Skocz do zawartości

Ściany jednowarstwowe czy docieplane?


Recommended Posts

Witam! W tym roku planuję budowę domu. Zastanawiam się nad materiałem do budowy. Jestem prawie zdecydowany na ceramikę, ale zastanawiam się czy budować w technologii jednowarstwowej czy z dociepleniem? O docieplaniu słyszałem różne rzeczy i niekoniecznie były to same pozytywy... Ale czy na polskie warunki (zima u nas trwa pół roku icon_smile.gif ściany bez docieplania to rozsądny wybór?
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Witam! W tym roku planuję budowę domu. Zastanawiam się nad materiałem do budowy. Jestem prawie zdecydowany na ceramikę, ale zastanawiam się czy budować w technologii jednowarstwowej czy z dociepleniem? O docieplaniu słyszałem różne rzeczy i niekoniecznie były to same pozytywy... Ale czy na polskie warunki (zima u nas trwa pół roku icon_smile.gif ściany bez docieplania to rozsądny wybór?


Ty nie słuchaj,Ty się ucz icon_smile.gif
Dla mnie ceramika jest na ostatnim miejscu wśród materiałów do budowy domu,dla mnie ściana 1W w dzisiejszych czasach to pomyłka.
Po pierwsze zleć wykonanie bilansu cieplnego domu,ale takiego z prawdziwego zdarzenia u gościa,który czai bazę ze ścian 1W a potem 2W z 10,15,20cm izolacją,wyliczenia przeliczysz na zł i odpowiedź będzie prosta icon_smile.gif
Ja mam u siebie na ścianach 20cm styropianu ze styropianu z lambdą 0,031 i uważam to sa miniumum dzisiaj.
Link do komentarza
Cytat

Witam! W tym roku planuję budowę domu. Zastanawiam się nad materiałem do budowy. Jestem prawie zdecydowany na ceramikę, ale zastanawiam się czy budować w technologii jednowarstwowej czy z dociepleniem? O docieplaniu słyszałem różne rzeczy i niekoniecznie były to same pozytywy... Ale czy na polskie warunki (zima u nas trwa pół roku icon_smile.gif ściany bez docieplania to rozsądny wybór?


Z ceramiki bym zrezygnował, bk jest tez dobrym materiałem. Co do ścian to ja mam 1W i kilku moich znajomych też i sobie chwalą co nie znaczy ,że są osoby które nie uważają 1W i zawsze znajda to i owo aby odradzać. Tak na prawdę to jakbyś się bardzo zagłębił w temat i poczytał opinie to byś nic nie wybudował bo zawsze jest tyle opinii za co i przeciw ,ale to Ty musisz podjąć decyzję i oddzielić ziarno od plew.
A czy ściana ma ocieplenie czy nie to mało ważne,liczy się współczynnik i tego się trzymaj.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

A czy ściana ma ocieplenie czy nie to mało ważne,liczy się współczynnik i tego się trzymaj.


Głupoty Waść piszesz i narażach przyszłego inwestora na koszty.
Poniżej zdjęcia kamerą termowizyjną domu budowanego właśnie z BK na zaprawie ciepłochronnej:



Dla wyjaśnienia,pomarańczowe pionowe i poziome linie(spoiny) to kasa na ogrzewanie wylatująca bez przeszkód na zewnątrz.

A tak wygląda zdjęcie robione kamerą termowizyjną domu ocieplonego styropianem:
Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
arturo nie wciskaj komuś SWOJEJ jedynej słusznej racji.Jak bym poszperał w necie to i bym też znalazł zdjęcia ściany 2W zrobionej kamerą z mostkami.Jak ktoś spierd...li robotę to żadna ściana nie będzie dobra. Nie popadaj w skrajność.
Jakby technologia ściany 1W nie zdała egzaminu to by jest nie stosowano w budownictwie domów.
A tak na marginesie to kto muruje z bk na zaprawę ciepłochronną?To kolejny przykład spieprzonej roboty,bo po pierwsze nic nie wiemy dokładnie co to za zaprawa a po drugie takiej zaprawy nie można mieszać w betoniarce godzinami bo traci swoja ciepłochronny charakter.

