Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
coolibeer

Remont Sypialni

Recommended Posts

Witam. Dawno nic nie robiłem i czas się wziąść za remonty. Zaraz po Świętach czyli we wtorek zabieram się za remont sypialni. Kartony, gipsówki, malowanie. Już zastanawiamy się nad kolorem ścian sypialni oraz umeblowaniem. I moje pytanie czy ktoś ma sypialnię w kolorze wrzos/lawenda albo jakie polecacie ciepłe kolory do sypialni.

Wolałbym wybudować drugi dom niż brać się za remonty ;)

Pomożecie ?

No właśnie na tym ostatnim zdjęciem się skupilismy bo łóżko i szafki białe. Ehs to planowanie szukanie to najgorsze co może być.

Cytat

.......... to planowanie szukanie to najgorsze co może być.

Łączę się z Tobą w tym bólu icon_cool.gif

Jestem już kilka miesięcy po generalnym remoncie mieszkania, a jeszcze teraz budzę się z "minionymi" koszmarami.

Ps. U nas zastosowaliśmy "barwy ziemi" - cokolwiek by to nie znaczyło. icon_mrgreen.gif

Cytat

Jestem już kilka miesięcy po generalnym remoncie mieszkania, a jeszcze teraz budzę się z "minionymi" koszmarami.

zaraz po sypialni jest w kolejce kuchnia i przedpokój.

Mówię oczywiście o blokach

Pierwsza kompozycja z wyżej zamieszczonych zdjęć,jest zdecydowanie najładniejsza,fiolet nie prezentuje się zbyt ciemno,ponieważ mamy białe kontrastujące ze sobą dodatki. całość jest zatem odpowiednio stonowana,estetyczna.

Mi także podoba się sypialnia nr 1 z fioletem,uważam ze komponuje się to ze sobą wręcz idealnie. Powyższe aranżacje również są bardzo ładne,to kwestia gustu,ja wybieram nr 1.

Ja mam u siebie w sypialni wrzosową ścianę za łóżkiem, pozostałe są zielono/oliwkowe - full relaks icon_smile.gif) polecam wszystkim taki zestaw, ale koniecznie w dobrze oświetlonym wnętrzu inaczej wyjdzie ponuro... Edytowano przez karla* (zobacz historię edycji)

No dziś zaczynam. Zakupy w casto i jedziemy z koksem. Ocieplić skosy i sufit. Gipsówki oraz malowanie. Łóżko zostanie białe z szafkami białymi. Duża szafa też zostanie przemalowana. Fotki niebawem ;)

Cytat

Ja mam u siebie w sypialni wrzosową ścianę za łóżkiem, pozostałe są zielono/oliwkowe - full relaks icon_smile.gif) polecam wszystkim taki zestaw, ale koniecznie w dobrze oświetlonym wnętrzu inaczej wyjdzie ponuro...

U mnie dużo ścian nie ma ;) Na jednej szafa zabudowana. do malowania pozostają 2 ściany i ta z oknem.

Ciekawa kombinacja muszę zobaczyć jak to wygląda. Możesz cyknać fotkę i podesłać mi na meila a;lbo tu do wątku wstawić.

Cytat

za daleko icon_wink.gif

Wydaje się przyjemnie

Orientujecie się co to za kolor? Wrzos na pewno ale wydaje mi się że odcień jakiś jasny?

Karla no to ja kupiłem taki fiolet jak ty masz i drugi kolor będzie jaśniejszy. Malowanie dopiero we wtorek bo od czwartku walczyłem do 4 w nocy codziennie nad ociepleniem i i gipsówkami icon_smile.gif

Jak już skończe to klepnę jakąś fotkę

Cytat

Znalazłam jakieś fotki zaraz po malowaniu ;)
zestaw pod tytułem "zapach mchu" + nie pamiętam dekoral fashion

pozdrawiam

wiem! to chyba był satynowy wrzos :]

http://www.dekoralfashion.pl/kolory

fajnie, ale ja wolę zamiast malować do sufitu to zrobić 2-5 cm pasek białego na ścianie przy suficie

mieszkam w bloku więc kąty nie sa równe ;)

U mnie też będzie pasek białego od góry ;) Zawszę robie 5 cm (taśma malarska) i nie widać krzywizn

Dziś było czyszczenie i gruntowanie. Jutro malowanie

5cm wydaje mi się dosyć sporo,ale jeżeli tak pasuje do całości,to czemu nie,tym bardziej że korzystasz z taśmy malarskiej. U nas biały pasek zrobiony jest na 2,5 cm.
  • Lubię to 1

ten pasek białego oprócz tłumienia krzywizn dodatkowo optycznie powiększa sufit, a więc i pokój wydaje się być ciut większy

Cytat

ja mam podobne kolory w sypialni; jedna ściana ciemna (za zagłówkiem) reszta jasna.

