Skocz do zawartości

Tynkowanie zewnętrznych ścian


Recommended Posts

Witam
Będę miał w kwietniu ekipę która będzie mi tynkować ściany zewnętrzne, i mam krótkie pytanie. Chodzi o to aby te tynki odrazu były w jakims kolorze. Czy da się to jakoś odrazu zrobić??
Dzięki za odpowiedzi

P.s. Jeżeli to nie ten dział to proszę o jego przesunięcie
Link do komentarza
Jak najbardziej o tym - są różne wykończenia w zależności od materiału z jakiego wykonana jest ściana.
Przy tradycyjnym tynku nie znam sposobu aby jednocześnie nadać mu kolor... choć w Danii spotkałem się z białym tynkiem cienkowarstwowym, nakładanym bezpośrednio na cegłę, a zachowującym strukturę muru z cegły. Musiałbyś popytać w składach budowlanych czy mają coś takiego. Nakłada się go blachą bezpośrednio na cegłę - tak jak przy nakładaniu tynku na ocieplenie styropianem
Link do komentarza
Cytat

Witam
Będę miał w kwietniu ekipę która będzie mi tynkować ściany zewnętrzne, i mam krótkie pytanie. Chodzi o to aby te tynki odrazu były w jakims kolorze. Czy da się to jakoś odrazu zrobić??
Dzięki za odpowiedzi

P.s. Jeżeli to nie ten dział to proszę o jego przesunięcie



Oczywiście jest taka możliwość. Są to tzw. tynki barwione w masie - silikatowy lub silikonowy.
Zanim wybierzesz kolor możesz skorzystać z programu do kolorowania (wczytując swoje zdjęcie) i modyfikując kolory.
http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazani...rowania-ecorock
Link do komentarza
Nie jestem pewien, czy przedstawiciel ROCKWOOLA w swojej radosnej twórczości zapoznał się z pytaniem...
obawiam się, że potraktował je jako pretekst do zamieszczenia reklamy, która z zapytaniem niewiele ma wspólnego...

Tynki cienkowarstwowe mogą stanowić wyprawę końcową ściany... na równych i odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych , a pytanie wyraźnie określa podłoże jako mur z cegły i możliwość zastosowania bez dodatkowych zabiegów tynku barwionego w masie... Heh, machnąć ręką, przecież ja jestem tylko "specjalistą od słomy" :-)



Link do komentarza
Znam jednego producenta, a to co on sam pisze o swoim produkcie nie do końca spełniłoby chyba wymagania pytającego:

Cytat

W celu uzyskania odpowiedniej, gładkiej struktury oraz zamknięcia porów zaleca się wykonanie na powierzchni tynku perlitowego ostatecznego narzutu tynkiem maszynowym.
Dla poprawienia właściwości mechanicznych tynku oraz ograniczenia szkodliwego wpływu warunków atmosferycznych, a w szczególności penetracji wodą zaleca się impregnowanie tynku specjalistycznym środkiem gruntującym lub pomalowanie ogólnodostępnymi farbami elewacyjnymi.


Link do komentarza
Ale sieczki drobnej to chyba sporo byś uzbierał...
Dołek wykopać, gliny nabrać... pomieszać...
Sporo z tego ciekawych rzeczy da się zrobić.
icon_lol.gif

Mój "Malbork" mnie zmusza do szukania rozwiązań.
Ciut za duży, aby polecieć i kupić tyle i tego, co zalecają jako "najlepsze"
To siedzę, myślę, coś se nabełtam i... sprawdzam co wyszło i czy się nadaje...
Sporo się oczytałem i naogladałem różnych technologii.
Dawniej nie mieli takich materiałów (surowców) jak dziś a budowali DOBRZE z tego co mieli.
Drobne modyfikacje tamtych receptur sprawiają, że wychodzą mi kompozyty tanie i lepsze niż to, co kiedyś stosowano.
Oczywiście, sporo chłamu też się zdarza, bo coś z czymś się np. nie łączy (z zimna, z wilgoci, z innych nieprzewidzianych powodów).
Ale bywa, ze powstają materiały o zaskakujących własnościach!
icon_lol.gif

Adam M.
Link do komentarza
Ha, to dla mnie pieśń przyszłości!
Tymczasem zwykle udawało mi się przerwę świąteczno/noworoczną zrobić, bo poza tym w biegu z jednego końca Europy na drugi...

Wyobraź sobie co się dzieje w tej chwili, kiedy "przysiadłem w blokach startowych" w połowie lutego i śnieg mnie zasypał, a mamy marzec! :(
Gdyby nie internet to pewnie zacząłbym fiksować, a może już zacząłem icon_confused.gif icon_confused.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...