Zapomniałem dopytać - a z jakiego bk ten mur?
Takie zdjęcia bez dokładnego i szczegółowego opisu to propaganda.

A te zdjęcie domu ocieplonego styro to przy jakiej temp zrobione ?Tak jak mówiłem - propaganda!
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

arturo nie wciskaj komuś SWOJEJ jedynej słusznej racji.Jak bym poszperał w necie to i bym też znalazł zdjęcia ściany 2W zrobionej kamerą z mostkami.Jak ktoś spierd...li robotę to żadna ściana nie będzie dobra. Nie popadaj w skrajność.
Jakby technologia ściany 1W nie zdała egzaminu to by jest nie stosowano w budownictwie domów.
A tak na marginesie to kto muruje z bk na zaprawę ciepłochronną?To kolejny przykład spieprzonej roboty,bo po pierwsze nic nie wiemy dokładnie co to za zaprawa a po drugie takiej zaprawy nie można mieszać w betoniarce godzinami bo traci swoja ciepłochronny charakter.


Wiem,że cieżko jest przyznać się do własnego błędu.
Jak tam Twoje obliczenia zapotrzebowania domu na ciepło ? Uwzględniają mostki termiczne na spoinach ? A..rozumiem,że nie masz pojęcia jakie masz straty ciepła przez dom...

Ściana 1W nie dość,ze jest drogą inwestycją,droższą niż 2W to w dodatku przy dzisiejszych cenach energii nie ma racji bytu ze waględu na wszechobecne mostki termiczne.Kiedyś gdy czarne g...o było tanie ludziskom było wsio ryba z czego będą budowali a teraz ? W nowym domu czarne g...o ?
Link do komentarza
Cytat

Wiem,że cieżko jest przyznać się do własnego błędu.
Jak tam Twoje obliczenia zapotrzebowania domu na ciepło ? Uwzględniają mostki termiczne na spoinach ? A..rozumiem,że nie masz pojęcia jakie masz straty ciepła przez dom...

Ściana 1W nie dość,ze jest drogą inwestycją,droższą niż 2W to w dodatku przy dzisiejszych cenach energii nie ma racji bytu ze waględu na wszechobecne mostki termiczne.Kiedyś gdy czarne g...o było tanie ludziskom było wsio ryba z czego będą budowali a teraz ? W nowym domu czarne g...o ?


Gdybym popełnił błąd to bym się przyznał z podniesioną głową.
Widzę,że Ty tylko wierzysz cyferkom ,masz takie prawo.
Nie wypisuj bzdur ,że 1W jest droższa od 2W,bo cenowo nie ma dużej różnicy, i dziwię się ze piszesz takie rzeczy jakbyś był teoretykiem a nie praktykiem,a przecież masz za sobą praktykę więc ....
Tak najlepiej to niech wszyscy budują tak jak Ty i ogrzewają prądem a będzie super.
I tak dla jasności uważam,że ściana 2W jest ze wszystkich rodzajów ścian jest najbardziej uzasadniona aby ja stosować ekonomicznie.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Nie wypisuj bzdur ,że 1W jest droższa od 2W,bo cenowo nie ma dużej różnicy, i dziwię się ze piszesz takie rzeczy jakbyś był teoretykiem a nie praktykiem,a przecież masz za sobą praktykę więc ....


I właśnie jako praktyk piszę takie rzeczy.
W moim przypadku ściana 2W z U=0,13 to koszt:
-silikat 18cm=36zł/m2
-styropian 20cm z lambdą 0,031=37,8zł/m2
-siatka+klej=8zł/m2
-robocizna własna=0zł lub gdybym zlecił firmie=20zł/m2
Wychodzi koszt ściany bez mostków termicznych przez spoiny i nadproża z U=0,13 z robocizną własną 81zł/m2 z robocizną zleconą 101zł/m2 ściany.
W sumie ok.150m2 ścian zewnętrznych.

