Skocz do zawartości

purmo czy zwykły aluminiowy?


gonia_1984

Recommended Posts

Cytat

Witam Miałabym pytanie co do wyboru grzejnika. Purmo tudzież cosmonova czy zwykły aluminiowy. Który z nich lepiej spełnia swoje funkcje . Pozdrawiam


Pierwsze dwa przez Ciebie wymienione są w podobnej klasie. Jeśli chodzi o aluminiowe to zdania są podzielone i mimo że producenci deklarują że jeśli włączy się je w instalację za pomocą adapterów mosiężnych to nie ma problemów ja jednak odradzałbym montować w instalację wykonaną z rur miedzianych z uwagi na możliwość wystąpienia korozji elektrochemicznej a co za tym idzie awarii instalacji. Natomiast wszystkie przy prawidłowym doborze spełniają te same funkcje.
Link do komentarza
Cytat

Witam Miałabym pytanie co do wyboru grzejnika. Purmo tudzież cosmonova czy zwykły aluminiowy. Który z nich lepiej spełnia swoje funkcje . Pozdrawiam



Ja mam Purmo.
A zwykłe aluminiowe mieli w domu rodzice.
Strasznie "strzelały" przy rozprężeniach kiedy piec przestawał podawać ciepło - i zaczynały strzelać - kiedy ciepło podawał.
Ale to było dawno i to były te które reklamował "Karwowski z Maliniakiem"
Convector chyba czy jakoś tak......
To była porażka w zakupie
Link do komentarza
Cytat

Witam Miałabym pytanie co do wyboru grzejnika. Purmo tudzież cosmonova czy zwykły aluminiowy. Który z nich lepiej spełnia swoje funkcje . Pozdrawiam


Odgrzeję nieco temat odnośnie grzejników aluminiowych, nie ma z nimi problemu w instalacjach zrobionych z rur stalowych i plastikowych. Jeśli zaś chodzi o instalacje z rur miedzianych to koniecznie do wody kotłowej należy zastosować tzw. inhibitor korozji. Dotyczy to również instalacji z kotłem gazowym gdyż wiele elementów takiego kotła jest wykonanych z miedzi. Ciekawostka icon_eek.gif obowiązująca obecnie norma dotycząca parametrów wody kotłowej nie przewiduje łączenia w instalacji tych materiałów / miedź i aluminium / jednak była ona opracowywana gdy na rynku nie było jeszcze wspomnianych inhibitorów.
Link do komentarza
Cytat

Odgrzeję nieco temat odnośnie grzejników aluminiowych, nie ma z nimi problemu w instalacjach zrobionych z rur stalowych i plastikowych. Jeśli zaś chodzi o instalacje z rur miedzianych to koniecznie do wody kotłowej należy zastosować tzw. inhibitor korozji. Dotyczy to również instalacji z kotłem gazowym gdyż wiele elementów takiego kotła jest wykonanych z miedzi. Ciekawostka icon_eek.gif obowiązująca obecnie norma dotycząca parametrów wody kotłowej nie przewiduje łączenia w instalacji tych materiałów / miedź i aluminium / jednak była ona opracowywana gdy na rynku nie było jeszcze wspomnianych inhibitorów.


Normy nie ma bo są już grzejniki aluminiowe które producent dopuszcza do instalacji z miedzią i udziela gwarancji na te grzejniki które pracują w takiej instalacji.
Co do tych inhibitorow to nawet stosując instalacje miedź - grzejnik "blaszak" należałoby je stosować, jak również z piecem żeliwnym czy w/w grzejnikami aluminiowymi.
Link do komentarza
Cytat

A wiecie że Wolf do swoich pieców gazowych zabrania stosowania inhibitorów , bez względu na rodzaj innych części instalacji .


Masz rację dlatego należy przy zakupie grzejników brać pod uwagę również taką opcję.

Cytat

Normy nie ma bo są już grzejniki aluminiowe które producent dopuszcza do instalacji z miedzią i udziela gwarancji na te grzejniki które pracują w takiej instalacji.
Co do tych inhibitorow to nawet stosując instalacje miedź - grzejnik "blaszak" należałoby je stosować, jak również z piecem żeliwnym czy w/w grzejnikami aluminiowymi.


Ta norma dalej obowiązuje od 1993 roku jednak w związku z tymi wszystkimi sytuacjami jak opisane powyżej trwają intensywne prace by ja zmienić.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...