Skocz do zawartości

Budowa domu na wzniesieniu,wzgórku.


rustin

Recommended Posts

Witam wszystkich !
Mam do was pytanie. Posiadam działkę z możliwością przerobienia na budowlaną. Chciałbym się tam budować. Sęk w tym , że działka nie jest równa. Spróbuję wam to z obrazować. Działka powiedzmy , że jest prostokątna.

Tu gdzie jest bok A działka jest w górze,w punkcie E tzn ten kwadrat działka ma największe wzniesienie.
I tak od środka działki jest spadek do boku B,D,C . Czy na takiej działce jest możliwość budowy? Najbardziej mnie interesuje mnie czy jest możliwość wyrównania tej działki tzn nie całej ale z 10-15 arów ( działka ma ok 40 ). Jeżeli tak to jaki jest tego koszt i jak to zrobić?
Link do komentarza
Gość adiqq
można się budować, tyle że trzeba będzie albo wyższe fundamenty zrobić, albo piwnice...
ja mam dzialkę prostokątną ze spadem tak ja na twoim rysunku od A do C - spadek w okolicy 1,5-1,7m/10m
piwnica sama wyszła icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

można się budować, tyle że trzeba będzie albo wyższe fundamenty zrobić, albo piwnice...
ja mam dzialkę prostokątną ze spadem tak ja na twoim rysunku od A do C - spadek w okolicy 1,5-1,7m/10m
piwnica sama wyszła icon_smile.gif


dokładnie jak u mnie
przy zerowaniu terenu - na ostatnim słupku 2,2o róznicy:)
Jak miałem to zasypać - to wolałem przerzucić piach i urodziła sie piwnica.
49 metrów Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A jeżeli chcieć wyrównać? Bo tam trzeba by nie nawozić ziemię tylko zrównać, tzn zepchnąć jakoś. Jaki jest tego koszt?
jaki jest koszt budowania wtedy ? tzn ile więcej trzeba wyłożyć na fundamenty? domku ok 120m2 bez piwnicy



chcesz wyrównać teren na "zero"?
Nie polecam
Będziesz miał później całą wodę spływającą z góry u siebie na działce.....
Link do komentarza
Gość Razmes
Piwnica na górce to sam plus, woda sama będzie uciekać icon_smile.gif
Zgodnie ze spadkiem robisz garaż, 2-3 schodki niżej niż rzędna parteru, nad garażem masz więcej kubatury na jakiś pokój icon_cool.gif
Trzeba trochę pokombinować, nie warto tyle arów ruszać, ewentualnie tylko ten teren, który kierować będzie wodę w kierunku domu...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...