A u Ciebie jaki był koszt z jakim U ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam! W tym roku planuję budowę domu. Zastanawiam się nad materiałem do budowy. Jestem prawie zdecydowany na ceramikę, ale zastanawiam się czy budować w technologii jednowarstwowej czy z dociepleniem? O docieplaniu słyszałem różne rzeczy i niekoniecznie były to same pozytywy... Ale czy na polskie warunki (zima u nas trwa pół roku icon_smile.gif ściany bez docieplania to rozsądny wybór?



Dużym plusem ścian jednowarstwowych na pewno jest to, że wolno się nagrzewają i potem wolno oddają ciepło. To jest cecha, którą docenisz i w lecie i w zimie. Wbrew temu co się mówi, parametry termiczne takich ścian są zbliżone do ścian docieplanych, zrobionych w dowolnej technologii pod warunkiem, że użyje się odpowiedniej grubości cegieł. Jednowarstwowy Porotherm ma współczynnik przenikania ciepła na poziomie nawet 0,23, czyli tyle, ile dobrze docieplane ściany budowane w innych technologiach. Ściana jednowarstwowa z ceramiki jest też materiałem, który lepiej "oddycha", trudniej więc o nabawienie się grzyba w domu = świeższe powietrze wewnątrz.

Ja też się poważnie zastanawiałem nad technologią jednowarstwową. Sporo czytałem na ten temat i coraz bardziej przekonuję się, że jednak nie chcę mieć styropianu na ścianach icon_smile.gif Zresztą do tej pory mieszkałem w starej poniemieckiej willi i szczerze mówiąc w nowym domu niespecjalnie chcę mieć docieplenie na ścianach, z którym po latach mogą się dziać różne dziwne rzeczy. I nie mam tu na myśli tylko uszkodzeń mechanicznych - np. u mojego sąsiada w dociepleniu domu co roku miłe gniazdko wiły sobie osy icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

I właśnie jako praktyk piszę takie rzeczy.
W moim przypadku ściana 2W z U=0,13 to koszt:
-silikat 18cm=36zł/m2
-styropian 20cm z lambdą 0,031=37,8zł/m2
-siatka+klej=8zł/m2
-robocizna własna=0zł lub gdybym zlecił firmie=20zł/m2
Wychodzi koszt ściany bez mostków termicznych przez spoiny i nadproża z U=0,13 z robocizną własną 81zł/m2 z robocizną zleconą 101zł/m2 ściany.
W sumie ok.150m2 ścian zewnętrznych.

A u Ciebie jaki był koszt z jakim U ?



chyba Panu Heniowi za skrzynkę piwa dziennie... Edytowano przez Razmes (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dziękuję za tyle odpowiedzi - nie spodziewałem się, że rozpętam tu moim pytaniem małą wojnę icon_smile.gif

Wybaczcie tą uwagę, ale trochę nie rozumiem, czemu pokazujecie zdjęcia domu z kamery termowizyjnej od zewnątrz? Przecież mnie interesuje to co się będzie działo w środku, a nie na zewnątrz icon_smile.gif

Poza tym widzę, że wszyscy jesteście przeciwnikami ceramiki i zaraz przytaczacie liczby... Jednowarstwowy Porotherm 44 ma współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,23. Porównywałem ten parametr ze ścianami dwuwarstwowymi i jest to dobry wynik - szczególnie dla osoby, która nie ma ochoty obkładać domu 20 cm dociepleniem icon_smile.gif

Robocizna u fachowców na poziomie 20zł/m2? Ja sprawdzałem i ceny zaczynały się od 40... Ale to może zależy od regionu kraju?
Link do komentarza
Cytat

.. Jednowarstwowy Porotherm 44 ma współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,23.



Tyle ma sam bloczek.
Ściana - współczynnik przenikania ciepła przy wykorzystaniu zaprawy termoizolacyjnej Porotherm TM wynosi U=0,30 W/m²K, czyli minimalną dopuszczana przez przepisy wartość.

