Skocz do zawartości

Stan surowy otwarty


Recommended Posts

Boże kochany..
Ja rozumiem, że nie każdy ma czas czytać i każdy ma ochotę mieć gotowe.
Więc daję szybką odpowiedź.
Cytat

Proszę powiedzieć jakich kosztów mogę się spodziewać ?


Koszt poszukiwania ekipy - dziennik łódzki ogłoszenia na pół roku do przodu bo dobre ekipy takie mają minimalne zamówienia do przodu- 150 zł/ ogłoszenia za ramkę, ew. alegratka, można wynająć sterowiec z allegro - opłata miejsca na "Lublinku" + koszty przelotu nad łodzią - ok 40.000 złotych.
Tańsza opcja wynajęcie billboardów na przyczepkach - ok 150 zł/dobę, billboardy na mieście ok 800 zł/mc - chyba że przy Galerii lub Manufakturze - wtedy drożej. Można jeszcze wynająć ludzi z tablicami - jak masz firmę to możesz wziąć stażystę z PUP-u a tablicę samemu namalować, niech chodzi przy praktikerze na przemian z castoramą.
To chyba wszystkie koszty jakie mi przychodzą do głowy tak na szybko. I kredyt hipoteczny tego nie obejmuje - można na szybko miniratkę z PKO lub 15 koła z ing sląskiego.






































A teraz na poważnie - może by tak chociaż jakiś projekt ? Czy masz działkę etc... ????????????? Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Szukam ekipy budowlanej w Łodzi na budowę domu 180m2 + 40m2 garażu (stan surowy otwarty).
Proszę powiedzieć jakich kosztów mogę się spodziewać za robocizne ?
Pozdrawiam


Zabawny jesteś

Cytat

Boże kochany..
Ja rozumiem, że nie każdy ma czas czytać i każdy ma ochotę mieć gotowe.
Więc daję szybką odpowiedź.

Koszt poszukiwania ekipy - dziennik łódzki ogłoszenia na pół roku do przodu bo dobre ekipy takie mają minimalne zamówienia do przodu- 150 zł/ ogłoszenia za ramkę, ew. alegratka, można wynająć sterowiec z allegro - opłata miejsca na "Lublinku" + koszty przelotu nad łodzią - ok 40.000 złotych.
Tańsza opcja wynajęcie billboardów na przyczepkach - ok 150 zł/dobę, billboardy na mieście ok 800 zł/mc - chyba że przy Galerii lub Manufakturze - wtedy drożej. Można jeszcze wynająć ludzi z tablicami - jak masz firmę to możesz wziąć stażystę z PUP-u a tablicę samemu namalować, niech chodzi przy praktikerze na przemian z castoramą.
To chyba wszystkie koszty jakie mi przychodzą do głowy tak na szybko. I kredyt hipoteczny tego nie obejmuje - można na szybko miniratkę z PKO lub 15 koła z ing sląskiego.














Mam wszystko. Chodzi mi tylko o jakieś szacunkowe koszty stanu surowego .
Ktoś na forum napisał że ekipa za dom 200m2 wzięła 28000 (woj. Łódzkie)
Trochę mnie to zaskoczyło ponieważ mi dużo wyższe koszty powiedziało kilka ekip.
























A teraz na poważnie - może by tak chociaż jakiś projekt ? Czy masz działkę etc... ?????????????


Link do komentarza
140 zł /m2 powierzchni całkowitej ?!? nie ma szans.

Policzmy na mb ( metr bieżący ) ściany wchodzi 1m fundament, 0,5m stan zero 2,5m ściana nośna - łącznie 4m2 ściany.
Budynek powiedzmy masz 10x20m ( te 200m2) więc ściany zewnętrzne 10+10+20+20+ ściany wewnętrzne - drugie tyle
120mb x 4m2 = 480m2 wszystkich ścian.

I teraz 28000zł /480m2 = 58,33 zł/m2 - tyle to biorą za...
1) położenie 1m2 dachówki
2) wymurowanie 1m2 ściany nośnej z cegły pełnej

A gdzie masz jeszcze robienie stropu, wylewek, tynków, ocieplenia, wykonania instalacji, wykonania dachu ?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Szukam ekipy budowlanej w Łodzi na budowę domu 180m2 + 40m2 garażu (stan surowy otwarty).
Proszę powiedzieć jakich kosztów mogę się spodziewać za robocizne ?
Pozdrawiam




Witam,
Ja buduje dom w Piotrkowie Trybunalskim 140 m i brałem pod uwagę cztery ekipy. Ceny przedstawiały się następująco:
1) 33 tys. od fundamentów po dach
2) 20 tys od fundamentów po dach
3) 20 tyś od fundamentów, mury, bez dachu
4) 13,5 tyś od fundamentów, mury, bez dachu

Ekipy z doświadczeniem, sprawdzone. Ostatecznie wybrałem 4. Także z cenami to jest różnie jak widać. Na szczęście jest zastój w budowlance dlatego myślę, ze ceny będą spadać. Powodzenia.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Ja buduje dom w Piotrkowie Trybunalskim 140 m i brałem pod uwagę cztery ekipy. Ceny przedstawiały się następująco:
1) 33 tys. od fundamentów po dach
2) 20 tys od fundamentów po dach
3) 20 tyś od fundamentów, mury, bez dachu
4) 13,5 tyś od fundamentów, mury, bez dachu

Ekipy z doświadczeniem, sprawdzone. Ostatecznie wybrałem 4. Także z cenami to jest różnie jak widać. Na szczęście jest zastój w budowlance dlatego myślę, ze ceny będą spadać. Powodzenia.



Też się orientowałem "u siebie". Same fundamenty i mury z Porothermu można postawić za ok. 13 tys. zl. Ale to wszystko zależy od metrażu, warunków zewnętrznych, dostępności mediów na działce bla bla bla. Ogólne pytanie to i odpowiedzi ogólne!! :P
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
nie mało?
Ty to mówisz poważnie?
to ilu ludzi i w ile czasu jest w stanie wybudować dom od fundamentu, ściany nośne, działowe, strop, ściany piętra, podciągi, belki, nadproża...
przyjmij do kalkulacji niezbędne koszty czyli podatki, zusy, koszty paliwa, amortyzacja sprzętu, koszty drobnych narzędzi, przecież przy cenie 13,5 tys firma wykonawcza musi dołożyć z własnej kieszeni żeby to zrobić...
chyba że robi to "pan Franek" ze szwagrem, na czarno itd, ale chyba nie tędy droga...
Link do komentarza
jak nie ma stropu to może i tak, chociaż u mnie praktycznie każdy bierze po ok 100 za mb robocizny fundamentu więc sam fundament wynosi prawie tyle co te 13,5 tys ;)
chociaż jak wszędzie zaraz okaże się, że te 13,5 to tylko prace murarskie bez kanalizy stanu 0, izolacji fundamentu, zasypania, chudziaka itp a po doliczeniu tych etapów wyjdzie tyle ile powinno ;)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Za samą robociznę wyjdzie taniej, ale ja osobiście wolałbym ekipę ze sprzętem i bez martwienia się o materiały, cena wtedy wzrasta, ale jak powiedziano wyżej, co ekipa to inny cennik i trzeba sobie każda przeliczyć wiadomo, wystarczy poszukać ekip, popatrzeć na cenniki, użyć kalkulatora i nie trzeba wtedy szukać na forum
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...