Skocz do zawartości

Okna tarasowe przesuwne HS, HSK, a może jeszcze coś ?


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam, odświeżę temat z premedytacją ponieważ od ostaniego postu na temat systemów przesuwnych minęło już trochę czasu. Prawdopodobnie systemy te zdążyły zyskac na popularności.

Na początek proponuję zapoznać się z ofertą firmy Budvar Centrum. Kilka rozwiązań w temacie systemów przesuwnych.





Szanowni państwo nasza firma wprowadziła innowacyjny system przesuwny o nazwie T-Slide. System ten to doskonała termoizolacja i całkowita likwidacja barier uzyskana dzięki zastosowaniu niskiego progu w standardzie oraz autorskiemu systemowi produkcji Titanium Technology.Cicha praca gwarantująca niespotykany komfort użytkowania, nawet wpomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu.


https://www.facebook.com/BudvarCentrumPL/vi...13673712141141/

https://www.facebook.com/BudvarCentrumPL/vi...10009692507543/ Edytowano przez Eksperci Budvar Centrum (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Drzwi balkonowe przesuwne 100% szczelne nie istnieją. Chyba, że w reklamie Budvar. Kiepsko myślę o takiej reklamie i reklamie takiej reklamy.



To jest wskazanie oferty na stronie Budvar a nie reklama reklamy a już z pewnością nie sąd kapturowy. Skoro Pan siedzi w tym temacie od zarania dziejów, z pewnością spotkał się Pan nie raz z takimi danymi.
Link do komentarza
Panowie i Panie odszczekuję wszelkie zarzuty o kasowanie czegokolwiek. Gapa ze mnie po prostu i nie wiedzieć dlaczego nie zauważyłem, że wątek się rozwinął i ma więcej niż 1 stronę. Ta pierwsza kończy się właśnie tym nieszczęsnym linkiem, a ja w swym gapiostwie próbowałem znaleźć swoje wpisy na stronie nr 1 a nie na stronie nr 2. Serdecznie przepraszam Wszystkich za wywołane zamieszanie i niepotrzebną irytację Waszą i moją.

Nie zmienia to wcale mojego stanowiska, co do treści informacji ukrytych pod linkiem. W mojej opinii mogą one wprowadzać nabywców w błąd, co w świetle obowiązujących przepisów jest niedozwolone.

Ciśnienia w jakim stwierdzono tę 100% szczelność firma Budvar rzeczywiści nie podaje, ale tym gorzej dla niej. Badania przepuszczalności powietrza prowadzi się zgodnie w wymaganiami odpowiednich Polskich Norm. Brak wartości ciśnień sugeruje, że są 100% szczelne w pełnym zakresie ciśnień próbnych. Osobiście nie spotkałem się jeszcze z drzwiami HST lub HKS, które byłby aż tak szczelne.

Nie bardzo wiem jak usunąć własne posty z forum, więc proszę Administratora o pomoc w tym zakresie. Proszę usunąć na moją prośbę dwa moje wpisy ten wczorajszy z 21:01 i dzisiejszy z 2:38 za które jeszcze raz przepraszam.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Panowie i Panie odszczekuję wszelkie zarzuty o kasowanie czegokolwiek. Gapa ze mnie po prostu i nie wiedzieć dlaczego nie zauważyłem, że wątek się rozwinął i ma więcej niż 1 stronę. Ta pierwsza kończy się właśnie tym nieszczęsnym linkiem, a ja w swym gapiostwie próbowałem znaleźć swoje wpisy na stronie nr 1 a nie na stronie nr 2. Serdecznie przepraszam Wszystkich za wywołane zamieszanie i niepotrzebną irytację Waszą i moją.

Nie zmienia to wcale mojego stanowiska, co do treści informacji ukrytych pod linkiem. W mojej opinii mogą one wprowadzać nabywców w błąd, co w świetle obowiązujących przepisów jest niedozwolone.

Ciśnienia w jakim stwierdzono tę 100% szczelność firma Budvar rzeczywiści nie podaje, ale tym gorzej dla niej. Badania przepuszczalności powietrza prowadzi się zgodnie w wymaganiami odpowiednich Polskich Norm. Brak wartości ciśnień sugeruje, że są 100% szczelne w pełnym zakresie ciśnień próbnych. Osobiście nie spotkałem się jeszcze z drzwiami HST lub HKS, które byłby aż tak szczelne.

Nie bardzo wiem jak usunąć własne posty z forum, więc proszę Administratora o pomoc w tym zakresie. Proszę usunąć na moją prośbę dwa moje wpisy ten wczorajszy z 21:01 i dzisiejszy z 2:38 za które jeszcze raz przepraszam.

Pozdrawiam



Kolega Marcin zaraz pozamiata.
Wracając do wypowiedzi oknotest - I to jest klasa sama w sobie - przyznać się do błędu.
Teraz, skoro wszystko się wyjaśniło, możemy przejść do sedna zagadnienia.
Link do komentarza
Cytat

Kolega Marcin zaraz pozamiata.
Wracając do wypowiedzi oknotest - I to jest klasa sama w sobie - przyznać się do błędu.
Teraz, skoro wszystko się wyjaśniło, możemy przejść do sedna zagadnienia.



Panie Aleksandrze proszę mnie dodatkowo nie zawstydzać tą klasą. Starzeję się i tyle, co gorsze chyba robię się gwałtowny.. Sam siebie zaczynam się bać:-). A co do sedna sprawy, jeśli wolno... .

Przepuszczalność powietrza konstrukcji okiennych powinna być podawana przy użyciu klas wynikających z normy PN-EN 12207:2001 albo jako wartość przepuszczalności odniesienia, czyli przepuszczalności powietrza w odniesieniu do długości linii stykowej bądź powierzchni konstrukcji okiennej przy ciśnieniu 100 Pa. Posługiwanie się klasami bywa zwodnicze, bo przedziały klas określone są bardzo szerokimi widełkami. W najlepszej klasie 4 może znaleźć się okno które przepuszcza 0m3/hm i takie które przepuszcza 0,75m3/hm. Jak by nie patrzeć różnica szczelności wynosi 75%. Ostatnimi czasy wiele na ten temat pisałem na naszej stronie bowiem inwestorzy całkiem zapominają, że zanim ciepło zacznie im z domów uciekać za przyczyną UW muszą je wcześniej wytworzyć. Po co? Ano po to by ogrzać infiltrujące powietrze. Im go mniej tym mniejsze nakłady, a co za tym idzie straty ciepła. Tu w tle pojawia się oczywisty konflikt systemów wentylacji naturalnej i energooszczędności o czym jakoś niechętnie się mówi, a prawda jest brutalna. Masz dom z wentylacją naturalną i chcesz by działała? Zapomnij o oszczędności energii. To niewykonalne i nawet Budvar tego nie zmieni :-)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...