Dopowiem:
- dane dot. ściany z "fabryki" http://www.wienerberger.pl/porotherm-44-pw.html
- jeśli zatwierdzenie projektu budowlanego nastąpi po 1 stycznia 2014r, to może się okazać, że ściana taka nie spełni minimalnych wymagań, bo wszystko na to wskazuje, że minimalne U będzie wynosiło (dla ściany zewnętrznej) 0,25.

dopisałem:

Ściana z Porotherm 44 EKO+ DRYFIX ma co prawda 0,23, ale cena nie jest porównywalna do 2W (to koszt okolo 170zł/m2), a w cenie takiej to spokojnie Ytong o U = 0,2. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Jednowarstwowy Porotherm ma współczynnik przenikania ciepła na poziomie nawet 0,23, czyli tyle, ile dobrze docieplane ściany budowane w innych technologiach. Ściana jednowarstwowa z ceramiki jest też materiałem, który lepiej "oddycha", trudniej więc o nabawienie się grzyba w domu = świeższe powietrze wewnątrz.

Opowiadasz bzdury,ja mam ścianę 2W,nie uważam jej za super ocieplona i mam współczynnik przenikania 0,13,to po pierwsze,po drugie do "oddychania" nie służą ściany tylko poprawna wentylacja.Ostatnio u sąsiada był "fachura",który odradzal ocieplenie warstwą pow.10cm...Akumulacja domu to inna działka ale widać,że to już ciężki temat dla Ciebie icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Wybaczcie tą uwagę, ale trochę nie rozumiem, czemu pokazujecie zdjęcia domu z kamery termowizyjnej od zewnątrz? Przecież mnie interesuje to co się będzie działo w środku, a nie na zewnątrz

Zdjęcia z zewnątrz pokazują straty ciepła i mostki termiczne domu to znaczy ile kasy wyrzucasz z wewnątrz w sina dal icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Zdjęcia z zewnątrz pokazują straty ciepła i mostki termiczne domu to znaczy ile kasy wyrzucasz z wewnątrz w sina dal icon_smile.gif



Zwłaszcza jest to widoczne na tym ocieplonym styropianem - masakra jakaś i to w wyższej temperaturze zewnętrznej (o 20 stopni) .
Świeci jak choinka - zwłaszcza przy dachu i fundamentach.
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Zwłaszcza jest to widoczne na tym ocieplonym styropianem - masakra jakaś i to w wyższej temperaturze zewnętrznej (o 20 stopni) .
Świeci jak choinka - zwłaszcza przy dachu i fundamentach.



Coś mi się widzi, że nie połączyli ocieplenia elewacji z dachowym icon_confused.gif
Link do komentarza
Myślę, że pewnego rodzaju wskazówką w wyborze technologii może być przykład iż jednorodny materiał ogrzewa się cały i w końcu oddaje ciepło na zewnątrz, a ściana dwuwarstwowa ma przegrodę (styropian lub wełna) powodującą że ciepło jednak zatrzymuje się na niej i nie ucieka na zewnątrz a pozostaje w warstwie konstrukcyjnej. Nie bez powodu jako przykład najbardziej izolacyjnej ściany podaje się ścianę trójwarstwową. Myślę że lepszym rozwiązaniem będzie ściana dwuwarstwowa bo tutaj kiepska jakość wykonania warstwy konstrukcyjnej nie gra aż takiej roli jak przy ścianie 1W. Ważniejsza jest izolacja, która musi być po prostu dobrze wykonana. Ceny wykonawstwa jakie podaje arturo72 być może są adekwatne do bardzo konkretnej lokalizacji - chętnie się dowiem gdzie tak tanio można dobrze zbudować dom icon_question.gif ).

Nie ma co, trzeba kilka rzeczy policzyć - współczynniki, koszty wykonania i materiałów (!), sposób ogrzewania też może mieć znaczenie przy wyborze technologii budowy. Słowem nie jest to tak prosty wybór jak by się mogło wydawać. Ja cały czas sprawdzam i zmieniam zdanie - mam już drugą wersję technologii, ale wszystko przede mną.

