Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość witek

Dobudowa balkonu

Recommended Posts

Gość witek
Chciałbym sie dowiedzieć jakie czynności typowo budowlane muszą być wykonane aby w miejsce okna w domku jednorodzinnym dobudować nieduży balkon. Czy potrzebna jest do tego jakaś zgoda? Własnie remontuję mój dom i chciałbym coś zmienić poprzez dobudowę takiego balkonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto przeczytać artykuł pt. Balkon starannie wykonany

https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/a/922-balkon-starannie-wykonany

Fragment artykułu:
Na wspornikach
Niekiedy można spotkać balkon tylko o podłodze drewnianej – zazwyczaj z poprzecznie ułożonych desek. Wymaga to jednak podtrzymywania go przez co najmniej dwa wsporniki żelbetowe . Przy czym, im dłuższy balkon, tym więcej potrzeba podpór. Wsporniki muszą być trwale połączone ze ścianą domu.

Uniknięcie wówczas mostków termicznych jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku balkonu z płyty żelbetowej. Tworzą się one bowiem tylko punktowo – w miejscach zakotwienia wsporników w wieńcu.

Na słupach

Wśród wariantów balkonów są konstrukcje samonośne, w których żelbetowa płyta oparta jest na słupach (najczęściej czterech), posadowionych na specjalnie dla nich wykonanym fundamencie.

Również balkon z drewna może być oparty na słupach – z tego samego materiału.

Z żelbetu

W większości domów murowanych balkon wykonywany jest w postaci zbrojonej betonowej płyty . Zazwyczaj jest ona trwale połączona z wieńcem kondygnacji lub nadprożem. W takim przypadku płyta jest od razu gotowym podłożem pod posadzkę. Grubość płyty nie może być mniejsza niż 8 cm, w przeciwnym razie nie będzie możliwe trwałe przymocowanie do niej słupków balustrady.[...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wypowiem się tam, gdzie mogę coś zasugerować. Oczywiście dla mnie tylko perlit w odmianie EP150 lub EP180. Dla perlitu mamy następujące cechy: Izolacyjność 0,049, więc nieco gorzej niż wełna czy styropian. Całkowita niepalność (klasa A1). Obojętny chemicznie. Ciężar nasypowy ok. 90kg/m3. Nie zmienia swojej objętości w czasie Znakomity współczynnik przenikania pary wodnej. Świetnie tłumi dźwięki uderzeniowe (podłogę trzeba oprzeć na dogęszczonym perlicie). A co moim zdaniem tutaj najważniejsze - w zasadzie niemożliwy do zasiedlenia przez gryzonie. Co do wad: Perlit w trakcie wykładania będzie pylił (co w warunkach remontowych jest do pominięcia) oraz może być trudny do kupienia z marszu - najczęściej zamówienia realizowane są bezpośrednio do klienta od nas z magazynu. Wciąż jest to egzotyczny produkt dla budowlańców, więc hurtownie się przed nim bronią. Jeżeli legary są faktycznie co 2m, to zastosowanie perlitu wymagać będzie jego zagęszczenia, czyli dociśnięcia go do podłoża po wysypaniu przy pomocy prostego narzędzia. Robota trochę benedyktyńska, ale normalna przy perlicie.   Spotkałem się z projektami, które dla nowych budynków wymagały zastosowania nawet 30cm izolacji pod posadzką, więc tak czy siak im więcej jej będzie tym lepiej. W razie czego mogę odpowiedzieć na jakieś pytania.
  • Jeśli pokrycie dachu jest niezgodne z zatwierdzonym projektem nadzór budowlany może nakazać zmianę blachy, jeśli w MPZP wyraźnie  zaznaczono, że trapez nie może być układany.
  • Pytać u operatora gazociągu co to jest i czy jest możliwość przyłączenia. Inaczej możemy sobie pogdybać.
  • Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Ściana była zaciągana gładzia dwa razy następnie malowana farba podkladowa Śnieżka z gruntem i dwa razy pomalowana farba dulux. Niestety wyszły defekty, które nie zostały poprawione po pierwszym malowaniu z uwagi na goniacy czas do przeprowadzki (malowanie miesiąc temu). Zaciagnelismy teraz ponownie miejsca wymagające poprawki i stąd moje pytanie jak zrobić to tak aby nie rzucaly się w oczy miejsca poprawek? Zeszlifowac, pomalować te miejsca farba podkladowa z gruntem jak to było wcześniej i potem zamalowac od razu cała sciane czy najpierw raz te miejsca a potem znowu cała ścianę? Bardzo proszę o wskazówki i dziękuję za zbędne komentarze. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...