami jest nawet tak,ze wkladam mneijszy garnek w wiekszy ,a i tak moja zmywarka super sobie z tym poradzi.
Link do komentarza
Cytat

Widzę,że wszyscy tu polecają 60-tkę i to jest uważam słuszne,a z drugiej strony to czy warto jeżeli tak jak pisze stokrotka jest mało do zmywania a jedynie będzie ona służyła bardziej jako rekwizyt niż narzędzie codziennego użytku icon_biggrin.gif



Lub wybrać jeszcze mniejsza "nadblatową".

Ale słuszne jest też to:


Cytat

Teraz uważaj będzie najważniejsze ....., w dużej zmywarce możesz sztaplować naczynia i nie musisz ich codziennie myć



I na koniec - zmywarka to także gary, a nie tylko zastawa.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo słuszna uwaga daqqulka , ta ustawność w zasadzie przesądza o wszystkim bo nie trzeba kombinować jak koń pod górkę jak zmieścić jakiś gar . A ja głupi o tym zapomniałem , ech z Ciebie to jest mądrutka kobieta . :scratching:


Zastanawiam sie jakie Wy macie te zmywarki skoro tak ciezko Wam ustawic brudne naczynia
Link do komentarza
albo jakie naczynia, skoro trudno je wcisnąć do zmywarki ....

a tak na poważnie
mam taką na oku|:

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudow...z020.bhtml#opis

a tu jest 60-ątka, ta sama firma, ta sama cena

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudow...z030.bhtml#opis


Ale wiem, że jak kupię 60-tke, to będę musiała dokupić kilka kompletów naczyń,
będę wkurzać się, kiedy będzie pełna by ją załączyć.
Jestem sknerą więc połowy załadowanej nie załączą .....

Kurcze, sama nie wiem

Musze zdecydować póki jeszcze meble do kuchni nie zaczęły się "robić"
Link do komentarza
Cytat

Bardzo słuszna uwaga daqqulka , ta ustawność w zasadzie przesądza o wszystkim bo nie trzeba kombinować jak koń pod górkę jak zmieścić jakiś gar . A ja głupi o tym zapomniałem , ech z Ciebie to jest mądrutka kobieta . :scratching:



nie wierzę - cóż widzą moje oczęta - demo przyznał mi rację icon_razz.gif , i jeszcze komplement jakiś przemycił icon_lol.gif


Cytat

Zastanawiam sie jakie Wy macie te zmywarki skoro tak ciezko Wam ustawic brudne naczynia



aj tam od razu ciężko - trzeba się trochę nakombinować ...
na górze wiadomo - kubeczki , na dole pół miejsca na talerze i sztućce i tylko pół zostaje na garnki - wejdzie tam jeden średniej wielkości garnek i jedna miska - i po miejscu icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale wiem, że jak kupię 60-tke, to będę musiała dokupić kilka kompletów naczyń,
będę wkurzać się, kiedy będzie pełna by ją załączyć.
Jestem sknerą więc połowy załadowanej nie załączą .....


Po co kupować ,sąsiadce albo sąsiadowi możesz jakieś gary umyć aby nie czekać aż ją zapełnisz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

albo jakie naczynia, skoro trudno je wcisnąć do zmywarki ....

a tak na poważnie
mam taką na oku|:

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudow...z020.bhtml#opis

a tu jest 60-ątka, ta sama firma, ta sama cena

http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudow...z030.bhtml#opis


Ale wiem, że jak kupię 60-tke, to będę musiała dokupić kilka kompletów naczyń,
będę wkurzać się, kiedy będzie pełna by ją załączyć.
Jestem sknerą więc połowy załadowanej nie załączą .....

Kurcze, sama nie wiem

Musze zdecydować póki jeszcze meble do kuchni nie zaczęły się "robić"




Kurcze popatrz ile one wody biorą i prądu. Ja mam taką http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudow...00eu.bhtml#opis
Link do komentarza
Cytat

Kurcze popatrz ile one wody biorą i prądu. Ja mam taką http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudow...00eu.bhtml#opis


Nie pocieszaj się że Twoja mało bierze , stokrotka.35 będzie przy 60-ce myć raz na trzy dni więc to zużycie dzielone przez trzy .
Może ja żyję w jakimś nietypowym i mało reprezentatywnym środowisku ale tu mówi się że mała zmywarka to nieporozumienie .
Link do komentarza
Standardowy komplet naczyń to: duży talerz płaski, duży talerz głęboki, mały talerz, filiżanka ze spodkiem i komplet sztućców.