W każdym razie - POWODZENIA!
Link do komentarza
strumień ciepła, większy przez konstrukcję mniejszy przez styro/wełnę
nie ma tu jakiś czarodziejskich różnic, i tu i tu dzieje się to samo zjawisko fizyczne

a co do mojego wcześniejszego pytania, to nie ma co straszyć tak tą spoiną, bo patrząc na skalę kolorów i kolory na fotce, to ta różnica w przewodzeniu ciepła (bloczek, spoina) wcale nie jest jakaś kosmiczna, gdyby się wzięło mniejszą skalę, to dopiero by wyglądało, że sp... ciepło
Link do komentarza
Cytat

strumień ciepła, większy przez konstrukcję mniejszy przez styro/wełnę
nie ma tu jakiś czarodziejskich różnic, i tu i tu dzieje się to samo zjawisko fizyczne

a co do mojego wcześniejszego pytania, to nie ma co straszyć tak tą spoiną, bo patrząc na skalę kolorów i kolory na fotce, to ta różnica w przewodzeniu ciepła (bloczek, spoina) wcale nie jest jakaś kosmiczna, gdyby się wzięło mniejszą skalę, to dopiero by wyglądało, że sp... ciepło



Ja chciałem koledze bardziej przystępnie, ale oczywiście załamanie krzywej strumienia ciepła przez przegrodę w postaci styro/wełny jest zupełnie inne niż przy materiale jednorodnym w ścianie 1W.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ceny wykonawstwa jakie podaje arturo72 być może są adekwatne do bardzo konkretnej lokalizacji - chętnie się dowiem gdzie tak tanio można dobrze zbudować dom icon_question.gif ).


Ale że co,że za mało ? 20-25zł/m2 ocieplenia styropianem+siatka+klej,max.40zł/m2+tynk dodatkowo.
Ceny na Śląsku raczej nie odbiegają pod tym względem od cen w innych regionach Polski.
Ale żeby mieć pewność wykonania,bez fuszerki, swój dom ociepliłem sam,prosta robota icon_smile.gif
Siatkę i klej położył mi kumpel.

Nie stać mnie było na ścianę jednowarstwową z uwzględnieniem także rachunków za ogrzewanie ;) Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Ale że co,że za mało ? 20-25zł/m2 ocieplenia styropianem+siatka+klej,max.40zł/m2+tynk dodatkowo.
Ceny na Śląsku raczej nie odbiegają pod tym względem od cen w innych regionach Polski.
Ale żeby mieć pewność wykonania,bez fuszerki, swój dom ociepliłem sam,prosta robota icon_smile.gif
Siatkę i klej położył mi kumpel.

Nie stać mnie było na ścianę jednowarstwową z uwzględnieniem także rachunków za ogrzewanie ;)



Masz ściany z samego styropianu? Czy może nośne same Ci się po nocy postawiły icon_cool.gif

Edit:

To ile kosztowało wymurowanie ścian za m2? Edytowano przez Razmes (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Masz ściany z samego styropianu? Czy może nośne same Ci się po nocy postawiły icon_cool.gif


Pisałem parę postów wyżej:
Cytat

I właśnie jako praktyk piszę takie rzeczy.
W moim przypadku ściana 2W z U=0,13 to koszt:
-silikat 18cm=36zł/m2
-styropian 20cm z lambdą 0,031=37,8zł/m2
-siatka+klej=8zł/m2
-robocizna własna=0zł lub gdybym zlecił firmie=20zł/m2
Wychodzi koszt ściany bez mostków termicznych przez spoiny i nadproża z U=0,13 z robocizną własną 81zł/m2 z robocizną zleconą 101zł/m2 ściany.
W sumie ok.150m2 ścian zewnętrznych.


Oczywiście pisząc o robociźnie miałem na myśli jedynie ocieplenie ;)
Robocizna murowania nie ma tutaj nic do rzeczy porównując ścianę 1W i 2W bo czy to będzie 44cm czy 18cm cena będzie taka sama. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Oczywiście pisząc o robociźnie miałem na myśli jedynie ocieplenie ;)
Robocizna murowania nie ma tutaj nic do rzeczy porównując ścianę 1W i 2W bo czy to będzie 44cm czy 18cm cena będzie taka sama.



