Skocz do zawartości

Chudziak przed wylaniem fundamentów


Recommended Posts

Witam. Czy zawsze trzeba wylewać chudziak przed zalewanem fundamentów. Moja ekipa wykonująca i kierownik budowy mówią, ze podłoże jest ok i można od razu lać fundamenty do szalunkow. Czy to nie jest błąd? Mam zaufanie do kierownika budowy ale wole się poradzić doświadczonych forowiczow.

Dziękuje za odpowiedzi
Link do komentarza
Zawsze nie trzeba, szczególnie przy podłożu spoistym. Ale jest to także pewna forma higieny zbrojenia.
Mówiąc inaczej - sprawdzając czystość paznokci dziecka pozostajesz na odpowiedzi czy sprawdzasz organoleptycznie ?
A poza tym jak nie zrobią podkładu to dostaniesz upust ?
Link do komentarza
No to trochę mnie zmartwiliscie....kierownik jest przekonany do tej opcji ale może powinienem się uprzeć żeby był chudziak. A dużo przedłuży w czasie zrobienie najpierw chudziaka?
Podłoże gliniste i równe w wykupie pod fundament...sam nie wiem icon_eek.gif

No to trochę mnie zmartwiliscie....kierownik jest przekonany do tej opcji ale może powinienem się uprzeć żeby był chudziak. A dużo przedłuży w czasie zrobienie najpierw chudziaka?
Podłoże gliniste i równe w wykupie pod fundament...sam nie wiem icon_eek.gif

[quote name='Claudio' date='29.03.2013, 19:37 ' post='347526']
No to trochę mnie zmartwiliscie....kierownik jest przekonany do tej opcji ale może powinienem się uprzeć żeby był chudziak. A dużo przedłuży w czasie zrobienie najpierw chudziaka?
Podłoże gliniste i równe w wykupie pod fundament...sam nie wiem icon_eek.gif

Link do komentarza
Cytat

chudziak przesuwa wszystko o jeden dzień. Jak masz ekipę i nie dopłacisz więcej, to sobie zażycz.



Ale dlaczego mam dopłacać skoro tak jest poprawnej to co mnie obchodzi, ze maja wiecej roboty!!!
To ich obowiązek zrobić jak najlepiej. Dopłace za materiały i tyle. Nie rozumiem tylko czemu kierownik tez jest za opcja bez chudziaka...a gość wydaje się naprawdę kompetentny i doświadczony.
A brak chudziaka grozi gorsza izolacja budynku?
Link do komentarza
Cytat

oj jeśli masz zaufanie do kierownika, to nie rób. Pisałem, chudziak nie jest wymagany. Lepiej się na nim pracuje (chodzi o ławy), no ale to i tak oni będą robić a nie Ty. Upierać się przy nim nie musisz. Bez chudziaka da się żyć icon_biggrin.gif



No rozumiem nie będę dzisiaj dzwonił do kierownika z pretensjami icon_biggrin.gif
Tylko się zastanawiam czy to nie pogorszy izolacji. Z tego co wiem miedzy chudziakiem a ławami daje się już folie izolujacą a lejąc od razu właściwa warstwę będzie mniej izolacji.....
Link do komentarza
Cytat

Ja słyszałem o zmianach w Prawie Budowlanym - Internet jako główny uczestnik procesu budowlanego.

po to jest forum, aby się czasem upewnić. Zakładasz że ekipy i kierownicy budowy są nieomylni?

Cytat

No rozumiem nie będę dzisiaj dzwonił do kierownika z pretensjami Array="" style="vertical-align:middle" Array alt="icon_biggrin.gif" border="0">
Tylko się zastanawiam czy to nie pogorszy izolacji. Z tego co wiem miedzy chudziakiem a ławami daje się już folie izolujacą a lejąc od razu właściwa warstwę będzie mniej izolacji.....

brak chudziaka nic nie zmienia w izolacji.
Link do komentarza
Cytat

No rozumiem nie będę dzisiaj dzwonił do kierownika z pretensjami :icon_biggrin:
Tylko się zastanawiam czy to nie pogorszy izolacji. Z tego co wiem miedzy chudziakiem a ławami daje się już folie izolujacą a lejąc od razu właściwa warstwę będzie mniej izolacji.....


Zadaniem chudego betonu jest uniemożliwienie wycieku zaczynu cementowego z betonu ław fundamentowych do gruntu. Co mogło by skutkować miejscowymi osłabieniami klasy betonu konstrukcyjnego ław. O konieczności jego użycia powinna zadecydować bądź osoba wykonująca projekt , bądź wykonująca adaptację projektu typowego. Decyzję taką podejmuje się po wykonaniu tzw odkrywki na budowie. Na gruntach spoistych nie ma potrzeby wykonywania chudziaka.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...