Skocz do zawartości

Montaż płyt GK


Recommended Posts

witam,

zamierzam sam położyć płyty gk na stelażu na ścianach i mam pytanie czy stelaż mogę położyć w poziomie czy musi stać w pionie ? Kładąc do poziomo zyskuję ma mb profili wychodzi ich mniej niż w pionie.
Czy do spoinowania używać siatki czy fizeliny ( jak tak to się nazywa )
Zastanawiam nie obróbka okien i drwi jak to zrobić będę miał na skraju profil do którego przykręcę płytę gk a do otworu okiennego przyklejać ?
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

witam,

zamierzam sam położyć płyty gk na stelażu na ścianach i mam pytanie czy stelaż mogę położyć w poziomie czy musi stać w pionie ? Kładąc do poziomo zyskuję ma mb profili wychodzi ich mniej niż w pionie.
Czy do spoinowania używać siatki czy fizeliny ( jak tak to się nazywa )
Zastanawiam nie obróbka okien i drwi jak to zrobić będę miał na skraju profil do którego przykręcę płytę gk a do otworu okiennego przyklejać ?


Dlaczego na stelażu? Będziesz docieplał wełną? Nie możesz po prostu przykleić odpowiednim klejem gipsowym? Na jakie ściany masz mocować te płyty g/k.
Do spoinowania taśma z siatki.
Link do komentarza
Chcesz dać poziomo w powietrzu?... nie oszczędzaj na paru profilach, nie są takie drogie, nie podcieraj tyłka szkłem.

Co do spoinowania to Tuff Tape i odpowiedni gips spoinowy, czyli najlepiej Rigips Vario lub Knauff Uniflott i nic nie będzie pękać. Nie są one tanie, ale warte swojej ceny, poza tym dużo ich nie trzeba bo tylko na spoiny, Uniflott można kupić w 5kg workach. Zanim zaczniesz nimi robić poczytaj w sieci o ich właściwościach by uniknąć problemów.
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego na stelażu? Będziesz docieplał wełną? Nie możesz po prostu przykleić odpowiednim klejem gipsowym? Na jakie ściany masz mocować te płyty g/k.
Do spoinowania taśma z siatki.




Bo tynki są strasznie krzywe i dla tego padło na stelaż
Nie będą docieplana wełną tylko budynek od zewnątrz styropianem

Cytat

Chcesz dać poziomo w powietrzu?... nie oszczędzaj na paru profilach, nie są takie drogie, nie podcieraj tyłka szkłem.

Co do spoinowania to Tuff Tape i odpowiedni gips spoinowy, czyli najlepiej Rigips Vario lub Knauff Uniflott i nic nie będzie pękać. Nie są one tanie, ale warte swojej ceny, poza tym dużo ich nie trzeba bo tylko na spoiny, Uniflott można kupić w 5kg workach. Zanim zaczniesz nimi robić poczytaj w sieci o ich właściwościach by uniknąć problemów.




Nie w powietrzu dam wieszaki , czyli mam rozumieć że na pionowych mac 160cm długie nie muszę dawać wieszaków ? Słyszałem już o tym gipsie Uniflott - dzięki za utwierdzenie
Link do komentarza
Cytat

Bo tynki są strasznie krzywe i dla tego padło na stelaż



A co to ma do rzeczy? Na placki klejowe najlepiej wyprostujesz ścianę. Na stelażu "ucieknie" Ci sporo powierzchni pomieszczenia. I, na Boga, dlaczego wymyśliłeś poziomy??? icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Cytat

Nie w powietrzu dam wieszaki , czyli mam rozumieć że na pionowych mac 160cm długie nie muszę dawać wieszaków ? Słyszałem już o tym gipsie Uniflott - dzięki za utwierdzenie



Daj spokój, stelaż montuje się tak, żeby brzegi płyt schodziły się na nim. Wtedy nic pękać nie będzie. Co za pomysły chodzą Ci po głowie?

A jeśli dajesz na placki na ścianę, to wtedy placki gęsto na brzegu.
Nie napisałeś jakie podłoże (materiał), trudno coś stwierdzić z góry jak masz robić.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Bo tynki są strasznie krzywe i dla tego padło na stelaż
Nie będą docieplana wełną tylko budynek od zewnątrz styropianem


Jak ściany krzywe to polecam lepsze rozwiązanie firmy Michnosystem. Co i jak to poczytasz sobie na ten temat w necie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...