Skocz do zawartości

pomoc w montazu plyt k-g


Recommended Posts

witam

mam na ogrodku dzialkowym altanke 5x5m z podaszem i mam taki problem:

dzialke budowalismy tak jak nam sie wydawalo icon_smile.gif i teraz mam maly problem z wykonczeniem poddasza mianowicie:

miedzy krokwiami mam odstep 120cm i 2 lata temu wymyslilem ze wloze wate na to folie i plyty gipsowe bezposrednio do krokwi tak tez zrobilem icon_smile.gif niestety plyty odgiely sie zapewne przez nacisk waty...

Jakie macie pomysly zeby to naprawic? Najlepiej bez sciagania plyt choc pewnie bede zmuszony to zrobic :/

Osobiscie myslem nad:
przykrecic poziomo na plyty plaskowniki np. 40 x 4mm okolo 6 na strone moj dach jest w ksztalcie odwroconej litery V wymiary to okolo 3,2x4,8m waga plaskownikow to okolo 60kg na 1 strone,

zamonotowaniem profili - wiaze sie to z zdjeciem plyt k-g tylko jaki profil wybrac ?
kapelusz? moge go montowac poziomo?
albo CD60 ale jaki wybrac uchwyt?

prosze o pomoc
Link do komentarza
Gość stach
A osłaniałeś jakąś folią tę watę? Pewnie źle osznurowana, złapała wody i obciążyła płytę na tych 120 cm - nie było szans na zachowanie swojej wytrzymałości...
Tytuł wątku należałoby zmienić na "POMOC W DEMONTAŻU PŁYT G-K"
Moim zdaniem trzeba zdemontować płyty i od początku, jak sztuka budowlana nakazuje, zastosować odpowiednie folie, stelaż w odpowienim rozmieszczeniu profili na krokwie, w środek wełna, folia i dopiero wtedy płyty.
Link do komentarza
Cytat

A osłaniałeś jakąś folią tę watę? Pewnie źle osznurowana, złapała wody i obciążyła płytę na tych 120 cm - nie było szans na zachowanie swojej wytrzymałości...
Tytuł wątku należałoby zmienić na "POMOC W DEMONTAŻU PŁYT G-K"
Moim zdaniem trzeba zdemontować płyty i od początku, jak sztuka budowlana nakazuje, zastosować odpowiednie folie, stelaż w odpowienim rozmieszczeniu profili na krokwie, w środek wełna, folia i dopiero wtedy płyty.


od zew: blachodachowka folia welna folia plyta

kupilem profile cd60 do tego es 60/75 zamontuje je na krokwiach.
Es co 120cm, okolo 6 profili na dlugosci (290cm)

Link do komentarza
Cytat

Też bym zrobił tak jak myślisz, ale jeśli jest tak jak pisze stach czyli woda w wacie to wszystko Ci zacznie gnić tam w środku. Przynajmniej dla pewności bym sprawdził co dzieje się pod spodem.


no na pewno sprawdze.
ja mialem wate cienką (za darmo) i skladalem ja z 5 warst a potem wiazalem sznurkiem no i sznurkiem do krokwi ale pewnie mi ucieklo troche ;/
Link do komentarza
Cytat

A osłaniałeś jakąś folią tę watę? Pewnie źle osznurowana, złapała wody i obciążyła płytę na tych 120 cm - nie było szans na zachowanie swojej wytrzymałości...
Tytuł wątku należałoby zmienić na "POMOC W DEMONTAŻU PŁYT G-K"
Moim zdaniem trzeba zdemontować płyty i od początku, jak sztuka budowlana nakazuje, zastosować odpowiednie folie, stelaż w odpowienim rozmieszczeniu profili na krokwie, w środek wełna, folia i dopiero wtedy płyty.



Zdecydowanie TAK!!!

Zdemontuj, wysusz wszystko (płyty g/k trzeba prostować, albo kupić nowe), albo zastosuj wszystko nowe i zrób jak książka pisze. Dopóki nie zrobisz, będziesz miał tylko coraz gorzej.
Link do komentarza
Cytat

Zdecydowanie TAK!!!

Zdemontuj, wysusz wszystko (płyty g/k trzeba prostować, albo kupić nowe), albo zastosuj wszystko nowe i zrób jak książka pisze. Dopóki nie zrobisz, będziesz miał tylko coraz gorzej.


krokwi nie doloze icon_smile.gif jesli wata bedzie sucha to zastosuje profile tak jak pisalem wyzej. Pozatym to nie dom mieszkalny tylko altana w sumie tylko na lato choc w zime tez czasem icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

krokwi nie doloze icon_smile.gif jesli wata bedzie sucha to zastosuje profile tak jak pisalem wyzej. Pozatym to nie dom mieszkalny tylko altana w sumie tylko na lato choc w zime tez czasem icon_smile.gif




Ale prawa fizyki, parowanie i skraplanie, działają niezależnie od przeznaczenia obiektu. Albo jeden raz zrobisz to dobrze, albo co roku będziesz miał problemy.
Wybór należy do Ciebie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...