Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
MariuszM

Zmiana warunków zabudowy pod projekt typowy

Recommended Posts

Jako nowy na forum witam wszystkich użytkowników. Zwracam się z prośbą o pomoc do wszytkich zorientowanych w temacie jak w tytule - szczegóły poniżej.

Jestem bardzo zainteresowany projektem Lawenda II z biura projektowego Horyzont. Posiadam działkę o wymiarach (szerokość 22,5 m i długość 40m z jednej oraz 50 m z drugiej strony) - powierzchnia 10 arów.
Mam warunki zabudowy które przeniosłem na siebie po zakupie działki ale wydaje mi się że projekt Lawenda II troszkę odbiega od parametrów w nich zawartych. Będę chciał się starać o zmianę tych warunków aby zrealizować projekt na swojej działce ale potrzebuje informacji na jakie parametry w tym przypadku powinienem zwrócić uwagę.
Poniżej przedstawiam to co mam w warunkach - proszę o skonfrontowanie z parametrami projektu i informację o jakie zmiany powinienem prosić we wniosku.

Warunki zabudowy w skrócie:

Budowa domu jednorodzinnego z garażem wbudowanym maksymalnie do 2ch stanowisk, wraz z infrastrukturą techniczną, zbiornikiem na nieczystości płynne oraz budową zjazdu indywidualnego z drogi publicznej. W warunkach ustala się poniższe parametry:

1. wielkość powieżchni zabudowy w stosunku do powierzchni terenu inwestycji - powierzchnia zabudowy kubaturowej (do 150 m2) i powierzchni przeznaczonej na zagospodarowanie nieruchomości (dojścia dojazdy, mała architektura itp.) w stosunku do powierzchni w obszarze każdej nieruchomości powinna wynieść nie więcej niż 40% powierzchni działki - 60% terenu pozostanie powierzchnia biologicznie czynną.

MOJE UWAGI: Wydaje mi się że ten punkt rozumiem i będę wnioskował o powiększenie do 185m2 ... czy to wystarczy?

2. Szerokość elewacji frontowej - projektowanych budynków mieszkalnych nie przekroczy 12,0 m

MOJE UWAGI: Tutaj też wszystko chyba jasne - będę wnioskował o powiększenie do 14,5m.

3. Wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej budynku mieszkalnego - wysokość projektowanego budynku do kalenicy nie przekroczy 9m

MOJE UWAGI: Tutaj chyba warunki są spełnione. Planuję co prawda podnieść ściankę kolankową o maks 75 cm ale to chyba jeszcze się mieści... w projekcie podają wysokość do kalenicy 8m.

4. Geometrię dachu (kąta nachylenia wysokości kalenicy i układu połaci dachowych) - obowiązuje przyjęcie rozwiązań dotyczących kształtu dachu o symetrycznych spadkach z nachyleniem połaci dachowych do 30-45 stopni z kalenicami równoległymi lub prostopadłymi względem siebie w sposób harmonizujący z bryłą budynku,

MOJE UWAGI: Tutaj mam pierwszy problem - co powinienem zawnioskować aby warunki były spełnione bo wydaje mi się że dach w domku o który pytam jest chyba niezgodny z warunkami (spadki chyba nie są symetryczne?) jakie mam narzucone. Proszę o poradę w tej sprawie.

5. pokrycie dachu - zalecane dachówki, dopuszczalne różne materiały i elementy o fakturze dachówek,

MOJE UWAGI: Tutaj nie ma problemu.

6. kolorystyka - ciemne barwy dachu (brąz, czerwienie, zielenie, szarości), a elewacji w barwach zharmonizowanych z dachem (nie kontrastujących z tłem krajobrazowym.

MOJE UWAGI: To też chyba nie stanowi problemu.

Proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytania - w szczególności dotyczące geometrii dachu. Mam nadzieję że będą Państwo tak uprzejmi i pomogą mi w rozwianiu wszelkich wątpliwości przed zakupem projektu. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam MriuszM Edytowano przez MariuszM (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolego - jest studium? to je sprawdź, co tam stoi, wtedy będziesz wiedział co możesz
nie ma studium - śmiało składaj wniosek o nowe WZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Kolego - jest studium? to je sprawdź, co tam stoi, wtedy będziesz wiedział co możesz
nie ma studium - śmiało składaj wniosek o nowe WZWitam, Dziekuje za odpowiedź ale właściwie ona nic nie wnosi do mojego pytania...

To czy mogę sładać wniosek czy nie to już widziałem zanim napisałem ten referat powyżej - mogę. Moje pytanie dotyczyło parametrów na jakie powinienem zwrócić uwage konfrontując je z przywołanym przeze mnie projektem.

