Skocz do zawartości

Dom w technologi energooszczędnej


Recommended Posts

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Witam oto wstępny projekt mojego domu jeszcze mam czas na zrobienie drobnych poprawek.
Chciałbym wybudować dom w systemie energooszczędnym i prosił bym o porady z jakich materiałów budować

opis rysunków, parter: wejście, po lewej kuchnia z jadalnią, salo z kominkiem, pokój dzienny, i po prawej od schodów łazienka. Poddasze: 4 pokoje

na razie plan jest taki:

Płyta fundamentowa (styropian 15cm)

Ściany porotherm, +20cm styropianu ocieplenia

Okna 3 szybowe na profilu veka softline Uw= 0,7, rolety podtynkowe


Dach deskowany +papa +dachówki ocieplony 35cm wełny

ogrzewanie gazowe +kominek w dużym salonie .

Dom ma 120 m2 bez garażu i kotłowni, z poprawek które zauważyłem to szerokość drzwi tarasowych chciałbym zmniejszyć z szerokości 3m do 2,5 i będą to drzwi przesuwne i w poddaszu użytkowym może jeszcze małą łazienkę.
Jeszcze takie pytanie mając dostęp do ciepłej wody miejskiej lepiej ciągnąć ciepłą wodę z miejskiej sieci czy piec kondensacyjny z zasobnikiem??

prosił bym o porady co mógłbym jeszcze udoskonalić, lub zmienić z góry dziękuje i pozdrawiam Kacper




Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Dom może być również wybudowany w technologi szkieletowej. Najłatwiej w tej technologi zbliżyć się do prawie pasywnego domu. Tu jest więcej możliwości i wychodzi też sporo taniej.


zalamka.jpg
Zlituj się i nie pisz więcej takich głupot.
Link do komentarza
Właśnie o to mi chodziło,szkoda ,że nie pogrubiłem tego tekstu oraz to ,że jest "więcej możliwości" icon_smile.gif
Dom pasywny czy energooszczędny można zaadoptować prawie do każdego projektu i technologii budowania (piszę ,że prawie do każdego bo kto jest w temacie to wie jakie domy spieniają te warunki a tu nie ma sensu się rozpisywać) .

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...