Niby dużo, ale jedna salaterka (większa) to - 1 kpl. naczyń,
Jeden garnek, to też co najmniej - 1 komplet naczyń.

Napakowanie zmywarki, po objedzie (przy założeniu, zę wszystkie gary też) jest nie lada wezwaniem.
Mam 60 i bywa tak, że po objedzie (niedzielnym) dla 3 osób, brakuje miejsca i większe gary myte są "ręcznie".
Na "co dzień", (2 osoby) zmywarka (wszystko) zmywa co 2 dzień.

Ps. wymiary zmywarek to zewnętrzne, komory mają średnio o 10cm mniej.
Link do komentarza
Cytat

Standardowy komplet naczyń to: duży talerz płaski, duży talerz głęboki, mały talerz, filiżanka ze spodkiem i komplet sztućców.

Niby dużo, ale jedna salaterka (większa) to - 1 kpl. naczyń,
Jeden garnek, to też co najmniej - 1 komplet naczyń.

Napakowanie zmywarki, po objedzie (przy założeniu, zę wszystkie gary też) jest nie lada wezwaniem.
Mam 60 i bywa tak, że po objedzie (niedzielnym) dla 3 osób, brakuje miejsca i większe gary myte są "ręcznie".
Na "co dzień", (2 osoby) zmywarka (wszystko) zmywa co 2 dzień.

Ps. wymiary zmywarek to zewnętrzne, komory mają średnio o 10cm mniej.




Sniadanie przewaznie czajnik i bułki z czymś tam lub zupa mleczna,obiad garnek na zupe,garnek na ziemniaki,patelnia na jakies miesko i salaterka na sałatke,3 talerze głebobkie,3 plytkie i sztućce .Kolacja to żurek lub tez kanapki do tego 3 szklanki nie pijemyw filizankach ze spodkami. i niby to ma mi się nie zmiescic do zmywarki 45 cm ?! Nie wiem może ja w jakimś innym swiecie zyje mniej problemowym ? nie wiem,ale moja zmywarka upchana nawet na maksa zmywa wszystko do czysciutka na programie 29 minutowym. Drugą rzeczą jest trzymanie brudnych garów 2-3 dni w zmywarce! Przeciez to się zasmierdzi ! Ludzie! nie wyobrazam sobie polozyc się spac i miec brudne gary! To syf na maxa.Naczynia wkladam do zmywarki,myje płyte,lacobel na scianie,scieram blat,przecieram zmoczoną sciereczką z mikrofiby meble,okap,scieram podłoge i wtedy mogę zając się już tylko sobą.Zazwyczaj zaczynam swoją prace zawodową.
Link do komentarza
Mam "dźwiękoszczelną" zmywarkę i zamknięte w niej na noc (od czasu do czasu) "gary" nie przeszkadzają mi w spokojnym śnie - nie mam z tym problemów.

Raczej nie stosuję półfabrykatów w kuchni, tak więc do zupy zużywam raczej dwa gary, a bywa, że i trzy, a o drugim już nie wspomnę i nie nakładamy porcji na talerze.
Niedzielne obiady są u nas "celebrowane", tak więc jest obiadem "ponadnormatywnym, a to oznacza że mam kłopoty z umieszczeniem na 1 raz wszystkich "garów".

Ps. Nigdzie nie pisałem że 45 jest zbyt mała (ba nawet proponowałem mniejszą), a opisany przykład braku miejsca w 60 dotyczył tylko moich własnych doświadczeń, wynikających z naszych potrzeb.
Link do komentarza
Cytat

Mam "dźwiękoszczelną" zmywarkę i zamknięte w niej na noc (od czasu do czasu) "gary" nie przeszkadzają mi w spokojnym śnie - nie mam z tym problemów.

