Skocz do zawartości

Kupno działki z gotowym stanem zerowym


rustin

Recommended Posts

Witam,
znalazłem ofertę sprzedaży działki z gotowym stanem zerowym, natomiast nie planowałem budowy w tym roku, ale może za rok lub dwa. Moje pytanie jest takie, ile może "poczekać" budowa wstrzymana na etapie stanu zerowego? Fundamenty zostały wykonane w lecie 2012r.
Co więcej, czy oprócz tego, że fundamenty źle znoszą zimy to czy są jakieś inne przeszkody żeby zaczekać z kontynuacją budowy (np. czy dokumentacja nie ulegnie przedawnieniu itp?).
Link do komentarza
Cytat

Witam,
znalazłem ofertę sprzedaży działki z gotowym stanem zerowym, natomiast nie planowałem budowy w tym roku, ale może za rok lub dwa. Moje pytanie jest takie, ile może "poczekać" budowa wstrzymana na etapie stanu zerowego? Fundamenty zostały wykonane w lecie 2012r.
Co więcej, czy oprócz tego, że fundamenty źle znoszą zimy to czy są jakieś inne przeszkody żeby zaczekać z kontynuacją budowy (np. czy dokumentacja nie ulegnie przedawnieniu itp?).


Jeśli budowa jest przerwana na dłużej niż 3 lata (brak w tym czasie wpisu do dziennika budowy) to trzeba wystąpić o nowe pozwolenie na budowę ,jeszcze trzeba sprawdzić ważności decyzji o warunkach zabudowy. Termin jest ustalany przez organ wydający decyzję i jest w decyzji.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli budowa jest przerwana na dłużej niż 3 lata (brak w tym czasie wpisu do dziennika budowy) to trzeba wystąpić o nowe pozwolenie na budowę ,jeszcze trzeba sprawdzić ważności decyzji o warunkach zabudowy. Termin jest ustalany przez organ wydający decyzję i jest w decyzji.




rozumiem, a co jeśli chodzi o wylane fundamenty? czy można określić ile mogą pozostać w takim stanie?
Link do komentarza
Cytat

Jeśli budowa jest przerwana na dłużej niż 3 lata (brak w tym czasie wpisu do dziennika budowy) to trzeba wystąpić o nowe pozwolenie na budowę ,jeszcze trzeba sprawdzić ważności decyzji o warunkach zabudowy. Termin jest ustalany przez organ wydający decyzję i jest w decyzji.



a co ma do tego wazność decyzji o warunkach zabudowy?
Po pierwsze to warunki zabudowy ważne są do momentu ogłoszenia planu zagospodarowania przestrzennego,
po drugie, jak już budowa zaczęta to już plan nic nie zmieni (tak ogólnie, bo różne cuda się zdarzają np budowa jakiejś autostrady)
Najważniejsze (jak napisał już animus) to co 3 lata wpis w dzienniku budowy

Jak fundamenty zasypane, obsypane z zewnątrz, to nic się im nie stanie

pozdrawiam
Link do komentarza
Proszę o szybką odpowiedź. Dogadałem się co do ceny tej działki i ją kupuję. Poprosiłem aby sprzedający dostarczył mi wypis , że działka nie jest zadłużona,nie ma jakiś na nią kredytów itd. Ma taki wyciąg pobrać bodajże z księgi wieczystej,sądy ?

Druga sprawa, na dniach idziemy do notariusza. Wiem , że trzeba aby w akcie notarialnym było zaznaczone, że wszystkie warunki zabudowy,plany itd tej budowy ,przyłącza przeszły na mnie czyli kupującego. No właśnie, co jeszcze?
Czy oprócz takiego wpisu potrzebuję jeszcze jakiegoś oświadczenia czy coś? czy to wystarczy i potem sam już resztę załatwię, tylko pytanie gdzie i jak to zgłosić po kupnie? Edytowano przez rustin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...