Cytat

Podstawa zaleta takiego paska - mniej roboty dla malarza icon_cool.gif icon_mrgreen.gif

eee tam, albo maluje się na biało albo na kolorowo chyba że robisz na połączeniu ściany z sufitem "gzymsy" ze styro

a mnie się paski nie podobają i już :] moim zdaniem to właśnie obniża pomieszczenie bo ściany wydają się być niższe, no ale wiadomo każdy sobie rzepkę skrobie ;)

a gzymsy/sztukaterie są boskie icon_smile.gif)

Cytat

Jest cudnie - bardzo mi się podoba , moje ulubione kolory icon_biggrin.gif

icon_smile.gif
Jak będziesz malowała w pokojach to się odwdzięcze za te dmuchawce

Cytat

icon_smile.gif
Jak będziesz malowała w pokojach to się odwdzięcze za te dmuchawce

no coś Ty .... poza tym w pokojach na nowym mieszkaniu będę miała pewnie tapety , wszak to bloki będą icon_biggrin.gif icon_wink.gif

Ptoku Ty to ale masz zdolności. u mnie w domu nie byłeś (w sypialni w szczególności), a zajumałeś mi kolory. no jak w mordę strzelił moje kolory z sypialni icon_lol.gif

Cytat

Ptoku Ty to ale masz zdolności. u mnie w domu nie byłeś (w sypialni w szczególności), a zajumałeś mi kolory. no jak w mordę strzelił moje kolory z sypialni icon_lol.gif

znasz coś takiego jak przekaz myślowy? ;)

ja myślę sobie, że jestem w twojej sypialni...

Polecam zajrzeć tutaj PRZEKAZ MYŚLOWY ;)

Cytat

Wyszło tak.

Źle nie jest mnie się podoba

jest gites icon_wink.gif

wspólnymi siłami daliśmy radę, jestem z nas dumny icon_mrgreen.gif

Cytat

Mi zaś fioletowe, albo czerń z czerwienią. Zresztą teraz wygląda wszystko pięknie co jest dobrze wykonane i fachowo.

Aleś jasno i wyraźnie wyraziłaś swoją myśl icon_biggrin.gif
Tak po kolei podoba Ci się fioletowy kolor albo czerń z czerwienią to rozumiem a to ,że teraz jak to wygląda pięknie u Ciebie ? bo wiem tylko że dobrze i fachowo a jaki kolor?
Co do połączenia czerni z czerwienią to nie widzę tego w sypialni. Kto maluje sypialnie na czarno - co to ZP (Zakład Pogrzebowy) ? i czerwień - co to dom publiczny?
W sypialni człowiek powinien się zrelaksować,koloru powinny być takie ,że się wyrażę "lekkie" i ciepłe, aby oko ludzkie patrząc odczuwało ulgę.

Cytat

W sypialni człowiek powinien się zrelaksować,koloru powinny być takie ,że się wyrażę "lekkie" i ciepłe, aby oko ludzkie patrząc odczuwało ulgę.

W sypialni akurat to chyba z zasady niewiele widać , bo przebywa się niewiele , i raczej nocami icon_biggrin.gif .

Cytat

W sypialni akurat to chyba z zasady niewiele widać , bo przebywa się niewiele , i raczej nocami icon_biggrin.gif .

No , dla niektórych to główne pomieszczenie w domu czy w mieszkaniu icon_biggrin.gif które jest użytkowane dość intensywnie i namiętnie icon_lol.gif

Noooooooooooooo icon_biggrin.gif

A i blondynka ładniej prezentuje się na czarnym, a brunetka na czerwonym (tle) icon_cool.gif

Cytat

Noooooooooooooo icon_biggrin.gif

A i blondynka ładniej prezentuje się na czarnym, a brunetka na czerwonym (tle) icon_cool.gif

toś pojechał :hahaha2:

Cytat

Co do połączenia czerni z czerwienią to nie widzę tego w sypialni. Kto maluje sypialnie na czarno - co to ZP (Zakład Pogrzebowy) ?

