Skocz do zawartości

Moc grzejników . Czy jest odpowiednia do wielkości pomieszczeń ?


Recommended Posts

Witam podczas remontu będę wymieniał wszystkie grzejniki w mieszkaniu . Obecne mają ponad 20 lat i nigdy nie były zbytnio wydajne nikt już nie pamięta jaką miały moc grzewczą ale to mniej ważne .
Mam kilka pomieszczeń do których trzeba założyć nowe grzejniki .
Dom jest stary z cegły brak ocieplenia, mieszkanie na poddaszu .
Zasilanie piecem CO2 .

Sypialnia 20m2, kubatura 50m3 zakładana temperatura podczas zimy do 20stopni .
Grzejnik stalowy 2-płytowy 600x1200x100 moc grzewcza od 1700W do 1900W .

Łazienka 7m2, kubatura 17.5m3 zakładana temp podczas zimy do 25stopni.
Grzejnik łazienkowy moc grzewcza od 500W do 560W .

Kuchnia z jadalnią 20m2, kubatura 50m3 zakładana temperatura podczas zimy do 22stopni .
Grzejnik stalowy 2-płytowy 600x1200x100 moc grzewcza od 1800W do 2000W .

Salon 20m2, kubatura 50m3 zakładana temperatura podczas zimy do 22stopni .
Grzejnik stalowy 2-płytowy 600x1200x100 moc grzewcza od 1800W do 1900W .

Czy podane moce grzewcze grzejników są odpowiednie do wymiarów pomieszczeń i warunków ?
Dziękuję za odpowiedzi .
Jeśli potrzeba jeszcze jakichś dodatkowych informacji to proszę napisać a na pewno je dodam do tematu icon_smile.gif .

Link do komentarza
Cytat

Witam podczas remontu będę wymieniał wszystkie grzejniki w mieszkaniu . Obecne mają ponad 20 lat i nigdy nie były zbytnio wydajne nikt już nie pamięta jaką miały moc grzewczą ale to mniej ważne .
Mam kilka pomieszczeń do których trzeba założyć nowe grzejniki .
Dom jest stary z cegły brak ocieplenia, mieszkanie na poddaszu .
Zasilanie piecem CO2 .

Sypialnia 20m2, kubatura 50m3 zakładana temperatura podczas zimy do 20stopni .
Grzejnik stalowy 2-płytowy 600x1200x100 moc grzewcza od 1700W do 1900W .

Łazienka 7m2, kubatura 17.5m3 zakładana temp podczas zimy do 25stopni.
Grzejnik łazienkowy moc grzewcza od 500W do 560W .

Kuchnia z jadalnią 20m2, kubatura 50m3 zakładana temperatura podczas zimy do 22stopni .
Grzejnik stalowy 2-płytowy 600x1200x100 moc grzewcza od 1800W do 2000W .

Salon 20m2, kubatura 50m3 zakładana temperatura podczas zimy do 22stopni .
Grzejnik stalowy 2-płytowy 600x1200x100 moc grzewcza od 1800W do 1900W .

Czy podane moce grzewcze grzejników są odpowiednie do wymiarów pomieszczeń i warunków ?
Dziękuję za odpowiedzi .
Jeśli potrzeba jeszcze jakichś dodatkowych informacji to proszę napisać a na pewno je dodam do tematu icon_smile.gif .


Poczytaj to wraz z komentarzami do artykułu.
Link do komentarza
Cytat

Witam podczas remontu będę wymieniał wszystkie grzejniki w mieszkaniu . Obecne mają ponad 20 lat i nigdy nie były zbytnio wydajne nikt już nie pamięta jaką miały moc grzewczą ale to mniej ważne .
Mam kilka pomieszczeń do których trzeba założyć nowe grzejniki .
Dom jest stary z cegły brak ocieplenia, mieszkanie na poddaszu .
Zasilanie piecem CO2 .

Sypialnia 20m2, kubatura 50m3 zakładana temperatura podczas zimy do 20stopni .
Grzejnik stalowy 2-płytowy 600x1200x100 moc grzewcza od 1700W do 1900W .