Nie jestem do końca przekonany, czy będzie taka sama icon_biggrin.gif Edytowano przez Razmes (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

...
To ile kosztowało wymurowanie ścian za m2?


Nie wiem,miałem ekpię do całego SSO,za całość od płyty fundamentowej,łącznie z dachem,dachówkami,rynnami zapłaciłem 38tys.zł.
W rozbiciu na etapy płaciłem,płyta fundamentowa-10tys.zł,murowanie-14tys.zł,strop,dach i wykończenie-14tys.zł
Ekipa spod Radomia-zresztą polecam icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Pisałem parę postów wyżej:

Oczywiście pisząc o robociźnie miałem na myśli jedynie ocieplenie ;)
Robocizna murowania nie ma tutaj nic do rzeczy porównując ścianę 1W i 2W bo czy to będzie 44cm czy 18cm cena będzie taka sama.


Wypisujesz różne rzeczy i potem się nie diw,że ludzie głupieją.
Pisałeś na początku o kosztach ściany 1W do 2W ,potem wmieszałeś fotki z kamery termo ,potem zaczołes o współczynniku, teraz o ociepleniu ale nie o kosztach murowania ,każdy Twój post w tym temacie o czym innym.
Można porównywać i pisać o kosztach ścian ale o podobnych współczynnikach i uwzględniając wszystkie czynniki wpływające na koszt (a nie jak piszesz bo ja robociznę miałem za 0 zł ,nie każdy może sobie na to pozwolić),wtedy będzie to miało sens.
I jeszcze jedno - to Twoje uwielbienie do ściany 2W i kosztach jakie zaoszczędziłeś jakbyś prowadził jakąś sektę pod nazwą 2W, stoję się to już powoli Twoja obsesją.
Proszę,zmień trochę ton bo każdy wie co daje ściana 2W i nikt aż tak się nie podnieca opisując właściwości owej ściany.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Wypisujesz różne rzeczy i potem się nie diw,że ludzie głupieją.
Proszę,zmień trochę ton bo każdy wie co daje ściana 2W i nikt aż tak się nie podnieca opisując właściwości owej ściany.


Każdy kto myśli,kto się buduje to wie o czym pisałem.
Jaki jest temat wątku ?
Link do komentarza
Cytat

I właśnie jako praktyk piszę takie rzeczy.
W moim przypadku ściana 2W z U=0,13 to koszt:
-silikat 18cm=36zł/m2
-styropian 20cm z lambdą 0,031=37,8zł/m2
-siatka+klej=8zł/m2
-robocizna własna=0zł lub gdybym zlecił firmie=20zł/m2
Wychodzi koszt ściany bez mostków termicznych przez spoiny i nadproża z U=0,13 z robocizną własną 81zł/m2 z robocizną zleconą 101zł/m2 ściany.
W sumie ok.150m2 ścian zewnętrznych.

A u Ciebie jaki był koszt z jakim U ?


Czy Ty masz Nas za głupków?Piszesz jak byk - robocizna własna 0 zł a teraz piszesz ,że firma Ci budowała cytuję Twoją wypowiedź:

"Nie wiem,miałem ekpię do całego SSO,za całość od płyty fundamentowej,łącznie z dachem,dachówkami,rynnami zapłaciłem 38tys.zł.
W rozbiciu na etapy płaciłem,płyta fundamentowa-10tys.zł,murowanie-14tys.zł,strop,dach i wykończenie-14tys.zł"

Cytat

Każdy kto myśli,kto się buduje to wie o czym pisałem.
Jaki jest temat wątku ?


Nooooooo szczególnie po ostatnich Twoich postach.

