Skocz do zawartości

Mocowanie balustrady


Recommended Posts

  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...
W przypadku balustrad z konstrukcją w postaci słupków mocować je można w dwóch wariantach. Pierwszy to mocowanie słupków do podłoża - słupki mają wtedy przyspawaną kryzę np. w przypadku słupka 42,4 mm kryza jest o średnicy fi 95 i 3-punktowo mocuje się słupek do podłoża. Drugim wariantem są słupki mocowane do boku. W przypadku gdy bieg schodów jest bardzo wąski i nie chcecie zabierać sobie miejsca słupki przyspawane mają dwie szpilki w formie pręta fi 12 mm i na żywicy mocuje się je do boku. Do każdego miejsca można dobrać odpowiedni typ mocowania, biorąc pod uwagę indywidualne wymagania klienta.

http://www.eskatt.pl/system-42-4-mm-c-1_19_33_67.html
Link do komentarza
Witam.

Ja z kolei mam pytanie, jak zamocować portfenetr - balustradę do elewacji, kiedy mam już położone ocieplenie - 20cm styropianu? Jak to powinno być wykonane, żeby nie demolować elewacji?

Chciałbym zamontować samą barierkę jedną albo dwie poziomo, bez elementów pionowych.
Link do komentarza
Gość designnterior
Cytat

Witam, Czy jest możliwy montaż boczny balustrady w schodach drewnianych, tak aby przymocować ją do belek policzkowych?




Również potwierdzam ze jest taka mozliwość
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Ja z kolei mam pytanie, jak zamocować portfenetr - balustradę do elewacji, kiedy mam już położone ocieplenie - 20cm styropianu? Jak to powinno być wykonane, żeby nie demolować elewacji?

Chciałbym zamontować samą barierkę jedną albo dwie poziomo, bez elementów pionowych.




Proponuję wykonanie takiego zabezpieczenia w formie rury fi 42,4 mm mocowanej do ściany. Można ją mocować dwojako:

1. Do poziomej rury wkleić kolanko + wstawkę z rury + przyspawaną kryzę. Kryzę 3-punktowo mocuje się do elewacji. Przez styropian należy przebić się do żelbetu i na żywicy przymocować pręt gwintowany. Na kryzę nakładana jest rozeta maskująca więc śruby nie będą widoczne.

2. Do rury przyspawać szpilkę w formie pręta fi 12 mm i również w ten sam sposób się przymocować. Na szpilkę również można nałożyć małą rozetkę fi 30 mm aby nie było widoczne mocowanie.

Wszystkie spawania wykonuje firma, a w ofercie uwzględniane są wszystkie akcesoria potrzebne do montażu.

http://www.eskatt.pl/zabezpieczenia-okienne-c-153_154.html
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...