Raczej nie stosuję półfabrykatów w kuchni, tak więc do zupy zużywam raczej dwa gary, a bywa, że i trzy, a o drugim już nie wspomnę i nie nakładamy porcji na talerze.
Niedzielne obiady są u nas "celebrowane", tak więc jest obiadem "ponadnormatywnym, a to oznacza że mam kłopoty z umieszczeniem na 1 raz wszystkich "garów".

Ps. Nigdzie nie pisałem że 45 jest zbyt mała (ba nawet proponowałem mniejszą), a opisany przykład braku miejsca w 60 dotyczył tylko moich własnych doświadczeń, wynikających z naszych potrzeb.


No własnie ,kazdy z nas ma inne doświadczenia i inne zmywarki.Chwali to co jest dla niego najlepsze.Natomiast moja zmywarka równiez jest dzwiekoszczelna i zupelnie szczelna,jednak Twoje gary tak samo jak i moje przetrzymane przez dwa dni uwierz mi,że sie zasmierdzą.Dodam jeszcze,ze nie jestem kucharką amatorką i nie uznaje gotowego jedzenia,a obiady nie tylko niedzielne,ale i tygodniowe są w moim domu celebrowane.To tak ku wyjaśnieniu.Moja 45 cm zmywarka dla mojej rodziny jest wystarczającą.

a i zapomnialam .Może dasz mi przepis na zupe w dwóch garach ?? icon_biggrin.gif Bardzo proszę
Link do komentarza
Najlepiej wcale nie kupuj , bo to kosztuje , zużywa to i tamto , sie zepsuje jeszcze . Zmyjesz własnymi ręcyma to frajdy więcej .
Generalnie z taką zmywarą to same kłopoty , do wody i prądu trza podłączyć , co gorsza do ścieku też .
Więc suma sumarum zmywanie w wersji analog dla tak małej ilości naczyń , najlepsze !!!.

Cytat

Drugą rzeczą jest trzymanie brudnych garów 2-3 dni w zmywarce! Przeciez to się zasmierdzi ! Ludzie! nie wyobrazam sobie polozyc się spac i miec brudne gary! To syf na maxa.


Głupstwa piszesz , pisałem że trzeba wstępnie oczyścić i nic nie śmierdzi . Można też tylko przepłukać w zmywarce , jest taki program . Ale pewno o tym za bardzo nie masz pojęcia , bo całą swoją uwagę koncentrujesz na algorytmie upychania takiej ilości garów do swojej małej zmywarki . Bo przy małej zmywarce to faktycznie nieźle trzeba się nakombinować i mieć gotowe algorytmy żeby to wszystko jakoś upchać . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
My ostatnio kupiliśmy Whirlpool 60cm i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jeżeli masz miejsce to polecam ci 60 - o mycie co 3 dni się nie martw, można przecież wybrać program 1/2 załadunku i korzystać z jednego kosza. 60 cm jest bardziej ustawna (myjemy taż garnki i patelnie) i praktyczna. Z praktycznych rzeczy polecam szufladę górną na sztućce , górny kosz regulowany bez wyjmowania (jak potrzebujesz więcej miejsca na dole np. garnki.
Ja przed zakupem obejrzałem kilkadziesiąt modeli zmywarek i różnice są ogromne.....
Link do komentarza
Cytat

Mam jeszcze jedno pytanko:
czy ok 1,5 - 2 metry od zmywarki do odpływu nie spowoduje zakłócenia jej pracy i czy pompka w takim przypadku da rade



W instrukcji będzie napisane.
Standard to długość węża do 4m i wysokość odpływu do 1m. Przed zakupem sprawdzić, czy do danego modelu są dostępne dłuższe węże odpływowe.

