Skocz do zawartości

Co kupić do kuchni: zmywarka, piekarnik, indukcja, lodówka?


Recommended Posts

Witam. Rodzice zamówili nową kuchnię, a ja obiecałem, że poszukam jakiegoś fajnego sprzętu do niej w internecie, bo ceny są dużo niższe niż w sklepach. Piekarnik i zmywarka mają być do zabudowy. Zmywarka ma mieć ukryty panel sterujący i na 60cm szeroka cena ok 1500zł w sklepach polecali Boscha z metalowym dnem ale nie wiem jaki konkretnie model. Piekarnik ma być na +/- 64l, chowane pokrętła, pełny termoobieg cena tak do 1200zł. Płyta indukcyjna ok 1500zł. Chłodziarko-zamrażarka taka dwu komorowa (z lewej strony zamrażarka z prawej chłodziarka) bez tych gadżetów z lodem czy wodą w drzwiach cena do 3000zł, jak największa pojemnościowo i żeby sprzety były możliwie najwyższych klas energetycznych w tych cenach (ekonomiczne). Z góry dzięki za pomoc w doborze AGD.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jeżeli chcesz kupić sprzęt to postaw wszystko na jedna firmę i poczytaj sobie recenzje o sprzęcie w necie na stronach o sprzęcie agd.
Za takie kwoty jakie chcesz przeznaczyć kupisz bez problemu dobry sprzęt dobrych firm. Kupując wszystko w jednym sklepie dostaniesz jeszcze super rabat za takie zakupy icon_biggrin.gif
Jeszcze musisz sobie odpowiedzieć czy ten sprzęt ma być wolno stojący czy pod zabudowę i nic tylko kupować a swoja drogą to chciałbym mieć takie dylematy jak Ty w wyborze sprzętu icon_lol.gif
Link do komentarza
Uwierz mi, że nie chciałbyś. Tyle tego jest na rynku, że oczopląsu idzie dostać. Tyle się tego naoglądałem w internecie i dalej nic nie wiem. Zmywarkę planuję z Boscha tylko jaką jest pełno tych modeli. Piekarnik myślałem nad Samsungiem. Lodówka z LG albo samsung. Płyta z Mastercooka z powiększonym polem. Planuję to kupić przez internet wyszukując na ceneo gdzie najtaniej. Wszystko oprócz lodówki, do zabudowy.
Link do komentarza
Idź do Miejskiej Macalni nie dla idiotów, sprawdź organoleptycznie co Tobie pasuje i kup w necie.... Nie rozpatruj w kategoriach czy firma x jest lepsza od firmy y. Gdyby była firma "naj" to reszty na rynku by nie było. Tyle z mojej strony bo to jest sprzęt który ma służyć Tobie i nie bardzo można coś właściwego podpowiedzieć. Ja mam np. pralkę BOSCH i będę ją chwalił, bo służy już 9 rok.
Link do komentarza
Cytat

Uwierz mi, że nie chciałbyś. Tyle tego jest na rynku, że oczopląsu idzie dostać.


Kup sprzęt firmy znanej a nie jakieś tam o której mało kto słyszał bo w razie awarii czy dokupienia części zamiennych z renomowaną firmą nie będzie problemu.
Te firmy które wymieniłeś są Ok i spokojnie uważam ,że możesz takiego zakupu dokonać.
Jeżeli planujesz przez internet to tym bardziej poszukaj tak abyś wszystko kupił w jednym sklepie ,wtedy przesyłkę możesz mieć gratis a i na pewno uzyskasz korzystny rabat przy takiej kwocie.
Powodzenia w zakupach icon_smile.gif
Link do komentarza
Mam dylemat w wyborze zmywarki zastanawiam się nad taką, która podczas cyklu świeci na płytki jakąś diodą podobno. Tylko nie wiem, które to mają. Bylem już w MediaExpercie u siebie w Oświęcimiu i Chrzanowie, w Neonecie i Avansie. Bardzo mało sprzętu. Podam kilka modeli zmywarek poradźcie, który wybrać i jak nazywa się ta opcja co świeci na płytki.
SMV40M30EU ta raczej ma to światełko bo znalazłem w opiniach, SMV53L10EU najoszczędniejsza ale nie wiem czy ma to światło, SMV53L00EU, SMV50E90EU, SMV50E70EU.
Link do komentarza
ja to jakiś szczęściarz jestem normalnie, kupiłem zmywarkę, jakiegoś whirpoola, taki jaki podpasował bez większych przemyśleń, pierwsze zmywanie a tu jakaś żółta kropka na podłodze, wziąłem szmatę, ale za cholerę nie mogłem tego zetrzeć, czytam instrukcję a tam, że to taka sygnalizacja, że trwa zmywanie, a już myślałem że jakie cuda



icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ja to jakiś szczęściarz jestem normalnie, kupiłem zmywarkę, jakiegoś whirpoola, taki jaki podpasował bez większych przemyśleń, pierwsze zmywanie a tu jakaś żółta kropka na podłodze, wziąłem szmatę, ale za cholerę nie mogłem tego zetrzeć, czytam instrukcję a tam, że to taka sygnalizacja, że trwa zmywanie, a już myślałem że jakie cuda



icon_smile.gif


icon_eek.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzwoniłem dzisiaj do Boscha i powiedzieli, że ma to tylko ten model SMV40M30EU z tych co wymieniłem.


Po co Ci ta dioda? Jak będziesz patrzał na takie bajery a nie na konkretne parametry to se nakupisz gadżetów a nie sprzętu agd icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Wstępnie wybrałem taki sprzęt. Lodówka LG GS 3159 PVJV, piekarnik Samsung BQ2D7G144, indukcja Mastercook I4DE64 ZS, zmywarka Bosch SMV40M30EU. Zastanawiam się nad kupnem wszystkiego w sklepie oleole, z tym że do takiego zakupu nie dają żadnego gratisu ani rabatu jest tylko darmowa wysyłka. Znacie jakieś sklepy z niskimi cenami i możliwością rabatu przy takim zestawie lub jakimś gratisem np. garnki do indukcji?
Link do komentarza
Musisz rozmawiać indywidualnie z każdym sklepem i pytać i targować icon_biggrin.gif
Faktycznie niektóre sklepy nie dawają rabatu ale trzeba zwrócić uwagę na cenę produktu bo jeżeli jest naprawdę tanio to ju z taki sklep nie ma z czego spuścić.Ja tak miałem w kilku sklepach internetowych,ale w niektórych rabat sie dostało icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja nigdy nie kupiłabym wszystkiego z jednej firmy, jeśli miałabym kupować dla siebie to na pewno wyposażyłabym swoją kuchenkę gazową z elektrycznym piekarnikiem i lodówkę z większym zamrażalnikiem, kupiłabym również używaną mikrofalówkę i czajnik elektryczny, ewentualnie jakiś mikser czy robot kuchenny.
Link do komentarza
jeśli chcesz coś miedz z firmy LG to odradzam a nawet bym tej firmy nie brał pod uwagę chyba ze masz czas i pieniądze się użerać z ta firmą jak coś ci się zepsuje , serwisanci to tacy ludzie nie dokształceni ze normalnie porażka ,zastanów się dobrze nad ta firma bo gdybym miał teraz wybór to na pewno nie LG- wszystko chinina może 10 lat temu coś mieli swojego lecz teraz sam szajs
Pozdrawiam Edytowano przez tomasz234 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A nie kupował ktoś może czegoś teraz i by powiedział, czy dostał jakąś promocję?



Sporo promocji to teraz w Whirlpoolu. Np przy zakupie piekarnika i płyty indukcyjnej garnki gratis albo do lodówki i drugiego sprzętu agd dają 300zł w prezencie. Jak się kupuje sporo sprzętu to można upolować fajne promocje.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Sporo promocji to teraz w Whirlpoolu. Np przy zakupie piekarnika i płyty indukcyjnej garnki gratis albo do lodówki i drugiego sprzętu agd dają 300zł w prezencie. Jak się kupuje sporo sprzętu to można upolować fajne promocje.




Zawsze masz tak że garnki i gratisy masz wliczone w cenę icon_smile.gif




Cytat

Wybaczcie, że się wcinam. A ma ktoś piekarnik z opcją samoczyszczenia (piroliza, zdaje się)? Przydaje się? Zastanawiamy się, czy by nie wymienić starego piekarnika na nowy.