Nie chce być upierdliwy ale jakoś sam olałeś dziennik budowy swojego domku na Naszym forum,ale za to na innym dziennik Twój kwitnie.
A temat wiem jaki jest więc pisałem obiektywnie na temat jednej i drugiej ściany,dopóki nie zacząłeś wciskać swoich porównań.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Czy Ty masz Nas za głupków?Piszesz jak byk - robocizna własna 0 zł a teraz piszesz ,że firma Ci budowała cytuję Twoją wypowiedź:

"Nie wiem,miałem ekpię do całego SSO,za całość od płyty fundamentowej,łącznie z dachem,dachówkami,rynnami zapłaciłem 38tys.zł.
W rozbiciu na etapy płaciłem,płyta fundamentowa-10tys.zł,murowanie-14tys.zł,strop,dach i wykończenie-14tys.zł"



Sam z siebie robisz głupka,powtarzam,do stanu SSO miałem ekipę za 38tys.zł,ocieplenie robiłem sam,gdybym zlecił firmie zapłaciłbym 20zł/m2.
Wytęż trochę szarych komórek i wczytaj się w tekst ze zrozumieniem.

Cytat

A temat wiem jaki jest więc pisałem obiektywnie na temat jednej i drugiej ściany,dopóki nie zacząłeś wciskać swoich porównań.


Poniższe stwierdzenie ani nie jest obiektywne ani mądre ani pomocne:
Cytat

A czy ściana ma ocieplenie czy nie to mało ważne,liczy się współczynnik i tego się trzymaj.


Owszem,liczy się wspólczynnik ale przy ścianie 1W wspólczynnik ten ledwo mieści się w dzisiejszych normach co m.in gwarantuje nam wysokie rachunki za ogrzewanie.W jutrzejszych normach taki dom nie przejdzie.

A to,że nie prowadzę tutaj dziennika budowy na bieżaco winne jest same forum od strony technicznej,gdzie nie ma możliwości dodawania zdjęć bezpośrednio z kompa a nie mam zamiaru dodawać zdjęć przez obcy serwer. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Sam z siebie robisz głupka,powtarzam,do stanu SSO miałem ekipę za 38tys.zł,ocieplenie robiłem sam,gdybym zlecił firmie zapłaciłbym 20zł/m2.
Wytęż trochę szarych komórek i wczytaj się w tekst ze zrozumieniem.


To co murowałeś styropian? Piszesz,że płyta kosztowała ... a murowanie ... to co murowali? piszesz tak chaotycznie ,że trzeba być jasnowidzem aby zrozumieć o co Ci tak na prawdę chodzi.
Co do wyliczeń to piszesz co ile kosztowało po czym sumujesz,że robocizna kosztowała 0 zł, to kto jest głupek ja czy Ty, nie wiesz jak się podlicza koszty?

"W moim przypadku ściana 2W z U=0,13 to koszt:
-silikat 18cm=36zł/m2
-styropian 20cm z lambdą 0,031=37,8zł/m2
-siatka+klej=8zł/m2
-robocizna własna=0zł lub gdybym zlecił firmie=20zł/m2"
I to wg Ciebie jest napisane wyraźnie ,że za robociznę ocieplenia nie płaciłeś?
Link do komentarza
Cytat

Pisałem parę postów wyżej:

Oczywiście pisząc o robociźnie miałem na myśli jedynie ocieplenie ;)
Robocizna murowania nie ma tutaj nic do rzeczy porównując ścianę 1W i 2W bo czy to będzie 44cm czy 18cm cena będzie taka sama.


I tu się mylisz gdyż Ja liczę cenę za wymurowanie JEDNEGO METRA SZEŚCIENNEGO ściany gdyż inne są nakłady rzeczowe na wymurowanie ściany gr. np 12 cm a inne przy 38 czy 44 .
Link do komentarza
Cytat

Poniższe stwierdzenie ani nie jest obiektywne ani mądre ani pomocne:


Ty faktycznie się już zatraciłeś w uwielbieniu swojej ściany.
A co jest jest ważne jak nie współczynnik?
Z reszta powiem Ci jedno,przez takie durne pisanie Twoje i jeszcze jednego kolesia na FM,jedna znajoma zlikwidowała na FM Swój dziennik budowy bo tak jej dogryzaliście ,że kobieta nie wytrzymała, i tu widzę chcesz zrobić to samo.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

I tu się mylisz gdyż Ja liczę cenę za wymurowanie JEDNEGO METRA SZEŚCIENNEGO ściany gdyż inne są nakłady rzeczowe na wymurowanie ściany gr. np 12 cm a inne przy 38 czy 44 .