Pozwolę się nie zgodzić icon_wink.gif

Ja mam plan posiadania czarnej sypialni z dużym białym zagłówkiem i białą pościelą. Uwierz mi to ani trochę nie przypomina zakładu pogrzebowego. Te kolory tworzą klimat intymności, bardzo pożądany w sypialniach icon_biggrin.gif

Cytat

Pozwolę się nie zgodzić icon_wink.gif

Ja mam plan posiadania czarnej sypialni z dużym białym zagłówkiem i białą pościelą. Uwierz mi to ani trochę nie przypomina zakładu pogrzebowego. Te kolory tworzą klimat intymności, bardzo pożądany w sypialniach icon_biggrin.gif

A masz prawo się nie zgadzać icon_biggrin.gif
Jeden lubi brunetki a drugi blondynki icon_lol.gif czyli o gustach się nie dyskutuje.
Ale Ewa czarne ściany ,biała pościel a podłoga? icon_razz.gif

Ach te kobiece wystrajanie wnętrz.Ja już się za dużo nie odzywam w domu bo stwierdziłem ,że nie będę się niepotrzebnie wku...... i tak moja zrobi jak chce. icon_biggrin.gif

Cytat

Ach te kobiece wystrajanie wnętrz.Ja już się za dużo nie odzywam w domu bo stwierdziłem ,że nie będę się niepotrzebnie wku...... i tak moja zrobi jak chce. icon_biggrin.gif

no i doszliśmy do sedna sprawy icon_lol.gif

bo generalnie kobiety mają odrobinę lepsze wyczucie smaku icon_wink.gif

Cytat

bo generalnie kobiety mają odrobinę lepsze wyczucie smaku icon_wink.gif

i to pewnie przez ten smak zamiast normalnych nazw kolorów (zielony, czerwony, żółty...) mówicie: pistacjowy, czereśniowy, cytrynowy...

nie, nie raczej się rozchodzi o to, że mężczyźni widzą tylko żółty, w miejscu gdzie kobieta rozróżni kanarkowy i słomkowy icon_razz.gif

Cytat

nie, nie raczej się rozchodzi o to, że mężczyźni widzą tylko żółty, w miejscu gdzie kobieta rozróżni kanarkowy i słomkowy icon_razz.gif