Ps. Standardowe węże maja długość 1,5 do 2m. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Mam jeszcze jedno pytanko:
czy ok 1,5 - 2 metry od zmywarki do odpływu nie spowoduje zakłócenia jej pracy i czy pompka w takim przypadku da rade


Akurat w tym przypadku długość nie będzie miała żadnego znaczenia..... , -długość węża odpływowego icon_lol.gif . Decyduje wysokość podnoszenia słupa wody .
Ale jakby co , to zawsze można zastosować przedłużkę . icon_biggrin.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mam taką zmywarkę gotuje ,uzywam jej od 5 miesięcy i nie narzekam,a Wy uzytkownicy 60 cm zmywarek piszecie jaka 45 cm jest niepraktyczna i wykłocacie sie o to nie mając zielonego pojecia,bo nie macie takiej zmywarki.Po co namawiac kogoś do czegoś co bedzie nieuzyteczne. Pobór mocy prądu w mniejszej jest mniejszy,pobór wody też jest mniejszy niż w 60 i chyba na jedno wyjdzie czy zmyje sie naczynia raz dziennie czy raz na dwa dni,a lepiej wydaje mi się położyc sie spac ze swiadomością,ze w zmywarce nie zalegają brudy.Zaraz chyba pojde i wywale moją,bo uznam,ze 60 bedzie lepsza .



Pierwszą zmywarkę kupiłam 21 lat temu, więc myślę, że jakieś pojęcie chyba już mam icon_biggrin.gif

Pobór wody zależy od modelu - nowsze duże pobierają poniżej 10 litrów wody na cykl, starsze modele mniejszych, które też są jeszcze w sprzedaży pobierają po kilkanaście litrów.

Jeśli chodzi o prąd, to wielkość raczej niewiele ma do tego, bo to zależy od klasy energetycznej urządzenia. Od A+++ do G (też są jeszcze w sprzedaży).

Nie bardzo mogę sobie wyobrazić związek między zawartością zmywarki a snem :bezradny:
Link do komentarza
Cytat

Pierwszą zmywarkę kupiłam 21 lat temu, więc myślę, że jakieś pojęcie chyba już mam icon_biggrin.gif

Pobór wody zależy od modelu - nowsze duże pobierają poniżej 10 litrów wody na cykl, starsze modele mniejszych, które też są jeszcze w sprzedaży pobierają po kilkanaście litrów.

Jeśli chodzi o prąd, to wielkość raczej niewiele ma do tego, bo to zależy od klasy energetycznej urządzenia. Od A+++ do G (też są jeszcze w sprzedaży).

Nie bardzo mogę sobie wyobrazić związek między zawartością zmywarki a snem :bezradny:





Dlatego własnie warto zainwestować w coś lepszego,nie warto oszczędzać na zmywarce,bo ona ma sluzyc dosyć czesto.Co do snu i bałaganu wiem,ze wiele osob nie może mnie zrozumieć,cóz na to poradze,ze lubie miec czysto i pachnąco w domu i nie myśleć,ze musze rano wstac i pozmywac:(
Link do komentarza
no patrz, a mnie się wydawało, że tu coś pisałam... no prawie jestem pewna i nawet było na temat i motyla noga- znikło icon_lol.gif

swoją karierę ze zmywarkami zaczynałam od malutkiej (nawet nie wiem ile litrów miała)- trochę większa od mikrofali. później była 45, teraz 60. nigdy, przenigdy nie wrócę do małych, często nie wszystko mogę wcisnąć do 60. tylko ja jestem kucharka- amatorka, pewnie w tym tkwi problem icon_rolleyes.gif nie odczuwam też radości w projektowaniu układu naczyń w zmywarce, by weszło jak najwięcej. czas ten wolę poświęcić na siedzenie całymi dniami na forum, umieszczaniu swoich żałosnych zdjęć (bo przecież te są najlepsze) i odliczaniu sekund do zjazdu.
Link do komentarza
Mała zmywarka się zwyczajnie nie opłaca. No chyba że mieszkasz sam. Sam posiadam zmywarkę o szerokości 60 cm i jak dotąd jestem zadowolony z efektów zmywania i z samego produktu icon_smile.gif Swoją zmywarkę Electrolux ESL67040R i jak dotąd nigdy nie miałem z nią problemów, dlatego polecam wszystkie produkty Electroluxa. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mała zmywarka się zwyczajnie nie opłaca.


