Skocz do zawartości

Instalacja solarna z dopłatą 30%


Recommended Posts

Gość Zawiedziony
Tylko w tym dziwnym kraju dopłaty są jedynie z pośrednictwem banków, które na tym zarabiają najwięcej. A czemuż to nie ma dopłat do instalacji wykonanych indywidualnie za gotówkę ? Te 30% dopłaty to czysta mrzonka, bo już kiedyś publikował jeden profesor swoje wyliczenia na Waszych łamach i wyszło mu, że max do zaledwie 14% zwrotu kosztów.
Link do komentarza
Cytat

Skorzystałem z dopłaty celowej na instalację solarów do kredytu z projektu NFOŚiGW. Realna wartość dopłaty wynosi 30% ogólnych kosztów - mówi Paweł, czytelnik Budujemy Dom.



Pełna treść artykułu pod adresem:

https://budujemydom.pl/kolektory-sloneczne/16355-instalacja-solarna-z-doplata-30?utm_source=newsletter8&utm_medium=kolektory


Nie wiem nie jestem inżynierem i uczono mnie chyba innej matematyk niż autora artykułu. Autor stwierdził że miesięcznie oszczędza na kosztach przygotowania ciepłej wody ok 50 zł a więc 50 x12 to się równa 600 zł oszczędności na rok. 600x 8=4800 przy ośmiu latach. Koszt instalacji po odjęciu dofinansowania to 10500zł i podzielić to przez 600 zł oszczędności to mnie wychodzi zwrot instalacji po niecałych ale 18 latach. Gdzieś zgubiło się te 10 lat może celowo.
Link do komentarza
Cytat

W moim rejonie Związek Gmin Dorzecza Wisłoki dofinansowuje 70%, wkład własny to 30% - bez pośrednictwa banków.

Kolektory dla 4 osobowej rodziny to jest wydatek 3,400 zł


Przy takich kosztach montaż takiej instalacji ma sens. A po za tym olbrzymi plus dodatni to eliminacja pośrednika w postaci banku.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Gość Soleko
Witam,
Ta instalacja raczej się nie zwróci. Na zdjęciach widać jej amatorskie wykonanie. Rury miedziane już korodują bo instalator połączył je ze stalą nierdzewną i być może jest też jakiś element aluminiowy. Korozja zeżre te rury w kilka lat. Brak naczynia przeponowego tylko jakiś dziwny wynalazek ze zrzutem glikolu w baniak. Cena 15000 za 2 kolektory + 300l zbiornik to jakieś nie porozumienie. Taką instalację można mieć za 11 500 z gwarancją na 10 lat.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...