Czyli kolejny plus ;) Rozumiem,że za ścianę gr.18cm zapłaciłbym zdecydowanie mniej niż ktoś kto ma gr. 44cm icon_smile.gif
Uwielbiam moją ścianę icon_biggrin.gif

Cytat

Czyżby ? A słyszałeś o ścianach 1W o U =0,19 ?


Szczerze powiem,że nie pilotuje tematu 1W,ale jesli tak jest to cena też chyba będzie kosmiczna. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A to,że nie prowadzę tutaj dziennika budowy na bieżaco winne jest same forum od strony technicznej,gdzie nie ma możliwości dodawania zdjęć bezpośrednio z kompa a nie mam zamiaru dodawać zdjęć przez obcy serwer.



Zdjęcia można dodawać w panelu forum. Instrukcja znajduje się tutaj: https://forum.budujemydom.pl/Dodawanie-zdje...roku-t6259.html Podpunkt "Dodawanie zdjęcia w poście na forum".

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Zdjęcia można dodawać w panelu forum. Instrukcja znajduje się tutaj: https://forum.budujemydom.pl/Dodawanie-zdje...roku-t6259.html Podpunkt "Dodawanie zdjęcia w poście na forum".

Pozdrawiam
Marcin Szymanik



Dziękuję bardzo za wyjaśnienie,tyle lat na forum i wychodzi,że człowiek jeszcze zielony ;)
Teraz trzeba będzie uzupełnić dziennik bo zaległości spore narosły...
Poniżej zdjęcie mojej "ulubionej" ściany z U=0,13 w proporcji ściana 18+ ocieplenie 20,w trakcie tworzenia,tymi ręcami icon_smile.gif

DSC01446.jpg



A tutaj już na gotowo,tanio,szybko,łatwo i przyjemnie,czyż nie ładny kolorek ?

DSC01446.jpg

Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Gdybym budował drugi dom to budowałbym z suporeksu grubości 36cm jako jednowarstwowy.
Robota ta sama co przy 24cm ( no - trochę ciężej ) a odchodzi robota związana z ociepleniem.
A ocieplić zawsze mogę po iluś tam x latach.


Kto bogatemu zabroni ;)
Czy liczyłeś/liczyliście jak ściana 1W bez ocieplenia wpłynie na zużycie kWh za ogrzewanie w porównaniu do ściany 2W z przyzwoitym ociepleniem ?
Proponuję policzyć bo to jest sedno problemu i co poniektórzy mogą się zdziwić,chyba,ze komuś nie zależy na przyszłych rachunkach za ogrzewanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Kto bogatemu zabroni ;)
Czy liczyłeś/liczyliście jak ściana 1W bez ocieplenia wpłynie na zużycie kWh za ogrzewanie w porównaniu do ściany 2W z przyzwoitym ociepleniem ?
Proponuję policzyć bo to jest sedno problemu i co poniektórzy mogą się zdziwić,chyba,ze komuś nie zależy na przyszłych rachunkach za ogrzewanie icon_smile.gif



A co tu liczyć. Ściana 1W o U=0,19 "spali" dokładnie tyle samo co ściana 2W o U=0,19.

A każde 0,01 U daje w stosunku rocznym max. 0,9kWh oszczędności lub straty na każdym 1m2 ściany (zewnętrznej) w sezonie grzewczym.

dopisałem:

- dla delty t = 20
- dla 4.500 godzin sezonu grzewczego.
Czyli wartości maksymalne dla naszego klimatu. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czy liczyłeś/liczyliście jak ściana 1W bez ocieplenia wpłynie na zużycie kWh za ogrzewanie w porównaniu do ściany 2W z przyzwoitym ociepleniem ?


Znaczy z ociepleniem to gorsza bo 2W ? ,od nieocieplonej 1W , czy jak . Jasny gwint , gubię się już w tych Twoich prawdach neofity .
A czytałeś takie cuś :
https://budujemydom.pl/sciany-i-stropy/834-jaka-izolacyjnosc-cieplna-powinny-miec-sciany-zewnetrzne
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...