Skocz do zawartości

Jak dobrać odpowiedni materac ?


Majkel

Recommended Posts

dobór materaca to dość istotna kwestia, gdyż statystyczny człowiek spędza 1/3 życia w łóżku. Odpowiednio dobrany materac nie powinien być ani za twardy, ani za miękki. Większość materacy posiada skalę twardości, tak jak sugeruje kolega. Kręgosłup powinien leżeć w prostej pozycji. Jeśli chodzi o żywotność, materiały z jakich są zazwyczaj wykonane, to tutaj raczej nie pomogę.
Link do komentarza
Żywotność jest praktycznie związana z użytkowaniem materaca. W momencie skakania, nieszanowania, żywotność automatycznie się skraca. Producenci najczęściej dają kilka lat gwarancji na produkt. Przy wadze 82 i 90 odpowiednia twardość to H2. Materace rozróżniamy: bonellowe, kieszeniowe, lateksowe, tubowe. Są mi jedynie znane te kieszeniowe, który posiadam 4 rok i jestem zadowolony. Do wykonania została użyta płyta kokosowa, która podwyższa twardość i jednocześnie dodaje elastyczności. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Ja ostatnio zakupiłem materac OPTIMUM MATERAC MIZARA, więc za jakiś czas będę mógł napisać jak się sprawuje. Z tego co czytałem w przypadku ludzi którzy nie ważą zbyt dużo (również dzieci) nie trzeba inwestować większych pieniędzy w materace które dostosowują się do kształtu ciała, zbyt mały ciężar osoby leżącej na materacu nie pozwala tego wykorzystać icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...