Skocz do zawartości

Monitoring podwórza - rozwiązanie techniczne


mariush

Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące monitoringu podwórza, a w zasadzie rozwiązania technicznego, które by go umożliwiło. Spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat, przede wszystkim pytanie jest takie, czy lepiej zastosować monitoring ip czy też tradycyjny analogowy? Zależałoby mi na zminimalizowaniu kosztów, ale z drugiej strony nie chcę kupować zabawek czy niewydajnego sprzętu. Co byście doradzili?
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie dotyczące monitoringu podwórza, a w zasadzie rozwiązania technicznego, które by go umożliwiło. Spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat, przede wszystkim pytanie jest takie, czy lepiej zastosować monitoring ip czy też tradycyjny analogowy? Zależałoby mi na zminimalizowaniu kosztów, ale z drugiej strony nie chcę kupować zabawek czy niewydajnego sprzętu. Co byście doradzili?



IP bardzo mocno upraszcza instalację, jeden router WiFi i wszystkie kamery wysyłają obraz do jednego miejsca. Wydaje mi się, że w analogu kable są niezbędne, chociaż może się mylę?
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie dotyczące monitoringu podwórza, a w zasadzie rozwiązania technicznego, które by go umożliwiło. Spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat, przede wszystkim pytanie jest takie, czy lepiej zastosować monitoring ip czy też tradycyjny analogowy? Zależałoby mi na zminimalizowaniu kosztów, ale z drugiej strony nie chcę kupować zabawek czy niewydajnego sprzętu. Co byście doradzili?


Rozumiem że przez IP masz na myśli kamerę tzw. internetową z możliwością podłączenia do internetu czy też routera bez potrzeby włączania komputera, a przez analog masz na myśli zwykłą kamerę podłączoną kabelkiem do komputera

też o tym myślę i zastanawiam się nad tym kiedy taki monitoring mi będzie potrzebny, czy wówczas gdy jestem w domu chcę mieć podgląd na podwórze czy chcę widzieć co się dzieje i być alarmowany wówczas gdy mnie w nim nie ma, jeżeli pierwsze wybierz zwykłą kamerę, w drugim kamerę IP, w kwietniowym numerze CHIP znajdziesz kompletną instrukcję jak to wykonać
Link do komentarza
Cytat

Zależałoby mi na zminimalizowaniu kosztów, ale z drugiej strony nie chcę kupować zabawek czy niewydajnego sprzętu. Co byście doradzili?


Najbardziej wydajnym i bez awaryjnym będzie dobry piesek.Lepszego monitoringu nie znajdziesz bo to takie dwa w jednym- monitoring i ochrona icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak jak piszą koledzy, ip to dobre rozwiązanie. Możesz monitorować sytuację w domu/ na zewnątrz leżąc w tym samym czasie na plaży i popijać drinka.




dodaj do tego szybki internet + stały adres Ip



Co do monitoringu to kamery na IP będą tańsze

ale osobiście polecał bym analoga. Ja mam zamontowane 4 kamery Dzień/Noc (podczerwień) + rejestrator. Od samego początku działa bez problemów.

Link do komentarza
i zapewne ups :scratching:
bo jak prąd wyłączą to żadne kamery nie pomogą

do samej obserwacji podwórza to chyba optowałbym za IP, bo tu wystarczy kamerka (koszt jakieś 250-350 PLN - zewnętrzna tyle kosztuje, wewn - okolice 200-220) i router czy tam AP za 50-120 PLN - podgląd na kompie, telefonie (w zasięgu wi-fi), a przy posiadaniu neta, z każdej lokalizacji, powiadomienie na tel, e-mail (kamerka się aktywuje i przesyła fotę), możliwość nagrywania na kompie (tu podtrzymanie routera i kamerki z UPS)

dla samego zabezpieczenia - "zwykły" z centralką w opcji powiadamiania telefonicznego, z pewnością przy opcji zasilania akumulatorowego trochę pociągnie bez prądu

to pierwsze przetestuję w długi weekend icon_smile.gif Edytowano przez Barbossa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja również polecam analoga ciągle go montuję. Wydajesz pieniądze i działa tutaj z ruterem jest różnie trzeba mocniejszy antenę mocną żeby sygnał był silny. Kabel jest nie zawody jeśli jest możliwość go zamaskować. U siebie w domy mam 3 kamery w analogu wideo rejestrator i zdarzenia się nagrywają. Skonfigurowane połączenie internetowe i tez popijając drinka mam podgląd z kamer w necie.
Link do komentarza
Cytat

Ja również polecam analoga ciągle go montuję. Wydajesz pieniądze i działa tutaj z ruterem jest różnie trzeba mocniejszy antenę mocną żeby sygnał był silny. Kabel jest nie zawody jeśli jest możliwość go zamaskować.



Nie bardzo rozumiem, dlaczego analog miałby być niezawodny, a router zawodny? Wszystko jak zwykle rozbija się o jakość sprzętu i konkretny egzemplarz. Większa zawodność routera przy podobnej klasie sprzęcie może być uzależniona tylko od złej konfiguracji. To trochę tak, jakby powiedzieć, że kablówka jest bardziej niezawodna niż radio, bo idzie po kablu...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...