Przydaje się ale w moim przypadku nie wybrałem takiego bo akurat ten model nie miał prowadnic teleskopowych tylko zwykłe.

Ale wszyscy proponowali ten z powłoką samoczyszczącą

Jedna osoba użytkująca taki piekarnik mówiła, że cykl czyszczenia trwa 3-4 godzin i wtedy w domu troszkę czuć smród a czy to prawda to nie wiem trzeba zapytać tu na forum może ktoś się odezwie


Ja wczoraj zakupiłem wyposażenie kuchni made IKEA (whirpool oraz electrolux) zobaczymy jak będzie się to spisywało

Edytowano przez coolibeer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wybaczcie, że się wcinam. A ma ktoś piekarnik z opcją samoczyszczenia (piroliza, zdaje się)? Przydaje się? Zastanawiamy się, czy by nie wymienić starego piekarnika na nowy.




Ja mam piekarnik z pirolizą właśnie. Pewnie, że się przydaje, bo zaoszczędzamy czas i jest to duża wygoda. Oczywiście cały proces jest b.bezpieczny, bo kiedy włączymy pirolizę wtedy nie możemy otworzyć drzwiczek- są zablokowane.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Ta piroliza to faktycznie fajna sprawa, bo szorowanie piekarnika nie należy do najprzyjemniejszych czynności:)



a na czym to tak na prawde polega? co jest środkiem "czyszczącym"? Pytam bo wolałbym usłyszeć opinię kogoś kto używa a nie jakiś marketingowy bełkot ze strony producent czy sklepów icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

a na czym to tak na prawde polega? co jest środkiem "czyszczącym"? Pytam bo wolałbym usłyszeć opinię kogoś kto używa a nie jakiś marketingowy bełkot ze strony producent czy sklepów icon_smile.gif



widzę, że nikt się nie odważył na wypowiedź własnymi słowami icon_smile.gif
Może ktoś jednak opisze prostym, łatwym językiem icon_smile.gif i z własnymi opiniami?
Link do komentarza
Cytat

widzę, że nikt się nie odważył na wypowiedź własnymi słowami icon_smile.gif
Może ktoś jednak opisze prostym, łatwym językiem icon_smile.gif i z własnymi opiniami?



Podpytałem znajomych i na 3 osoby które mają piekarnik AMICA, Mastercook i jakiś tam no name (nazwy zapomniałem zerknąć) 2 powiedziały że to Kit a nie, że się samo czyści a 1 jest zadowolona ale tylko efekt wyczyszczenia piekarnika (widoczny) jest po 3-4 godzinach czyszczenia w bardzo wysokiej temperaturze. Przy tym czuć zapach spalenizny w domu tak jak pisałem wcześniej.

Są dwa rodzaje czyszczenia:

Kataliczne polega na wypalaniu tluszczu poprzez specjalne wklady kataliczne.

plusy
mały pobór prądu bo wypala cały czas,w niskich temperaturach,
nie trzeba włączać specjalnych programów

minusy
trzeba podobno co max 4lata zmieniac wkłady kataliczne


Pyrolityczne polega na wypalaniu resztek w temp 500-600stopni

plusy
podobno dokładniejsze czyszczenie
nie trzeba zmieniac wkładów

minusy
kuchenki droższe o pareset złotych
trzeba włączać specjalny program czyszczący który trwa 2h co za tym idzie pewnie jest olbrzymi pobór prądu skoro przez 2h wypala w temp 500-600stopni.
Nie mówiąc jak wszystko się nagrzewa




źródło: elektroda.pl
Link do komentarza
Cytat

A jeśli chodzi o własna opinię to mam piekarnik Electroluxa i np. po każdym pieczeniu kuraka na niedzielny obiad muszę po wystygnięciu piekarnika wyczyścić go z tłuszczu.

ciesze się, że nie mam samoczyszczącego bo z opinii wynika że KIT




Jak to nie masz funkcji samoczyszczenia????
Toż przecież SAM CZYŚCISZ to jest to samoczyszczenie,he,he icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

A jeśli chodzi o własna opinię to mam piekarnik Electroluxa i np. po każdym pieczeniu kuraka na niedzielny obiad muszę po wystygnięciu piekarnika wyczyścić go z tłuszczu.

