Skocz do zawartości

Ledy zapytanie


Recommended Posts

Witam, piszę z takim pytaniem ponieważ mam ledy rgb z sufitu z jednego pokoju zostało mi około 5 m i teraz robię drugi pokój tylko w tym drugim chciałbym zrobic też ledy ale swiatło zimne a to rgb bez kontrolera świeci właśnie na światło zimnie czy orietuje się ktoś czy da się połaczyc rgb z zwyklymi swiatło zimnymi. bo wole użyc to co mi zostało niż kupywac dodatkowo ledy. Proszę o pomoc w razie nie scisłości postaram się napisac bardziej zrozumiale. Z góry dziekuje za pomoc
Link do komentarza
Sterownik rgb to w zasadzie trójkanałowy ściemniacz – zmieniając intensywność poszczególnych barw podstawowych uzyskujemy pełną paletę barw. Zgodnie z twoim spostrzeżeniem, gdy wszystkie 3 składowe świecą równo mamy światło białe. Tyle w teorii. W praktyce światło "białę" uzyskane z 3 składowych rgb zwykle jest złej jakości. Jego barwa jest inna niż białych LED-ów. Nie polecam ich mieszania, bo w świetle każdego z tych dwóch odcinków kolory przedmiotów będą wyglądały inaczej. Efekt może być koszmarny. No i jeszcze ilość światła emitowanego przez te 5 m diod rgb może być zupełnie inna niż 5 m diod białyych. Moim zdaniem dużo lepiej dokupić już te dodatkowych 5 m białych LED.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Problem z oświetleniem dopadł także i Mnie.
Założyłem w łazience żarówki LED SMD 12V 275Ma 3.3W, do tego podłączyłem tranformator TOROIDALNY 2X100W.
Problem polega na tym że co jakiś czas przy włączaniu światła w łazience włącza się bezpiecznik oświetlenia w łazience.
Myślałem że spowodowane jest to jakimś zwarciem poprzez złe podłączenie, ale gdyby tak było bezpiecznik wyskakiwałby za każdym razem gdy tylko włączam światło.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...