Dwa pierwsze punkty o które pytam są dla mnie zrozumiałe - pytam tylko czy założone przeze mnie wartości wystarczą aby potem nie było problemów z uzyskaniem pozwolenia na budowę... (nie bardzo ogarniam tylko czy powienienem w pnk pierwszym podawać powierzchnię zabudowy tylko po obowdzie domu czy łącznie z tarasami i podjazdem?)

Mam natomiast cały czas kłopot z ustaleniem czy powinienem również wnioskować o jakieś zmiany dotyczące dachu. Chodzi o to czy dach w projekcie Lawenda II ma spadki symetryczne i czy odpowiada ułożeniem kalenic co do wymogów w WZ. Edytowano przez MariuszM (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Określaj w widłach - do - do, najbezpieczniejsze.
Ale z powierzchnią biologicznie czynną, raczej nie przejdzie - gdyby był z tym kłopot, to zawsze można zaprojektować "utwardzenie" ażurowe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Określaj w widłach - do - do, najbezpieczniejsze.
Ale z powierzchnią biologicznie czynną, raczej nie przejdzie - gdyby był z tym kłopot, to zawsze można zaprojektować "utwardzenie" ażurowe,Wczoraj wieczorem wyjaśnił mi sie juz cały temat. Wszystkie parametry mam ustalone. Dach tez jest ok i nie muszę we wniosku nic zmieniać jeśli o to chodzi.

Dziękuje za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo się z tego powodu cieszę, a żebym się tak mógł jeszcze bardziej cieszyć, to zrób mi tę przyjemność i sprawdź co to jest i czy jest studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla wybranej przez Ciebie lokalizacji, zapewne może być na stronach interenetowych gminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

bardzo się z tego powodu cieszę, a żebym się tak mógł jeszcze bardziej cieszyć, to zrób mi tę przyjemność i sprawdź co to jest i czy jest studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla wybranej przez Ciebie lokalizacji, zapewne może być na stronach interenetowych gminyW tekście jednolitym studium dla mojej gminy nie doszukałem sie informacji o rejonie w którym mam działke więc przypuszczam że dla tego rejonu nie ma uwarunkowań. Sprawa wygląda tak ze moja działka znajduje się na terenach gdzie wcześniej znajdowały sie lasy należące do gminy. Co jakiś czas gmina wydziela część działek i opracowuje dla nich warunki zabudowy (zbiorowo) i wystawia na przetarg. Niestety WZ dla mojej działki też są w takim ujęciu zbiorowym i stąd cale zamieszanie. Dowiedziałem się też że nie mogę zmieniać warunkow zabudowy dla jedenj działki gdyż zapis taki byłby nieczytelny w rejestrach gminy. Mogę natomiast wystąpic o nowe warunki z parametrami jakie mi odpowiadają i wtedy powinno się udać.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam podobny problem jesli chodzi o WZ.

Chce kupić dzialke z wydanymi warunkami zabudowy. Warunki te byly wydane na duza dzialke a teraz zostala podzielona na mniejsze. POinformowano mnie ze te warunki przechodza na mniejsze dzialki.

W warunkach tych wystepuje jeden dla mnie problem - otoz szerokosc elewacji frontowej okreslona jest do 15 metrow. Ja chcialabym wybudowac dom parterowy gdzie elewacja ta wynosi 18.7 m (wymiar dzialki na to pozwala uwzgledniajac po min 4 metry z kazdej strony).

Pytanie;

1. Czy WZ od obecnego wlasciciela przechodza na mnie aytomatycznie przy zakupie dzialki?
2. Jesli nie przechodza to czy lepiej w moim przypadku starac sie o nowe warunki dla mnie czy tez przeniesc stare warunki i wnosic o ich zmiane?
3. Czy wogole jest szansa na poszerzenie tej elewacji?

W otoczeniu (ok 100m) znajduje sie budynek ktory ma okolo 16-17 metrow elewacji frontowej.
Nie wim czy decydowac sie na zakup tej dzialki czy tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kopie wydanych WZ na dzialke przed podzialem. Zarowno wlasciciel jak i agentka z biura nieruchomosci powiedzialy ze te WZ obowiazuja po podziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli te wydane WZ było jednocześnie "podziałowe", to teoretycznie można je cedować na dowolną osobę (osoby?).