ciesze się, że nie mam samoczyszczącego bo z opinii wynika że KIT



dzięki coolibeer za informację icon_smile.gif Tak właśnie myślalem, że to tylko marketingowy bełkot, a najskuteczniejsze i tak będzie poświęcenie 10 minut i wyczyszczenie samemu.
czyli standardowo ... producent wprowadza pięknie brzmiący z nazwy i opisu system, bierze za niego kilka stów więcej , a jest to wielkie g... które użyje się tylko raz, a potem nie będzie się opłacać. ech ... jak na wszystko trzeba uważać ... masakra ...
Link do komentarza
No a ja już dzięki tej dyskusji znalazłam odpowiednią dla mnie zmywarkę icon_wink.gif Chyba wybiore własnie tego Boscha z ukrytym panelem i światełkiem na podłogę.Przy zdolnościach mojego dzieciaka wolę nie ryzykować z panelem na wierzchu. A w pracy mamy zmywarke tej firmy i podoba mi się rozkład koszy w niej i generalnie jest OK.
Link do komentarza
Cytat

Pyrolityczne polega na wypalaniu resztek w temp 500-600stopni

plusy
podobno dokładniejsze czyszczenie
nie trzeba zmieniac wkładów

minusy
kuchenki droższe o pareset złotych
trzeba włączać specjalny program czyszczący który trwa 2h co za tym idzie pewnie jest olbrzymi pobór prądu skoro przez 2h wypala w temp 500-600stopni.
Nie mówiąc jak wszystko się nagrzewa



Z tą pirolizą to muszę się nie zgodzić.
Co do ceny - najprostsze modele z reguły nie posiadają funkcji pirolizy, tylko te bardziej zaawansowane, z dodatkowymi funkcjami, jak grill czy booster. Wyższa cena wynika z całości, a nie z faktu posiadania pirolizy.
Ten olbrzymi pobór prądu to domysł czy fakt? Ktoś się pokusił o sprawdzenie i porównanie z normalnym pieczeniem kuraka na obiad? Na pewno jest większe, ale by klasycznie wyczyścić piekarnik też idą nakłady - woda plus chemia.
Nagrzewanie - dla mnie nie ma różnicy, czy wewnątrz piekarnika jest 200 czy 500 stopni Celsjusza - i tak ręki do środka nie wkładam (pomijam fakt, że podczas pirolizy nie da się go otworzyć).
Ktoś pisał o zapachu spalenizny - no fakt, wszystko się wypala do popiołu, więc i zapach może być mniej atrakcyjny niż przy pieczeniu szarlotki, no ale czy czyszczenie chemią (bo jak inaczej wyczyścić tłuszcz z piekarnika?) jest takie przyjemne?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Powitać,
Chcę kupić piekarnik Samsunga BQ2D7G144 i mikrofalę FG87SUB. Nie są to najtańsze produkty.
Czy ktoś używał tych urządzeń i czy orientujecie się czy są one warte swojej ceny?
Dziękuję i pozdrawiam



Widziałem ten piekarnik w rankingu najpopularniejszych piekrników w sieprniu, więc musi być wart swojej ceny. Moja żona chce taki i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości będziemy go kupować. O mikrofali nie słyszałem za dużo, ale widząc jej funkcje wydaje się być dobrym wyborem.
Link do komentarza
Cytat

Widziałem ten piekarnik w rankingu najpopularniejszych piekrników w sieprniu, więc musi być wart swojej ceny. Moja żona chce taki i prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości będziemy go kupować. O mikrofali nie słyszałem za dużo, ale widząc jej funkcje wydaje się być dobrym wyborem.



racja, całkiem wysoko jest w rankingach - ja widziałem z kolei na okazje.info - w sierpniu jest na 4 miejscu!
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
Ja wolę kupić dobry piekarnik a nie najpopularniejszy. A poważnie. Zastanawialiśmy się nad opcją parowy lub zwykły i wygrał Electrolux EEA4545POX. Jest pojemniejszy niż powyższy Samsung, ponadto w wyposażeniu ma termosondę (bardzo przydatna rzecz). Ciekawe funkcje - min. rozmrażanie czy turbogrill. I przede wszystkim dobrą cenę.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...