A piasek pustyni, kawowa prażynka, pocałunek gejszy i takie tam wykwintne nazwy to raczej mężczyźni nie wymyślili icon_biggrin.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• @zenek - teraz jesteś jeszcze winny link, który zaprowadzi Forumowiczów do strony z dopłatami na pompy ciepła w Twojej okolicy. Taki mamy teraz układ w tym temacie  
    • Nie jestem pewien czy to dobra kategoria i w ogóle dobre forum, ale ciężko gdzieś znaleźć kogokolwiek, kto mógłby się na tym znać, także mam nadzieję, ze uda mi się tutaj uzyskać odpowiedź   W skrócie - dostaliśmy z rodzeństwem w spadku spory kawałek działki po dziadkach. Tak to wygląda na mapie, żebyście mieli lepszy ogląd na sytuację: https://i.imgur.com/oCe8oer.jpg (dodałem też w załączniku) Zaznaczona jest cała działka, a na różowo/fioletowo (nie jestem dobry w kolory) podział na mniejsze działki które rozważamy (niebieska 4-ka to grunty rolne).    Jeden brat nic z tego nie bierze (bo dostał kawałek gdzie indziej), drugi brat bierze nr 1 na którym stoi dom po dziadkach (będzie tam mieszkał). Mi się dostaje reszta tego co widać na załączonym obrazku (2, 3, 4).   Ogląd sytuacji - cała działka znajduje się na wsi ok. 1000 mieszkańców (czyli nie jakaś wielka, ale też nie dziura). Działka budowlana sięga mniej więcej do końca trójki (obrazek tylko podglądowy, dokładnie byśmy to wyliczyli podczas dzielenia). Dalej są grunty rolne. Na granicy 1 a 2 stoi stary garaż (do wyburzenia, brat planuje postawić sobie nowy bliżej domu) a na samej dwójce jest kilka budynków gospodarczych - też do wyburzenia. Dalej jest zupełnie pusto.   Jeśli chodzi o wielkość, cała działka ma ok. 1ha. Części 1 i 3 mają na oko po 11-13 arów, 2 jest trochę mniejsza (8-9?). Oczywiście podział na razie jest umowny i można to zrobić trochę inaczej. Może zamiast dzielić na 2 i 3 lepiej byłoby po prostu sprzedać jedną większą działkę (~20 arów)? 4-ka czyli grunty rolne to ok. 65-68 arów zależnie od ostatecznego podziału itd.    Do 2 i 3 nie ma doprowadzonej drogi, ale brat zgodził się, żeby wydzielić kawałek z jego działki i ją poprowadzić (ten niebieski pasek po lewo). Nie ma też tam wody, prądu, więc trzeba by je dociągnąć.   Jako, że z żoną mieszkamy w stolicy i w sumie nam tu dobrze to nie mamy zamiaru się tam przeprowadzać, więc jedyną sensowną dla nas opcją jest sprzedaż (szczególnie że odkładamy teraz na swój dom). Tylko tak szczerze to nie mamy zupełnie pojęcia jak do tego podejść. Czy takie działki się w ogóle sprzedają? Jeśli tak to (pi razy oko) jaka jest ich wartość? Co z tymi gruntami rolnymi? W sumie to lokalizacja taka ni wte ni wewte, nikt z zewnątrz raczej tego nie kupi, bo z żadnej innej strony nie ma dojazdu (od północy są tory kolejowe). A z tego co się orientuję to sąsiedzi też nie byliby zainteresowani. Może spróbować je sprzedać razem z działką nr 3? (w zamyśle żeby ten kto się tam wprowadzi korzystał z nich) Albo spróbować przekształcić na działkę budowlaną i wydzielić jeszcze kilka mniejszych działek? (nie mam pojęcia czy to się opłaca)   Zastanawiamy się też czy wszystko musimy załatwiać sami czy istnieją może jakieś firmy które się tym zajmują i ogarnęłyby to za nas (zburzenie niepotrzebnych budynków, zrobienie kawałka drogi, poprowadzenie mediów). Największym problemem jest to, że mieszkamy ok. 120km dalej więc ciężko by było nam samym to zrobić (nie wspominając już, że w ogóle się na tym nie znamy), dlatego gotowi bylibyśmy odpalić komuś całkiem niezły procent za to. Czy może to nie jest gra warta świeczki i lepiej sobie po prostu odpuścić?    Sorry, że ostatecznie wyszło tak dużo tekstu, planowałem się sprężać, ale chciałem w miarę dokładnie wyjaśnić sprawę. Jeśli jest tu ktoś kto się na tym zna albo przechodził przez podobną sytuację to byłbym naprawdę wdzięczny za odpowiedź. A jeśli ktoś ma jakieś pytania to niech zostawi komentarz i odpowiem jak najszybciej.
    • Na takiej zasadzie to bez sensu jest utrzymywanie wojska i kupowanie sprzęt wojskowego. Przecież wojny na pewno nie będzie.Tak jak i dinozaurów.  Służby alertowe, systemywczesnego ostrzegania - głupota. Przecież nic sie nie zdarzy.  Ubezpieczyć tez się nie warto - gdyby wszyscy ubezpieczenie mieli wypadek - to towarzystwa ubezpieczeniowe by splajtowały. Brawo - w bloku każdy ma na wypadek wojny agregat w piwnicy i beczke paliwa. Dobry pomysł   
    • Fundusze ponoć nadal są, ale zbankrutowała firma, która wygrała przetarg, czy tam pozamykali jej szefów... straciłem już wiarę we wiarygodność docierających na wieś informacji.
    • A widzisz, wszystko zależy od zdolności Włodarza w szukaniu funduszy. Tak z innej beczki - producenci pomp ciepła chyba są lepszymi wizjonerami i oferują ciekawe promocje. https://www.stiebel-eltron.pl/pl/aktualnosci/monoblok.html
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...