Skocz do zawartości

Poddasze mieszkalne-problem techniczny z montażem OSB


Recommended Posts

Bardzo prosze o radę.
Nie wiem czy ekipa chce mnie orżnąć czy mają rację. Nigdzie nie mogę znależć informacji na ten temat.

Chodzi o płyty osb na skosach w poddaszu użytkowym. Moja ekipa twierdzi , że teraz właśnie tak się robi, bo płyty kartonowo-gipsowe będą - prostsze, nie będą odpadać etc.

A moje poddasze wygląda tak: szkielet drewniany, brak wentylacji mechanicznej (i tu właśnie się zastanawiam, czy wilgoć nie będzie zatrzymywać się na osb?), ocieplenie 20cm, na dachu bitum..

Nie wiem co jeszcze moze byc istotne...

Proszę o jakieś rady.
Dorota.
Link do komentarza
Surowy stan dachu - gont bitumiczny na deskach. Nie mam jeszcze położonej folii paroprzepuszczalnej (ktora ze wzgledu na to, że nie jest to nowy budynek będzie zapewne kładziona od środka, chyba że w ogóle nie jest potrzebna, bo gont chroni?), a osb moja ekipa chce położyc w środku bezpośrednio za karton-gipsem, jakby zamiast stelarza do mocowania k-g.
Link do komentarza
Proponowana przez wykonawców technologia jest co najmniej dziwna. Nie bardzo wiadomo w jaki sposób i uzyska się równa powierzchnię płyt g-k, gdy będą one mocowane do płyty OSB, którą trzeba jakoś przymocować do nierównej powierzchni krokwi.
Prawidłowo wykonany dach w tym przypadku powinien składać się z następujących warstw. Gonty bitumiczne na deskowaniu, folia wysokoparoprzepuszczalna odsunięta od deskowania o 2 - 3 cm, wełna mineralna grubości ok. 15 cm umieszczona między krokwiami, ruszt metalowy w układzie krzyżowym wypełniony drugą warstwą wełny (ok. 5 cm) folia paroszczelna przyklejona do stelaża, płyty g-k mocowane wkrętami do stelaża. Płyty można układać w jednej lub dwóch warstwach (rozwiązanie lepsze).
Link do komentarza
Tak myślałam,że to trochę dziwne. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze pytanie co do owej folii paroszczelnej.
Czy bez dobrze działającej wentylacji grawitacyjnej nic nie będzie mi wilgotnieć? Domyślam się, że są różne szkoły.
Jeszcze raz dziękuję.
Dorota.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...