Łazienka 7m2, kubatura 17.5m3 zakładana temp podczas zimy do 25stopni.
Grzejnik łazienkowy moc grzewcza od 500W do 560W .

Kuchnia z jadalnią 20m2, kubatura 50m3 zakładana temperatura podczas zimy do 22stopni .
Grzejnik stalowy 2-płytowy 600x1200x100 moc grzewcza od 1800W do 2000W .

Salon 20m2, kubatura 50m3 zakładana temperatura podczas zimy do 22stopni .
Grzejnik stalowy 2-płytowy 600x1200x100 moc grzewcza od 1800W do 1900W .

Czy podane moce grzewcze grzejników są odpowiednie do wymiarów pomieszczeń i warunków ?
Dziękuję za odpowiedzi .
Jeśli potrzeba jeszcze jakichś dodatkowych informacji to proszę napisać a na pewno je dodam do tematu icon_smile.gif .


Nie bardzo rozumiem co to za kocioł na CO2 czy chodzi Ci o gazowy czy na paliwo stałe. I tak jak radzi Ci przedmówca zajrzyj na tamta stronę. Czy te wielkości grzejników w jakiś sposób liczyłeś czy po prostu bo takie Ci pasowały. Wiedz że prawidłowo dobrane grzejniki raz że pokrywają straty ciepła / a tak prościej ogrzewają pomieszczenia / a dwa robią to w miarę ekonomicznie. Źle dobrane za małe sprawią że będziesz miał za zimno a za duże to będziesz nie potrzebnie przepłacał za paliwo.
Link do komentarza
Piec węglowy . Temperatura wody jaką da się w nim utrzymywać na w miarę stałym poziomie to ok 60stopni .
Powyżej tej temperatury gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na węgiel .

Grzejniki dobierałem wg informacji na stronach producentów . Wybierałem grzejniki które teoretycznie są przeznaczone na podane przez mnie wielkości pomieszczeń .
Wg przelicznika 120*20m2 wychodzi że podane przez mnie moce grzewcze są zbyt małe a co dopiero przy przeliczniku 200*20m2 który jest niby proponowany do starych domów .

Sprawa z wyborem grzejników nie jest taka prosta jak mi się wydawało . W każdym sklepie leroy-merlin , castorama i w praktikerze obsługa podawała mi różne informacje jedni proponowali nawet ponad 3000W a inni ok 2000W na każdej stronie podają inne przeliczniki i już sam nie wiem na co patrzeć w końcu .


Link do komentarza
Cytat

Piec węglowy . Temperatura wody jaką da się w nim utrzymywać na w miarę stałym poziomie to ok 60stopni .
Powyżej tej temperatury gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na węgiel .

Grzejniki dobierałem wg informacji na stronach producentów . Wybierałem grzejniki które teoretycznie są przeznaczone na podane przez mnie wielkości pomieszczeń .
Wg przelicznika 120*20m2 wychodzi że podane przez mnie moce grzewcze są zbyt małe a co dopiero przy przeliczniku 200*20m2 który jest niby proponowany do starych domów .

Sprawa z wyborem grzejników nie jest taka prosta jak mi się wydawało . W każdym sklepie leroy-merlin , castorama i w praktikerze obsługa podawała mi różne informacje jedni proponowali nawet ponad 3000W a inni ok 2000W na każdej stronie podają inne przeliczniki i już sam nie wiem na co patrzeć w końcu .


Kolego akurat w tych sklepach to raczej bym nie szukał specjalistów od doboru grzejników bo chyba takich tam nie ma . Akurat temperatura zasilania ma olbrzymi wpływ na dobór wielkości grzejnika. Proponowałby Ci się udać do jakiejś konkretnej hurtowni instalacyjnej i porozmawiać z doradcą technicznym zajmującym się grzejnikami. Chyba że się przyłożysz i skorzystasz z któregoś z programów OZC i dokładnie obliczysz moce potrzebnych Tobie grzejników.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...