Teoretycznie, bo w różnych gminach jest różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okazuje sie ze dzialka ta jeszcze nie jest podzielona. Wlasciciel chce zabezpieczenia w formie zapisu w umowie ze nie wycofamy sie (po tym jak on poniesie koszty podzialu). Ja natmiast chyba nie moge starac sie o WZ jesli ta dzialka nie jest podzielona. Dodatkowo potrzebuje jeszcze do WZ umowy o podlaczenie mediow. Jesli nawet bede je miec to i tak na tego wlasciciela bo to on zobowiazal sie w cenie dzialki do ich podlaczenia. To jakies bledne kolo on nie podzieli dopoki ja nie podpsze umowy przewstepnej a ja jej nie podpisze dopoki nie dostane WZ. Co robic?:mad:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam, Dostałem od wykonawcy (budowa domu pod klucz) wstępnie umowę do przeczytania, proszę o informację czy wszystko jest w porządku .     UMOWA NR............/2017   zawarta w ............................................... w dniu ................................................. pomiędzy: ............................................................................. ............................................................................. ............................................................................. reprezentowany przez ......................................... zwanym w dalszej części umowy ZAMAWIAJĄCYM a   zwanej w dalszej części umowy WYKONAWCĄ   § 1 Przedmiot umowy   Zamawiający zamawia, a Wykonawca buduje budynek  Dom„ …....................................” wg projektu Wykonawcy, z materiałów Wykonawcy, co jest przedstawione w załącznikach, które po podpisaniu stanowić będą integralną część Umowy. 1.       Załącznik nr 1: Projekt domu 2.       Załącznik nr 2: Opis budynku oraz opcje dodatkowe 3.       Załącznik nr 4: Termin wykonania budowy (doprecyzowanie i wprowadzenie Aneksem do Umowy, po uzyskaniu pozwolenia na budowę)   § 2 Cena                   1. Dom, w stanie: „...................” - …............,- zł netto                     (…..............zł brutto z..............%  VAT)                 2. Cena obejmuje dom opisany w załączniku nr 1, 2, 3                 3. W przypadku zmian standardu za porozumieniem stron, co zostanie udokumentowane, cena może ulec zmianie.                 4. Cena obowiązuje w odległości do 200 km od fabryki .                 5. Wartość netto zostanie powiększona o podatek VAT zgodnie z obowiązującą stawką w momencie wystawienia faktury VAT. § 3 Płatność   1.                Wpłata 40% do 7 dni od podpisania umowy. 2.                Na 7 dni przed przystąpieniem do montażu na podstawie faktury pro forma 40%, 3.                20% po odbiorze z terminem płatności 14 dni od dnia wystawienia faktury. 4.                Sprzedający każdorazowo będzie dostarczał faktury VAT, bądź wysyłał na adres Kupującego, wskazanym w preambule niniejszej umowy, z płatnością na konto wskazane na fakturze. 5.                Dniem zapłaty, będzie dzień wpływu środków na konto Wykonawcy. 6.                Za nieterminowe zapłaty Wykonawca będzie mógł naliczać odsetki w wysokości ustawowej.   1. § 4 Termin realizacji   1. Umowa obowiązuje od dnia jej podpisania. 2. Czas realizacji do 3 miesięcy od momentu otrzymania prawomocnej decyzji o pozwolenie na budowę. 3. Czas realizacji może zostać przesunięty ze względu na: a) brak zezwoleń właściwych jednostek organizacyjnych o zapewnieniu dostaw energii, wody, gazu, odbioru ścieków oraz o warunkach przyłączenia obiektu do sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych. (w zależności od ustaleń i możliwości) b) za porozumieniem stron c) działania siły wyższej mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonania przedmiotu umowy. W rozumieniu niniejszej umowy siła wyższa to zdarzenie nadzwyczajne, nagłe, zewnętrzne i niemożliwe do zapobieżenia, niezależne od woli stron, którego nie można uniknąć nawet w wypadku maksymalnej staranności Stron. Strony są zwolnione od odpowiedzialności za niewykonanie umowy w takim zakresie, w jakim jest to następstwem okoliczności siły wyższej.   § 5 Miejsce realizacji   1.       Miejscowość ............................................................................................................................................................. 2.       Adres ......................................................................................................................................................................... 3.       Nr działki ..................................................................................................................................................................   § 6 Oświadczenia   1. Wykonawca oświadcza, że: a) jest w stanie zrealizować tą umowę b) Wykonawca posiada aktualną polisę OC TYP ... wystawioną przez Agencja Ubezpieczeniowa .... c) jest uprawniony do wystawiania i otrzymywania faktur VAT d) posiada NIP ......   2. Zamawiający oświadcza, że: a) dysponuje środkami finansowymi do pokrycia zobowiązań wynikających z tej umowy   § 7 Obowiązki Wykonawcy   1.       Przed podpisaniem umowy dostarczyć zamawiającemu załączniki nr 1,2,3 w formie papierowej. 2.       Wybudować dom zgodnie z opisem i projektem techniczno-budowlanym. 3.       Użyć do budowy materiały zgodne z polską normą lub normą europejską 4.       Przestrzegać przepisów BHP i P. poż w czasie procesu budowy 5.       Powołać kierownika budowy 6.       Do czasu końcowego odbioru dostarczyć Zamawiającemu wszystkie certyfikaty i deklaracje zgodności wymagane w procesie budowlanym dotyczące przedmiotu niniejszej umowy.     2. § 8 Obowiązki Zamawiającego   1.       Dostarczony projekt budowlany umiejscowić na działce i uzyskać zezwolenie na budowę,                 jeżeli za porozumieniem i upoważnieniem nie dokona tego Wykonawca. 2.       Doprowadzić media ( prąd, woda, gaz, odbiór ścieków),w zależności od ustaleń i możliwości. 3.       Umożliwić dojazd pojazdów na plac budowy o dmc. do 40 ton. 4.       Przygotować na terenie inwestycji miejsce dla dźwigu 5.       Uzyskać zezwolenie na użytkowanie z PINB. 6.       Przekazać plac budowy 7 dni przed rozpoczęciem budowy   § 9 Kary   Każda ze Stron, która odstąpi od umowy, bądź z jej winy umowa zostanie rozwiązana zapłaci drugiej stronie 5% wartości umowy.   § 10 Rozwiązanie umowy   1.       Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od umowy ze skutkiem natychmiastowym bez żadnych konsekwencji finansowych i prawnych dla Zamawiającego w sytuacji: a)       gdy budynek nie będzie spełniał norm obowiązujących w prawie budowlanym w tego typu budynkach bądź będzie istotnie odstępował od deklarowanego opisu w załącznikach 1,2,3 b)       opóźnienie wykonania powyżej 3 miesiące c)       wszczęcie postępowania upadłościowego lub likwidacyjnego w stosunku do Wykonawcy 2.       Wykonawca zastrzega sobie prawo odstąpienia od umowy ze skutkiem natychmiastowym bez żadnych konsekwencji finansowych i prawnych dla wykonawcy w sytuacji: a)       Zamawiający zalega w płatności 14 dni b)       Zamawiający nie uzyskał zezwolenia na budowę do 3 miesięcy od podpisania umowy. c)       nie ma możliwości dojazdu na plac budowy pojazdami o DCM 40 ton. d)       wszczęcia postępowania upadłościowego w stosunku do Zamawiającego. 3.       Za porozumieniem Stron.   § 11 Gwarancja   1.       Dla konstrukcji 50 lat. 2.       Dla innych części składowych 2 lata, w zależności od wydanej gwarancji przez producenta. 3.       Gwarancja nie obejmuje elementów, które zostały uszkodzone przez użytkownika lub samowolnie przerabiane.   § 12 Forma oświadczeń stron   Strony oświadczają, że oświadczenia o rozwiązaniu umowy za wypowiedzeniem lub odstąpieniem od umowy Strony zobowiązane są dokonać w formie pisemnej listem poleconym, pocztą kurierską za potwierdzeniem doręczenia lub do rąk własnych Strony, za potwierdzeniem odbioru, pod rygorem nieważności takiego oświadczenia.     3.   § 13 Postanowienia ogólne   1.       W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego. 2.       Ewentualne spory powstałe w wyniku realizacji niniejszej umowy będą rozstrzygane przez właściwy Sąd. 3.       Wszelkie zmiany treści umowy wymagają pisemnej akceptacji obu Stron w postaci aneksu pod rygorem nieważności. 4.       Umowę sporządzono w czterech jednobrzmiących egzemplarzach po dwa egzemplarze dla każdej ze Stron.   § 14 Zamawiający i Wykonawca oświadczają, iż zapoznali się z treścią niniejszej umowy i nie wnoszą do niej żadnych uwag ani zastrzeżeń, co potwierdzają własnoręcznym podpisem.                 WYKONAWCA                                                                                                                                              ZAMAWIAJĄCY         Załączniki:   1.       Nr 1: Projekt 2.       Nr 2: Opis budynku oraz opcje dodatkowe 3.       Nr 3: Protokół z ustaleń 4.      Nr 4: Termin wykonania budynku  .                   4.
  • Przed deszczem chroni tez dobrze skonstruowany daszek...  
  • Rura nie jest obowiązkowa. A kto Ci tą kozę  sprzedał, dlaczego  nie jego pytasz?
  • Źle rozumiesz. Temperatura wody w grzejnikach i w zasobniku może być różna. Musisz posiadać do tego pieca(jeśli nie ma w zestawie) odpowiedni zasobnik wody cwu z wężownicą i temperaturę wody sobie ustawiasz w zależności od osobistych preferencji. Nazwa jednofunkcyjny jest dość myląca bo tak naprawdę piec spełnia podwójną rolę, grzania w kaloryferach i w zasobniku wody cwu.
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×