Tak jest !!! , zwyczajnie nie opłaca .
A ja pierwszą miałem whirlpoola , która wytrzymała 12 lat . Nastepną zanabyłem tej samej firmy ale już z elektronicznym sterowaniem ,choć kolega zajmujący się naprawami tego sprzętu nie polecał z elektroniką , ale znajdź tu pani teraz bez niej .
Link do komentarza
Ja mam zmywarkę siemensa i obawiałam się, że nie ma funkcji połowy załadunku. teraz wiem (po 4 latach użytkowania), że byłaby zbędna. jest za to funkcja eco, która zużywa mniej wody i prądu.

dla mnie 15 cm robi olbrzymią różnicę icon_cool.gif szczególnie w przypadku mycia garnków lub patelni. Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Mamy zmywarkę 45 cm i dla 2-3 osobowej rodziny niestety jest za mała. Nie chodzi nawet o ilość talerzy ale garnki ciężko tam zmieścić wszystkie. Lepiej kupić 60 cm. Natomiast nie ma co przesadzać z ilością programów w zmywarce. Używamy tylko podstawowego z myciem na 65 stopni i to wszystko. Lepiej kupić sprzęt dobrej firmy niż byle co z dużą ilością niepotrzebnych bajerów. Edytowano przez kdd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja jestem jeszcze bardziej zadowolony bo mam taką :
http://www.mediamarkt.pl/zmywarka-whirlpoo...CFUld3godi2kAZQ
lepsze wrogiem dobrego . icon_razz.gif


Widzisz demo to co dla jednego jest najlepsze nie koniecznie musi być dla drugiego ;).Jednak polową sukcesu jest to,że jak wydasz na coś pieniądze i jestes z tego zadowolony to nie sa to pieniądze zmarnowane.Ja nie jestem zwolenniczką marki Whirlpool i to nie bez powodu.Mam lodówke tej firmy,wczesniej miałam pralke i wszystko wytrzymało i dobrze słuzyło do momentu przekroczenia okresu gwarancyjnego.Nie wspominając o lodowce ktora dokladnie dwa dni po zakonczeniu gwarancji na nią zaczeła sie psuc.Najpierw padły uszczelki których koszt wymiany to połowa ceny całej lodówki.Dlatego ja mam dziką wysypke i alergie na Whirlpool.Wiesz czym mnie urzekła moja zmywarka? tym,że jest w klasie A+ na co zwaracam szczególną uwagę,bo prąd niestety nie tanieje,funkcja szybkiego zmywania,czujnik aqasensor tzn ta zmywarka sama dostosowuje ilość płukania do naczyń które wymagają dodatkowego płukania,jak i wymiennik ciepła,podczas ktorego temperatura raz nagrzanej wody nie idzie na marne tylko jest wykorzystywana do kolejnych etapów jak i do samego suszenia no i do tego oczywisce wymiary zmywarki 45 cm przemówiły za jej zakupem.Pasowała mi również do mebli ,bo ma panel zabudowany i niewidoczny,wiec fajnie sie wtopiła w całość zabudowy.To sa te czynniki które przekonały mnie do jej zakupu.Co do programów to koszystam z dwóch z szybiego zmywania 29 minut który nadaje sie do zmywania naczyn bez przypalen oraz z programu ktory trwa 60 minut i zmywa najtrudniejszy brud.To są argumenty ktore przemawiają na plus,a minusów jeszcze nie dostrzegłam(i dzieki Bogu)byc może sie to komuś kiedyś na przyszlość przyda co napisałam.Miłego dnia zycze wszystkim Edytowano przez gośiówa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja jestem jeszcze bardziej zadowolony bo mam taką :
http://www.mediamarkt.pl/zmywarka-whirlpoo...CFUld3godi2kAZQ
lepsze wrogiem dobrego . icon_razz.gif



no czytam opis, czytam i oczom nie wierzę. Demo, ktoś wpuścił Cię w maliny. Twoja zmywarka ma zaledwie 59,7 cm icon_wink.gif :takaemotka:

jak już polecamy i się chwalimy co mamy, to i ja napiszę:

http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywar...l?source=browse

jedyny minus jaki odkryłam; naczynia same się do niej nie pakują icon_lol.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...