Skocz do zawartości

remont poddasza


Recommended Posts

witam mam problem niedawno zaczelem remont starego poddasza oczywiscie zaczelem od podlogi na legary połorzyłem łaty ktore podklinowalem w celu wypoziomowania poczym połorzyłem płyty osb niestety po czasie podłoga zaczeła skrzypieć podejrzewam ze dostały luzu na klinach ale niejestem pewien i niewiem co robic bo mam juz postawione scianki wiec rozebranie podłogi odpada prosze o porady czy mozna cos z tym zrobic

Link do komentarza
Cytat

łaty standardowe jak na dach niejestem pewny chyba 3 na 2,5 cos w tym stylu a płyty były przykrecane tak jak łaty wszystko na długie wkręty 10 cm do łat i 7 cm do płyt


no to jak dałeś takie zapałki pod osb to będzie chodzic ......z czasem jaszcze lepiej ...
Link do komentarza
Cytat

a powiedz jeszcze czy cos pomoze jesli dam podwójnie gąbke pod panele wygłuszy to cos


Spotkałem się kiedyś z podobnym problemem gościu poradził sobie w ten sposób że w miejscach gdzie najbardziej płyty skrzypiały ponawiercał otwory i pistoletem powstrzykiwał piankę montażową nie rozwiązało to problemu do końca ale skrzypienie diametralnie się zmniejszyło . Zamiast gąbki proponowałbym ten podkład pod panele który wygląda jak płyta pilśniowa miękka ma on dosyć dużą wartość tłumienia dźwięków.
Link do komentarza
Cytat

z pianką myśle że warto spróbować ale zastanawiam się czy nie nakręcić drugiej warstwy płyt na krzyż dwie warstwy po 2,5 da razem 5 cm jak je dobrze poskręcam niepowinna wtedy płyta tak pracować tylko ze to moze troche kosztować a boje się ze to niepomoże co wy o tym myślicie


Jak sam napisałeś jest to remont STAREGO PODDASZA moje pytanie czy odkrywałeś belki stropowe i czy wiesz w jakim są stanie. Pytam dlatego gdyż 5 cm płyty OSB będzie trochę ważyć i z powodu większego ciężaru problem Twój może się jeszcze bardziej nasilić. Nie napisałeś też czy użyłeś zwykłej płyty czy może posadzkowej / płyta na krawędziach pióro -wpust /. Problemem może być fakt przy zwykłej płycie brak wzmocnień przy styku czołowym .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...